Спеціальні потреби

В Одесi фiксують порушення виборчого законодавства - 2004-07-23


Одеса – 22 липня. Останнім часом до регіонального штабу Віктора Ющенка та редакції опозиційної газети “Юг” в Одесі безперервно надходять численні повідомлення про випадки тиску на вчителів, медиків, працівників державних установ Одеси та області з вимогою підписувати листи на підтримку кандидата Віктора Януковича. У разі відмови працівникам державних установ погрожують звільненням з роботи.

Одеський регіональний штаб блоку Віктора Ющенка поширив заяву, в якій наголосив на відомих йому фактах порушення Закону України „Про вибори Президента” у державних установах Одеси. Працівники колишніх житлово-комунальних управлінь в Одесі власноруч заповнюють підписані листи на підтримку кандидата на посаду Президента України Віктора Януковича від імені громадян під наглядом і примусом функціонерів міськрайвиконкомів, що, кажуть, останнім часом перетворилися на міські та районні штаби Партії регіонів. Робиться це нахабно та відверто, як, наприклад, у ДЄЗі “Фонтанський” Приморського району Одеси – на очах у відвідувачів і попри зауваження про порушення законодавства.

Адміністрації навчальних закладів, лікарень, бюджетних підприємств по-насильницьки, під загрозою звільнення з роботи, організовують збори трудових колективів з єдиною метою - висловити “одностайну” підтримку кандидату на посаду Президента України Вікторові Януковичу. На всіх цих заходах обов’язково присутні організатори та контролери з-поміж представників місцевої влади, за сумісництвом - активісти Партії регіонів.

Зазначена адміністративна активність в деяких установах набуває особливих форм: у поліклініках №12 Приморського району та №24 Суворівського району Одеси замість надання медичної допомоги, персоналові наказано пропонувати відвідувачам заповнювати підписні листи на підтримку Віктора Януковича.

Керівник Одеського регіонального штабу блоку „Наша Україна” Володимир Курінний звернувся із заявою до Одеської обласної прокуратури та Центральної виборчої комісії з вимогою перевірити зазначені дані.

В інтерв’ю „Голосу Америки” Курінний висловив надію на належну реакцію працівників прокуратури з відповідним порушенням кримінальної справи, наголосивши, що в поширеній заяві викладено лише десяту частину того, що відбувається в Одесі. «Початок акції збирання підписів командою підтримки Віктора Януковича показав, як насправді виконуються декларації президента Кучми і уряду про наміри провести прозорі, демократичні вибори. Влада демонструє, що жодних своїх обіцянок вона виконувати не буде.

Цілком логічними тут виглядають повідомлення штабу Януковича про те, що на підтримку цього кандидата вже зібраний мільйон підписів. Таким чином можна переписати цілу країну у прихильники голови уряду”, – сказав керівник Одеського регіонального штабу блоку „Наша Україна” Володимир Курінний.

До народного депутата України Юрія Кармазіна так само надходять скарги про тиск на працівників бюджетних установ.

«До мене особисто звернулися керівники трьох медичних закладів, які сказали, що кожному з них доведені кількість підписних листів, які вони мають здати на користь Януковича. Вони вимушені викликати дільничих лікарів, медичних сестер, щоби вони ходили і збирали підписи. Це зроблено у лікарнях та поліклініках. Аналогічно нині у освітян Одеси. Те, що нині відбувається, є грубим порушенням виборчого законодавства. Центральна виборча комісія робить вигляд, що нічого не бачить, але це не свідчить про відсутність факту. Люди настільки залякані, що вони бояться писати письмові звернення. Я їм це пропонував. Але, ви розумієте, важко керівнику лікарні це писати, коли вона каже про сім’ю...”

Юрій Кармазін повідомив, що має інформацію і про початок роз’яснювальної роботи” серед багатьох мерів міст України. Під час таких зустрічей представникам місцевого самоврядування не радять „допустити програшу Віктора Януковича на виборах Президента”.

Тим часом в Одесі вже відкрито шість приймалень Віктора Януковича, а його передвиборчий штаб очолив колишній перший заступник Одеського міського голови, член Української морської партії Леонід Сушкін. Не зайвим буде зауважити, що засновником Української морської партії є нинішній голова ЦВК Сергій Кивалов.

XS
SM
MD
LG