Спеціальні потреби

Актуально

Новi кордони ЄС - проблема для українських перевiзникiв i туристичних компанiй - 2004-07-29

Київ – 28 липня. Розширення ЄС спричинило значні проблеми на кордонах України з її західними сусідами – кажуть українські перевізники. Збитки підраховують і туристичні компанії – через високу вартість віз, багато людей не їдуть у нові країни ЄС.

За останні роки українським туристичним компаніям вдалося зробити досить популярними тури у країни Центральної Європи. Головним аргументом на користь таких подорожей були невисокі ціни та відсутність візи. Після 1 травня цього року ситуація змінилася. Перемовини про здешевлення віз та короткі терміни їх отримання поки що не принесли значних успіхів. Говорить Ігор Спектрук, начальник відділу зовнішних зв’язків Мінтрансу.

«Через той візовий режим то треба тiльки, щоби МЗС зверталося до МЗС Німеччини, Болгарії, такої же Румунiї - як ви знаєте тиждень тому Румунія також ввела візовий режим; проста віза транзитна має вартість 40 доларів. У мене вже є інформація, у нас відкриті на Болгарію дві рейсові лінії. На сьогоднішній день вони просто порожні, навантаження потоку пасажирів уже немає».

За останні шість місяців до сусідніх західних країн поїхало на п’ять тисяч менше автобусів, аніж минулого року. Врати рахують не лише туристичні компанії, але й перевізники. Говорить Попович, Львівтуртранс:

«Якщо взяти, порівняти нашу компанію перевезення з минулим роком, то в цьому роцi чотири місяці збитки на регулярних пасажирських лініях. Ось вам результат. А вже не говорячи про виснаженість водійського екіпажу, який простоїть на кордоні замість години - три, шість, десять годин. Тут уже і безпека руху і інші проблеми, які виникають».

Багато проблем і на кордонах. Нові члени ЄС суворо перевіряють українських туристів. Черги розтягуються подекуди на цілі дні.

«Ми мали проблеми, коли затримували автобус від трьох до шiстнадцяти годин. Внаслiдок ця велика частина громадян України і європейської спільноти, яка їде на цьому автобусі, - втрати просто великі. Перші претензії до нас, як до перевiзника. Друга проблема: вони мають свої плани – вихід на роботу або мають квитки і рухаються дальше з Європи. Тобто великі втрати потім - претензії до перевiзника, до України».

Далі українських туристів перевіряють і на кордоні Польщі та інших країн ЄС. Перевізники кажуть, що тепер змушені оновлювати і свій технічний парк, оскільки багато машин, які раніше їздили до Польщі, Чехії, не відповідають стандартам Європейського Союзу.

Вирішити ці проблеми мінтранс та перевізники просять українських дипломатів, однак поки що МЗС відповідає, що робота з покращення візового та прикордонного режиму триває.

Всі новини дня

Російські окупанти ґвалтували жінок та розстрілювали місцевих: свідчення жителів звільненного села Високопілля. Відео

До села Високопілля, яке звільнили ще на початку вересня, одним з перших журналістів потрапив Сергій Лисенко. Місцеві мешканці розповіли йому, що російські окупанти ґвалтували жінок, били, розстрілювали місцевих та мародерили. Послухайте їхні свідчення про життя в окупації.

Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї ядерної позиції. Відео

Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї ядерної позиції. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:42 0:00

Президент США Джо Байден сказав, що загроза використання ядерної зброї – найвища з часів Кубинської кризи. В Білому Домі пояснили: президент говорив про безвідповідальну ядерну риторику Кремля, і що Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї позиції щодо ядерної загрози.

Нобелівська премія миру: перші коментарі лауреатів та експертів. Відео

Нобелівська премія миру: перші коментарі лауреатів та експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:48 0:00

«Це відзнака усьому українському народу» – прокоментувала правозахисниця Олександра Матвійчук призначення Нобелівської премії миру організації «Центр громадянських свобод». Лауреатами стали також білоруський правозахисник Алєсь Біляцький та російська організація «Меморіал».

Девід Креймер: Нобелівська премія миру відзначила тих, хто бореться за усі універсальні цінності. Відео

«Премія відзначила тих, хто бореться за права людини, свободу преси, свободу слова, зібрань, усі універсальні цінності. Нобелівський комітет визнає героїчну і сміливу роботу цих людей та цих організацій», - заявив директор з глобальної політики центру Джорджа Буша Девід Креймер.

США ввели нові санкції проти Північної Кореї, після ракетних запусків

Фото: люди переглядають відео запуску ракети КНДР, 6 жовтня 2022 року

Державний секретар США Ентоні Блінкен у п’ятницю оголосив нові економічні санкції проти Північної Кореї після того, як ця ізольована країна запустила серію балістичних ракет. Блінкен назвав запуски «безпрецедентними за своєю швидкістю, масштабом і розмахом».

За минулі 12 днів Північна Корея провела шість випробувань балістичних ракет, останнє – у четвер. Дві балістичні ракети малої дальності (SRBM) було запущено в той час, коли дипломати в Раді Безпеки ООН обговорювали, як відповісти на запуск іншої ракети над Японією, що був двома днями раніше.

У п'ятничній заяві Блінкен сказав, що лише цього року Північна Корея або Корейська Народно-Демократична Республіка (КНДР) запустила 41 балістичну ракету, включаючи шість міжконтинентальних балістичних ракет.

У відповідь він оголосив, що Сполучені Штати запроваджують санкції проти «двох фізичних осіб і трьох юридичних осіб за діяльність, пов’язану з експортом нафти до Корейської Народно-Демократичної Республіки, яка безпосередньо підтримує розробку озброєнь КНДР та її військових»

Блінкен сказав, що Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) зареєструвало New Eastern Shipping Co Ltd. разом із особами Квек Кі Сенг і Чен Ши Хуан за участь у передачі або доставці нафтопродуктів до КНДР.

У заяві Блінкен зазначив, що за допомогою санкцій «Сполучені Штати посилають чітке повідомлення про те, що ми продовжуватимемо вживати заходів проти тих, хто підтримує розвиток армії та арсеналу зброї КНДР».

Більше

XS
SM
MD
LG