Спеціальні потреби

Актуально

Новi кордони ЄС - проблема для українських перевiзникiв i туристичних компанiй - 2004-07-29

Київ – 28 липня. Розширення ЄС спричинило значні проблеми на кордонах України з її західними сусідами – кажуть українські перевізники. Збитки підраховують і туристичні компанії – через високу вартість віз, багато людей не їдуть у нові країни ЄС.

За останні роки українським туристичним компаніям вдалося зробити досить популярними тури у країни Центральної Європи. Головним аргументом на користь таких подорожей були невисокі ціни та відсутність візи. Після 1 травня цього року ситуація змінилася. Перемовини про здешевлення віз та короткі терміни їх отримання поки що не принесли значних успіхів. Говорить Ігор Спектрук, начальник відділу зовнішних зв’язків Мінтрансу.

«Через той візовий режим то треба тiльки, щоби МЗС зверталося до МЗС Німеччини, Болгарії, такої же Румунiї - як ви знаєте тиждень тому Румунія також ввела візовий режим; проста віза транзитна має вартість 40 доларів. У мене вже є інформація, у нас відкриті на Болгарію дві рейсові лінії. На сьогоднішній день вони просто порожні, навантаження потоку пасажирів уже немає».

За останні шість місяців до сусідніх західних країн поїхало на п’ять тисяч менше автобусів, аніж минулого року. Врати рахують не лише туристичні компанії, але й перевізники. Говорить Попович, Львівтуртранс:

«Якщо взяти, порівняти нашу компанію перевезення з минулим роком, то в цьому роцi чотири місяці збитки на регулярних пасажирських лініях. Ось вам результат. А вже не говорячи про виснаженість водійського екіпажу, який простоїть на кордоні замість години - три, шість, десять годин. Тут уже і безпека руху і інші проблеми, які виникають».

Багато проблем і на кордонах. Нові члени ЄС суворо перевіряють українських туристів. Черги розтягуються подекуди на цілі дні.

«Ми мали проблеми, коли затримували автобус від трьох до шiстнадцяти годин. Внаслiдок ця велика частина громадян України і європейської спільноти, яка їде на цьому автобусі, - втрати просто великі. Перші претензії до нас, як до перевiзника. Друга проблема: вони мають свої плани – вихід на роботу або мають квитки і рухаються дальше з Європи. Тобто великі втрати потім - претензії до перевiзника, до України».

Далі українських туристів перевіряють і на кордоні Польщі та інших країн ЄС. Перевізники кажуть, що тепер змушені оновлювати і свій технічний парк, оскільки багато машин, які раніше їздили до Польщі, Чехії, не відповідають стандартам Європейського Союзу.

Вирішити ці проблеми мінтранс та перевізники просять українських дипломатів, однак поки що МЗС відповідає, що робота з покращення візового та прикордонного режиму триває.

Всі новини дня

Делегація Палати представників Конгресу США - з візитом в Україні. Подробиці від конгресмена Фіцпатрика. Відео

Делегація Палати представників Конгресу США перебуває із візитом в Україні. Головною метою цього візиту є оборонна підтримка. Катерина Лісунова спілкувався із одним із членів делегації, конгресменом-республіканцем Браяном Фіцпатриком.

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:43 0:00

В воєнних умовах жорстке регулювання курсу дозволило уникнути масштабної кризи в Україні, говорять оглядачі, але і змусило українців згадати що таке чорний ринок валюти. Чого очікувати для гривні і що криється за зростанням курсу рубля - пояснюють аналітики.

Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси. Відео

Протистояння в Чорному морі на тлі загрози продовольчої кризи в світі набирає обертів. Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси і вивезти українське зерно.

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:15 0:00

Вплив неспровокованої та невиправданої війни Росії проти України на світову економіку, спричинення нею глобальної продовольчої кризи та шляхи припинення російської агресії були головними темами на цьогорічному економічному форумі в Давосі, який у четвер завершив свою роботу.

«Я їду додому». Чому українці повертаються додому – історія блогерки з Запоріжжя. Відео

Чому українці повертаються додому навіть попри продовження повітряних тривог й загрози обстрілів чи захоплення територій - блогерка Катерина Маркова, яка нещодавно повернулась із Тернопільщини до рідного Запоріжжя, розповіла Марії Прус.

Більше

XS
SM
MD
LG