Спеціальні потреби

Актуально

Марчук про український контингент в Iраку та вiйськову доктрину - 2004-07-30

Україна готує часткову ротацію свого військового контингенту в Іраку; також українські військові залишать прикордонну зону країни, заявив у четвер міністр оборони Євген Марчук. Крiм цього, він прокоментував указ Президента Кучми щодо змін у військовій доктрині. Україна не змінює курсу на євроінтеграцію, заявив Марчук.

Міністерство оборони сьогодні оприлюднило стратегiчний оборонний бюлетень країни до 2015 року. Цей документ називають білою книгою. Там зібрано всі секрети армії, каже Євген Марчук. Раніше все це було під грифом “цілком таємно”. Однак зараз ця інформація потрібна, аби люди зрозуміли, у якій кризі перебуває українська армія і як їй необхідні реформи. Реформи потрібні, щоб українська армія відповідала світовим стандартам і стандартам НАТО. Те, що вступ до цієї організації залишається метою України, Марчук сумніву не піддає.

«Є закон про основи національної безпеки, і там вказується про те, що євроатлантична інтеграція являється одним із пріоритетів зовнішних наших змагань».

Вилучення з військової доктрини пункту про те, що кінцевою метою євроінтеграції є вступ до ЄС та НАТО, міністр оборони вважає не чим іншим, як простим небажанням вказувати кінцеву дату вступу. Хоча треба зазначити, що в цьому пункті про жодні терміни й не йшлося. Євген Марчук каже, що появу указу Кучми спричинила поведінка Заходу, який, мовляв, не сприймав пропозиції України про активізацію процесу набуття членства в альянсі.

«Україна пропонує одне - нi, пропонує менший рівень, але пiдвищену якiсть – нi. Ну i тоді і пан Схеффер [генсек НАТО] і Президент публічно сказали, що на певному етапі Україна і НАТО не готові визначити термін, вслухайтеся у формулювання, не в мету, не ціль, а не готові визначити термін».

Оприлюднив міністр оборони і плани щодо військового контингенту України в Іраку. У вересні-жовтні готують ротацію військових: до Іраку поїдуть нові військовослужбовці. Тi, хто прослужили там півроку, зможуть повернутися додому. Також трохи зміняться функції українського контингенту:

«Ми виводимо роту, яка знаходиться - ну, так звана структура «форт», це на кордоні з Іраком, Іраном – виводимо із форту в основний табір біля Ель-Кут - це перше. Друге, ми скорочуємо кiлькiсть за погодженням, це все спільні дії – я маю на увазі командування багатонаціональної дивізії, ми скорочуємо кількість об’єктів, які ми охороняли і які ми патрулювали».

Кінцевої дати, коли може бути виведено українські війська з Іраку, міністр оборони не назвав.

Всі новини дня

На HBO відбувлася прем'єра документального фільму “Чорнобиль. Загублені касети”. Відео

На HBO відбулася прем'єра документального фільму “Чорнобиль. Загублені касети”. Основою сюжету стала знахідка унікальних відеокасет з Чорнобильської трагедії у київських архівах - а також приватні кадри, які автори ніколи не показували широкому загалу.

У Асоціації правників України пояснюють, чому Україна має довести, що Росія чинить геноцид. Інтерв'ю

Робота на правовому фронті боротьби з Росією йде як на державному рівні, так і на неурядовому. Юридична спільнота України об’єднала зусилля, аби допомагати правоохоронцям фіксувати воєнні злочини росіян, а також координувати роботу зі своїми іноземними колегами.

У Вашингтоні відкрили фотовиставку "Маріуполь - мирний", "Маріуполь - героїчний". Відео

Україна оголосила про найбільший обмін полоненими з початку повномасштабної війни. Додому повернулись 144 військових, в тому числі 95 оборонців Азовсталі.

B Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян. Відео

B Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:45 0:00

За інформацією генпрокуратури України, протягом своєї повномасштабної війни Росія обстріляла 25 тисяч об'єктів української цивільної інфраструктури, більшість із них - знищено. На додачу в Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян.

Важливі заяви НАТО, США та що вони означають для України. Відео

Важливі заяви НАТО, США та що вони означають для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:26 0:00

НАТО оголосили про посилений пакет нелетальної допомоги Україні, а також про допомогу в модернізації збройного сектору України. Джо Байден оголосив про суттєвє збільшення військової присутності Сполучених Штатів у Європі.

Більше

XS
SM
MD
LG