Спеціальні потреби

Актуально

03.08.04 - Після драматичних років початку цього століття, а відтак колапсу, знаменита Силіконова долина в Каліфорнії почала відроджуватися. - 2004-08-03

Кінець дев’яностих-двохтисячний... Індекс високих технологій НАСДАК--перевалив за позначку в п’ять тисяч. Одна акція фірми Квалком коштує майже тисячу доларів. Капіталізація фірми Сіско, виробника рутерів для Інтернету, досягла п’ятисот сорока мільярдів доларів. Після колапсу інтернет-піраміди гойдалка фортуни пішла у зворотному напрямку--мірою старіння устаткування фірми змушені замінювати його на сучасніше. Економіст Мері Дейлі, що займається проблемами сектора високих технологій для Федерального резервного банку Сан Франциско, каже, що найгірше вже позаду:

«На щастя, криза не заторкнула базису, ми все ще маємо ті ж самі фонди на науково-дослідницькі проекти, патентування. Зберігся іноваційний поступ, прагнення високотехнологічного сектора до нових розробок. Тому ми очікуємо відродження Силіконової долини і її ролі в подальшому прогресі.»

Мері Дейлі додає, що цікаво буде наразі спостерігати, яка саме галузь Ай-Ті виявиться найобіцяючою. Силіконова долина особливо багата на новації. Технологічне серце Америки запрацювало у місцевості від Сан-Хозе до Сан-Франциско у тридцятих роках, коли два випускники Стенфордського університету--Білл Хьюлетт і Дейв Пеккерд--дали йому перший поштовх у своєму гаражі створенням звукового осциллографу, який купила фірма Дісней для перевірки нової аудіо-системи для мультфільму Фантазія. Але розквіт долини стався у п’ятдесятих після винаходу металів-напівпровідників та інтегруючих схем, в основі яких був кремній, що дав долині її ім’я. Транзистори уможливили створення комп’ютерів і дисководів, згодом прийшла доба комп’ютерних програм і інтернет-браузерів. Але, як каже оглядач Ден Ґілмор з Сан-Хозе Меркурі Ньюз, мешканці Долини очікують на Ідею з великої букви, яка, як свого часу Інтернет, дасть поштовх новому буму:

«Я не знаю, звідки вона прийде і що це буде. Майже ніхто не знає, оскільки великі відкриття--це завжди великий сюрприз, вони просто трапляються, приходячи нізвідки.»

У міжчасі гарною новиною для Долини був вдалий дебют пошукової системи Гугль на біржі в Нью йорку--її акції зібрали вісім мільярдів. Силіконові бізнеси користуються вигодами глобалізації, вдаючись до послуг споріднених компаній з Індії, інших країн. Найточніше про відродження Долини сказав засновник Інтернет-компанії сейлзфорс.ком Марк Беніоф:

«Силіконова долина--це спосіб мислення підприємця, що ти можеш створити велику компанію і вдихнути в неї життя.»

Технологізації Америки, втім, заважають її традиційні біди--нехтування математикою та інженерними науками в університетах, втрата високооплачуваних місць праці у високотехнологічному секторі, які йдуть закордон, як колись туди витікали місця праці у важкій промисловості. Після колапсу інтернет-компаній, наразі відродження Долини пов’язується з біотехнологічними фірмами, що працюють на стику електроніки, медицини, електронно-мікроскопічної технології, які створюють обчислювальні системи на молекулярному рівні.

Всі новини дня

Військові експерти: українська армія якісно краща за російську і більш підготовлена до контрнаступу. Відео

Про переваги української армії у контрнаступі ми поговорили із двома американськими військовими експертами. Обидва впевнені - українська армія якісно краща за російську і більш підготовлена до контрнаступу.

В американських містах проходять протести у відповідь на підрив дамби Каховської ГЕС. Відео

У вівторок у Вашингтоні на акцію протесту зібралися біля Білого Дому. Учасники вийшли, щоб привернути увагу до того, що на їхню думку, саме росіяни зруйнували Каховську ГЕС. Протести у відповідь на підрив Каховської ГЕС також відбулись і в найбільшому місті штату Каліфорнія, Лос-Анджелесі.

Чаша Каховського водосховища може спорожніти за кілька днів - промислова екологиня. Відео

Чаша Каховського водосховища може спорожніти за кілька днів. Про це у коментарі Голосу Америки розповіла промислова екологиня Анна Амбросова.

Як реагують на руйнування Каховської ГЕС американські конгресмени. Відео

Як реагують на руйнування Каховської ГЕС американські конгресмени. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:38 0:00

Як реагують на руйнування Каховської ГЕС американські конгресмени – деталі з Конгресу США від Катерини Лісунової.

Речниця Білого дому: Відповідальність за руйнування, спричинені цією війною — на Росії. Відео

Відповідальність за руйнування, спричинені цією війною — на Росії. Про це заявила речниця Білого дому Карін Жан-П'єр, коментуючи підрив Каховської ГЕС.

Більше

XS
SM
MD
LG