Спеціальні потреби

Актуально

Можливостi впливу на вибори лiдера українських соцiалiстiв Мороза - 2004-08-04

Київ - 3 серпня. “Кандидат Олександр Мороз: примірювання ролі Президента”. Агентство моделювання ситуацій присвятило своє чергове дослідження лідерові Соціалістичної партії – третьому за можливостями впливу, після Ющенка і Януковича, претендентові на президентську посаду в Україні.

Перемога Олександра Мороза на президентських виборах восени 2004 року малоймовірна: експерти оцінюють шанси у 4-5%. Стати Президентом соціаліст Мороз зможе хіба що в разі екстремального розвитку подій – певної політичної катастрофи стихійних масштабів, яка прибрала б двох головних суперників попереду: Ющенка і Януковича, залишивши його сам-на-сам у другому турі з комуністом Симоненком. Наразі, однак, Мороз непрохідний кандидат: він недостатньо проросійський для Москви, недостатньо прозахідний для Вашингтона, недостатньо лівий для Східної України і недостатньо ліберальний для Західної. Він упустив свій зоряний час на президентських виборах 1999-го, і виглядає на те, що цей шанс був останній.

І все ж – твердять автори дослідження – ця кампанія для Олександра Мороза обіцяє бути успішною. Він навряд чи виграє вибори, але для нього, на відміну від Ющенка, це не стане політичним крахом. Хай Мороз не буде Президентом, але Мороз залишиться лідером партії і впливовим політиком. Говорить Олексій Голобуцький з Агентства моделювання ситуацій:

«Якщо проаналізувати всі варіанти, які можливі, тобто варіант Янукович Президент, варіант Ющенко Президент, варіант виходу Мороза в другий тур, варіант невиходу Мороза в другий тур – він з усіх кандидатів знаходиться в найвиграшній ситуації, бо він втрачає найменше. Сама його участь і сам розкручуваний імідж найбільш чесного, найбільш морального політика в тій кампанії, яка зараз розгортається, а кампанія буде найбрудніша за всі ці роки, і його харизма моральної людини дуже сильно зіграє йому на майбутнє, тобто на вибори 2006 року, що в принципі є найбільшою, мабуть, все ж таки, найважливішою метою Олександра Мороза».

Біографія лідера соціалістів бездоганна: невдячний матеріал для майстрів “чорного піару”. Автор віршів, безсрібник і люблячий чоловік, довгі роки відданий дружині, прикутій до інвалідного візка, борець за правду, що не побоявся оприлюднити з трибуни парламенту шокуючі плівки Мельниченка. Жодного хибного кроку, жодного натяку на компромат. На думку експертів Агентства, саме це і може бути використане для маніпулювання громадською думкою: соціалісти вільні від підозр, і виборці їм повірять, які б ідеї вони не висували. Тому провладні політтехнологи відводять Морозу ключову роль у реалізації своїх розробок. Його місія, що б там не думав він сам – це відбирати голоси у Ющенка, головного суперника кандидата від влади. Найморальніший політик, хай і несвідомо, виступає на цих виборах інструментом здійснення чужих планів. І хай Мороз щиро обурюється тим, що його підозрюють у співпраці з главою президентської адміністрації Медведчуком – така співпраця, про яку вела мову Юлія Тимошенко, цілком імовірна, хай і не на рівні голови Соцпартії.

Попри свій стабільно низький рейтинг, що тримається на рівні шести відсотків, лідер соціалістів заявляє, що йде на вибори перемагати. В разі малоймовірної, але все-таки можливої перемоги Мороза експерти Агентства моделювання ситуацій прогнозують, що главою його адміністрації стане Йосиф Вінський, а прем”єр-міністром -- або Юлія Тимошенко, або Віктор Медведчук (у разі, якщо посада буде ключовим пунктом попередніх домовленостей). Міністром оборони буде Георгій Крючков, а міністром АПК – Олександр Ткаченко. Оскільки Мороз – представник лівого табору, то в ролі Президента він не найгірший варіант для Росії. Мороз-Президент спробує реалізувати гасла соціальної спрямованості, проте крила йому на самому початку підріже уряд – можливо, з “виховною” метою влаштують невеличку бюджетну кризу. Зрештою, кажуть експерти Агентства, Мороза можна буде назвати “Кучмою-3” – якби не його слабкість як президента, при якому фінансово-промислові клани кинуться хапати все, що залишилось після Кучми. Як нерішучий політик, не схильний до радикальних дій, Мороз буде “консервуючим чинником” для політичної системи України, а на демократичному суспільстві за Президента Мороза, вважають аналітики, можна буде поставити хрест. В разі як на виборах переможе Ющенко, Мороз, найімовірніше, знову утворить опозицію до влади. Якщо ж до влади, через підірвану Морозом єдність опозиції, прийде Янукович, тоді не виключено, що Олександр Мороз – вважають експерти Агентства – може назавжди втратити своє звання “найморальнішого політика України”.

Всі новини дня

“Фальшиві референдуми – ознака страху Росії перед українським контрнаступом” – міністр закордонних справ Латвії. Ексклюзивне інтервʼю

Незаконна спроба анексії окупованих територій України – свідчення страху Росії перед успіхом українського контрнаступу. Про це заявив міністр закордонних справ Латвії Едгарс Рінкевичс в ексклюзивному інтервʼю журналістці грузинської служби «Голосу Америки» Еці Маґалдадзе.

Яке юридичне значення мають псевдореферендуми та спроба анексії – юристи-міжнародники. Відео

США та союзники України в один голос заявляють – ніколи не визнають так званих референдумів чи спроб Росії анексувати українські території. Чи має цей процес будь-яке юридичне значення – розбиралася Наталія Леонова.

Росія наклала вето на резолюцію Ради Безпеки ООН щодо України. США винесуть її на Генеральну Асамблею наступного тижня

Під час голосування щодо резолюції в Раді Безпеки ООН 30 вересня 2022 року посол Росії в ООН Василь Небензя єдиний був проти, як і на цьому фото від  25 лютого 2022 року, зробленому через два дні після нападу Росії на Україну.

Росія наклала вето на резолюцію Ради Безпеки ООН, яка засуджує проголошену Москвою анексію частини України. За резолюцію, внесену yп'ятницю Сполученими Штатами та Албанією проголосувало 10 країн, Індія, Китай, Бразилія та Габон утрималися.

Держсекретар Ентоні Блінкен ще перед голосуванням в п’ятницю заявив, що наступного тижня США та Албанія винесуть резолюцію на голосування в Генеральній Асамблеї, яка складається з 193 членів, і де не діє право вето.

«Якщо Росія заблокує Раду Безпеки у виконанні своїх обов'язків, ми попросимо Генеральну Асамблею ООН, де кожна країна має право голосу, чітко дати зрозуміти, що перекроювати кордони силою неприйнятно», – сказав Блінкен.

Раніше президент Росії Володимир Путін оголосив про анексію чотирьох частково окупованих Росією регіонів України, які складають 15% території України. Як зауважують оглядачі, це – найбільша анексія в Європі з часів Другої світової війни. Цей крок рішуче відкинули західні країни і навіть багато близьких союзників Росії.

Посолка США Лінда Томас-Грінфілд представила резолюцію, що закликала не визнавати жодних змін статусу Луганської, Донецької, Херсонської та Запорізької областей України та зобов'язувала Росію вивести свої війська.

У залі ради вона стверджувала, що спроба анексії території суверенної нації суперечить основоположним принципам Організації Об’єднаних Націй, і сказала, що Путін на Червоній площі святкує «це явне порушення міжнародного права» концертом. Київ і західні лідери засудили «референдуми», що проходили «під дулом зброї», як фальсифікацію.

Посол Росії в ООН Василь Небензя, який єдиний підняв руку, голосуючи проти резолюції, стверджував, що окуповані Росією регіони самостійно вирішили бути частиною Росії.

«Повороту назад не буде, як намагається нав’язати сьогоднішній проект резолюції», – сказав Небензя.

Китай висловив занепокоєння щодо «тривалої та розширеної кризи» в Україні.

Представник Пекіна в ООН Чжан Цзюнь стверджував, що "суверенітет і територіальна цілісність усіх країн повинні бути захищені", але "законні проблеми безпеки" країн також слід сприймати серйозно.

Посол України в ООН Сергій Кислиця заявив, що «самотня рука» представника Росії, піднята проти резолюції, «знову засвідчила ізоляцію Росії в її відчайдушних спробах заперечити реальність і наші спільні зобов’язання, починаючи зі Статуту ООН».

«Представник Путіна пішов слідами свого господаря в Москві, де сьогодні було організовано лялькову виставу, яка намагався заперечити очевидне – що агресивний і авантюристський режим у Росії прямує до неминучої поразки», – сказав Кислиця.

Він нагадав, що у п’ятницю щонайменше 30 мирних жителів загинули та 88 були поранені внаслідок російського обстрілу Запоріжжя.

«Росія продовжує свою геноцидну практику вбивства українців, тортур і утисків на окупованих територіях. Тому єдиний спосіб зробити так, щоб усі українці на всій суверенній території України почувались у безпеці та під захистом своєї держави – повернути українські прапори на всій території окупованого Донбасу, півдня України та Криму», – сказав Кислиця.

За його словами, Україна має повне право звільнити свої території та людей і буде продовжувати це робити, незалежно від слів і вчинків Росії.

«Самотнє негативне голосування в ганебній реальності РБ ООН: якщо Рада не може виконати свій мандат разом з Росією, вона повинна діяти без неї. Фальшиві референдуми є елементами агресії, всі, хто причетний до організації чи проведення цього фарсу, будуть притягнуті до відповідальності», – наголосив Кислця у своєму твіті.

У повідомленні було використано інформацію агентства Reuters.

Реакція США та НАТО на заявку України про пришвидшений вступ до НАТО. Відео

Реакція США та НАТО на заявку України про пришвидшений вступ до НАТО. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:06 0:00

Україна подає заявку на вступ до НАТО за пришвидшеною процедурою. Про це заявив Володимир Зеленський у відповідь на оголошення Путіна про незаконну спробу анексію українських територій. Держсекретар Ентоні Блінкен на це сказав, що США підтримують політику відкритих дверей альянсу.

Конгрес США схвалив додаткове фінансування для України на понад 12 мільярдів доларів. Відео

Конгрес схвалив додаткове фінансування для України на понад 12 мільярдів доларів. Американські конгресмени засудили оголошення Путіним незаконної анексії українських областей та закликали Білий дім надіслати Україні більше озброєнь.

Більше

XS
SM
MD
LG