Спеціальні потреби

Актуально

Почесний консул України у США захищає свою дiяльнiсть - 2004-08-06

Вашингтон - 5 серпня. Почесний консул України у місті Клівленді - американський українець Андрiй Футей заперечує звинувачення, що він своєю заангажованістю в політичному житті США порушує Віденьку конвенцію про консульські відносини, яка забороняє дипломатам, в тому числі і почесним, втручатися у внутрішні справи країни перебування.

Родина Футеїв - добре відома американським українцям. Батько Андрія - Богдан - призначений колишнім президентом Рональдом Рейґеном федеральний суддя, який допомагав в процесі опрацювання першої української Конституції, а сам Андрій - політично заангажований адвокат, республіканець за переконанням, який зараз агітує за переобрання діючого президента Джорджа Буша.

Водночас Андрій Футей уже два роки є почесним консулем України в Клівленді, а це звання вимагає від нього представляти на території США також українські інтереси.

Одна особа - дві іпостасі. Чи є тут конфлікт інтересів? Судячи по матеріалах, які появилися останнім часом в деяких українських мас-медія, тут не лише конфлікт інтересів, але також порушення положень уже згаданої Віденської конвенції, як також українського консульського статуту.

Втім Андрій Футей з цим не погоджується. Він говорить, що його зв’язки і співпраця з українськими дипломатами у США сягають 90-их років і що всім, навіть найвищим особам в українському Мiнiстерствi закордонних справ, із самого початку була добре відома його політична діяльність:

«І Міністерство закордонних справ і посольство України дуже [добре] були обізнані з моєю працею і ухвалили, власне, це назначення. Я взяв цю посаду із зрозумінням, що кожен знав, в якій ділянці я працюю, і я маю тут навіть кореспонденцію від Мінстерства закордонних справ, яка доказує, що моя праця як почесний консул України не має нічого до діла з моєю щоденною платною роботою».

Якщо проти політичної діяльності Андрія Футея не заперечують на найвищих рівнях українського уряду, то чим міг бути викликаний ажіотаж навколо неї? Пан Андрій натякнув, що це могло бути пов’язане із невдоволенням деяких осіб нещодавнім виступом віце-президента Ричарда Чейні в приміщенні однієї з українських католицьких церков в околицях Клівленду. Влаштувати цей виступ допоміг саме Андрій Футей.

Мiж тим на дальшу дiяльнiсть пана Футея як поченого консула може вплинути його причетнiсть до фiнансового скандалу в окрузi, в якому вiн працює. Як повiдомила газета Клiвленд плейн дiлер, суд 30 липня визнав його посередником у хабарництвi. Згiдно з газетою, винесення вироку призначено на 30 серпня. У нашiй розмовi 5 серпня пан Футей вiдмовився коментувати справу, зазначивши, що вона ще не завершена.

Всі новини дня

«Українська хоробрість змінює світ», - заявила прем'єр-міністерка Литви на Безпековому форумі у Варшаві. Відео

Під час форуму народу України вручили нагороду «Лицар Свободи». Від імені народу України її отримала перша леді Олена Зеленська.

Український експорт зерна наблизився до довоєнного рівня: репортаж з Одеського порту. Відео

За словами міністра інфраструктури України Олександра Кубракова, через два місяці після підписання Чорноморської зернової ініціативи український експорт зерна наблизився до довоєнного рівня.

Петреус: якби Росія здійснила ядерний удар по Україні, США та союзники, ймовірно, відповіли б знищенням російських сил в Україні. Відео

Колишній директор ЦРУ і генерал армії США у відставці Девід Петреус заявив у вівторок, що якби Росія здійснила ядерний удар по Україні, Сполучені Штати та їхні союзники, ймовірно, відповіли б знищенням російських сил в Україні та, можливо, у Чорному морі.

Чому участь кримських татар у війні проти України вигідна Кремлю - думки експертів. Відео

Правозахисні організації та Генштаб ЗСУ повідомляє, що російська влада в окупованому Криму мобілізує кримських татар. Чи є цифри, скільки людей вже отримали повістки, і чому участь кримських татар у війні проти України вигідна Кремлю - думки експертів.

Сенатори США пропонують передавати Україні конфісковані і заморожені активи Центробанку РФ 

Концерт з приводу незаконної анексії окупованих українських територій, Москва, 30 вересня 2022. REUTERS

Сенатори США від Демократичної та Республіканської партій Шелдон Вайтгауз та Джим Ріш запропонували нову законодавчу ініціативу, спрямовану проти російських еліт, ставленників та олігархів - Russian Elites, Proxies, and Oligarchs Act (REPO Act). Документ пропонує передавати Україні в якості додаткової допомоги конфісковані активи Центробанку Росії та інші суверенні активи РФ.

цілком правильно, щоб ці кошти були арештовані та конфісковані та перепрофільовані... Україні

"За повідомленнями, в усьому світі заморожено російських активів на понад 300 мільярдів доларів. Це значно більше грошей, ніж ті суми, що були вилучені чи конфісковані у російських олігархів. З огляду на винятковість та жорстокість відвертої незаконної війни Росії в Україні, цілком правильно, щоб ці кошти були арештовані, конфісковані та перепрофільовані, щоб допомогти Україні виграти цю війну та відбудувати свою країну", - сказав Ріш.

"Нам потрібно дати чітке повідомлення Володимиру Путіну: продовжуйте ваше жорстоке вторгнення в Україну та отримуйте фінансові наслідки", - сказав Вайтгаус. - "Ці заходи надішлють це повідомлення голосно та чітко".

Серед іншого, законодавча ініціатива закликає дозволити президентові США конфісковувати російські суверенні активи, заморожені у США, створює Фонд підтримки України (Ukraine Support Fund), куди спрямовуватимуть вилучені кошти. Крім того, за пропозицією, Держдепу надаватимуться додаткові ресурси для роботи із партнерами та союзниками за кордоном задля конфіскації додаткових російських суверенних активів в інших країнах.

Раніше "Голос Америки" повідомляв про новий пакет допомоги Україні, що включає HIMARS, артилерію, боєприпаси, протимінний транспорт та польове обладнання. Вашингтон та Київ повідомили, що президенти США Джо Байден та України Володимир Зеленський обговорили це у телефонній розмові.

Байден написав у Twitter, що США "як і раніше готові накласти серйозну плату на будь-яку організацію, яка підтримує так звану анексію Росією" українських територій і продовжуватимуть "об’єднувати світ для підтримки України у захисті своєї демократії."

Зеленський подякував Байдену і народу CША "за сталу оборонну й фінансову підтримку" та повідомив, що вони "обговорили додаткові санкції, ситуацію на полі бою та важливість збереження експорту агропродукції морем".

У РФ сьогодні заявили, що "постачання США озброєнь Україні наближають до небезпечної межі прямого військового зіткнення Росії та НАТО".

Більше

XS
SM
MD
LG