Спеціальні потреби

Актуально

Новi виборчi данi соцiологiв - 2004-08-11

Київ - 10 серпня. Вже у першому турі Вiктор Ющенко може набрати 38 відсотків, а Вiктор Янукович – 26 відсотків голосів, -- стверджує соціологічна фірма “Юкрейніан соціолоджі сервіс”. За даними цієї служби, відрив Ющенка від його основного суперника дедалі зростає. Читайте дані липневого опитування, присвяченого динаміці рейтингів та іміджу основних кандидатів.

Вже у першому турі виборів Віктор Ющенко може набрати 38 відсотків, а його основний суперник Віктор Янукович – 26 відсотків голосів, -- твердить фірма “Юкрейніан соціолоджі сервіс”, що співпрацює з державним Інститутом стратегічних досліджень. На відміну від інших соціологічних служб, ця фірма вираховує рейтинги кандидатів не серед всіх опитаних, а лише серед тих, хто сказав, що прийде на вибори, і вже визначився, за кого голосуватиме. Саме ці рейтинги ближчі до тих реальних, які після 31 жовтня оголосить Центрвиборчком, -- каже директор фірми Олександр Вишняк.

«Коли мені доводиться чути, що, скажімо, кандидат А, якби вибори відбулися сьогодні, набере 28 чи 29 відсотків голосів, а кандидат Б набере 22 чи 23 відсотки голосів, то це неправда. Обидва, і А і Б, наберуть більше, бо ще є невизначені, і частку цих невизначених і кандидат А, і кандидат Б, і кандидат С і так далі ще зберуть на себе». За даними опитувань, проведених цієї фірмою, відрив двох лідерів виборчих перегонів від решти кандидатів дедалі зростає; в останні місяці збільшується також відрив Ющенка від його основного суперника Януковича. Якщо на початку травня різниця між ними була 7-8 відсотків, то тепер – 10-13. Соціологи “Юкрейніан соціолоджі сервіс” спростовують дані, оприлюднені нещодавно їх колегами з Київського міжнародного інституту соціології, про те, нібито дистанція між двома фаворитами перегонів скоротилася до 5 відсотків.

«Дослідження замовляв центр “Демократичні ініціативи” і фонд “Мотта”, американці, то відрив був 10. Дослідження середини квітня та липня замовляв Михайло Погребинський, висновки робіть самі».

На думку Олександра Вишняка, якщо тільки не станеться якогось різкого стрибка рейтингу Януковича внаслідок підвищення урядом, перед самими виборами, пенсій і зарплат, то перемога Ющенка гарантована:

«Якщо відрив залишиться на рівні 8-10 відсотків, то за даними екзит-полів, хто б їх не проводив, переможе Ющенко. Що буде за даними ЦВК, це не в нашій компетенції, це не соціологічна проблема».

Стосовно інших кандидатів динаміка така: Рейтинги комуніста Симоненка і соціаліста Мороза, що застигли на рівні 13 і 8 відсотків, останні місяці залишалися незмінними, і ці кандидати “другого” ешелону практично втратили шанси на вихід до другого туру. Прогресивна ж соціалістка Вітренко та екс-прем`єр Кінах, за даними “Юкрейніан соціолоджі сервіс”, останнім часом нарощують рейтинги – у Вітренко 4%, у Кінаха 3% і в другому турі можуть певним чином вплинути на шанси основних кандидатів.

Дослідження з`ясувало також, що найбільш позитивним іміджем володіє фаворит виборчих змагань Віктор Ющенко. Виборці найбільше цінують його за успішність у поліпшенні умов життя громадян та як чесного й некорумпованого політика. На другому місці за тими ж іміджевими показниками – Віктор Янукович. Цікаво, що серед тих, хто голосуватиме за Януковича, лише половина вважає його чесним і некорумпованим. А серед тих, хто проголосує за Ющенка, в його некорумпованості впевнені дві третини. На 100% чесним і не корумпованим вважає свого обранця лише електорат Симоненка, Мороза, Кінаха, Омельченка та Вітренко. Але відсутність негативного іміджу зовсім не означає лідерства у президентських перегонах. Вирішальну роль для виборців, кажуть соціологи, все-таки відіграє те, чи були продемонстровані кандидатом реальні успіхи у вирішенні соціально-економічних проблем.

Всі новини дня

Обстріл Запорізької АЕС не призвів до "безпосередньої загрози для ядерної безпеки" – МАГАТЕ

Генеральний директор Рафаель Маріано Гроссі

Генеральний директор Рафаель Маріано Гроссі заявив, що Україна повідомила Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ), що обстріл майданчика Запорізької АЕС у суботу, 6 серпня, завдав станції певних ушкоджень, але радіація залишається в нормі.

«На основі інформації, наданої Україною, експерти МАГАТЕ оцінили безпосередню загрозу ядерній безпеці внаслідок суботнього інциденту як відстуню», – заявив у вівторок гендиректор Міжнародного агентства з атомної енергії .

За даними української сторони, обстріл вели російські війська поблизу сухого сховища відпрацьованого ядерного палива на Запорізькій атомній електростанції (ЗАЕС).

Однак доступні способи вимірювання радіації продовжують показувати нормальний рівень на станції, заявив голова органу ООН, що здійснює нагляд за атомною енергетикою у світі.

«Обстріл 6 серпня поблизу сухого сховища відпрацьованого ядерного палива на Запорізькій АЕС завдав шкоди, але наявні вимірювання радіації показують нормальний рівень радіації на майданчику, заявили в Україні. Експерти МАГАТЕ оцінили відсутність безпосередньої загрози для ядерної безпеки», – мовиться у твіті організації.

Територію Запорізької АЕС обстріляли через день після того, як попередній обстріл пошкодив зовнішню систему електропостачання станції.

У повідомленні МАГАТЕ вказується, що за даними України, в результаті суботньої події було поранено українського охоронця на ЗАЕС.

Проте, за даними українських фахівців, яких цитує МАГАТЕ, видимих пошкоджень ні контейнерів з відпрацьованим ядерним паливом, ні захисного периметра об'єкта, немає.

Разом з тим, голова МАГАТЕ наголошує, що обстріл у п’ятницю та суботу на ЗАЕС порушив практично всі компоненти ядерної безпеки.

У своєму твітер-повідомленні агенство пише: «Практично всі 7 незамінних принципів ядерної та фізичної безпеки порушені, сказав Рафаель Гроссі, повторивши серйозне занепокоєння: «Всі військові дії, що загрожують ядерній безпеці, повинні бути припинені». Знову наголосив на необхідності якнайшвидшого прибуття на станцію експертної місії МАГАТЕ».

Як мовиться в заяві організації, суботній вечірній інцидент показав, що конфлікт також поставив під загрозу ядерну безпеку та механізми готовності та реагування на надзвичайні ситуації.

Російська окупаційна влада заявила, що це були українські ракети, що вразили об’єкт, пошкодили адміністративні будівлі та місце поблизу складу використаного ядерного палива.

Український президент Володимир Зеленський назвав Росію «державою-терористом, яка обстрілює атомну станцію».

Після інциденту Україна повідомила МАГАТЕ, що персоналу станції обмежили доступ до внутрішнього кризового центру ЗАЕС, що потенційно може вплинути на реагування у випадку надзвичайної ситуації. Крім того, український регулятор заявив, що його комунікація з ЗАЕС була «дуже обмеженою та фрагментарною», заявив генеральний директор Гроссі.

Він знову наголосив на необхідності якнайшвидшого прибуття на станцію експертної місії МАГАТЕ, щоб допомогти стабілізувати ситуацію з ядерною безпекою.

У понеділок, 8 серпня, генеральний секретар ООН Антоніу Ґутерріш підтримав заклик допустити на Запорізьку атомну станцію міжнародних інспекторів, щоб перевірити безпечність об'єкта. Він назвав обстріли ЗАЕС «самогубними» і висловив сподівання, що вони припиняться.

Президент «Енергоатома» Петро Котін заявив у понеділок, що його відомство вітає присутність міжнародних спостерігачів, але хоче бачити їх під егідою ООН, а не МАГАТЕ.

«Ми були від початку за те, щоб така місія була присутня на станції, але говорили не про МАГАТЕ, а про офіційну місію ООН. У тому числі, там могли бути експерти від МАГАТЕ», – наголосив керівник українського атомного регулятора в ефірі телемарафону, повідомляє агентство УНІАН.

Котін пояснив, що це потрібно для того, щоб передати контроль над територією Запорізької АЕС цим спостерігачам, так званим миротворцям, повідомляє УНІАН.

«Ми не можемо прийняти представників місії МАГАТЕ, адже ми не можемо виконати умови їхньої безпеки. Це небезпечно, а ми не можемо нести за це відповідальність», - сказав Котін.

На початку червня представники «Енергоатому» заявляли, що «візит на завод стане можливим лише тоді, коли Україна поверне контроль над об'єктом».

Тоді українські енергетики спростували заяву Гроссі, що він узгодив поїздку представників МАГАТЕ. «Енергоатом» наполягав, що ця заява є «новою спробою отримати доступ до Запорізької електростанції, щоб узаконити присутність окупантів та схвалити їхні дії».

Котін у понеділок також повідомив, що за його даними, Росія почала реалізовувати план щодо підключення ЗАЕС до російської енергосистеми та відключення її від української. За його словами, росіяни спробують відключити від Запорізької АЕС окуповані регіони півдня України, а потім провести електромережу з Криму.

У травні російський віце-прем'єр Марат Хуснуллін заявив, що Запорізька АЕС працюватиме на Росію, але «готова постачати електроенергію і Україні», якщо та за неї платитиме. Про це російський чиновник сказав, перебуваючи в окупованому російськими військами Мелітополі.

Найбільшу атомну електростанцію в Європі було захоплено російськими військами на початку березня, незабаром після того, як російська армія вторглася в Україну.

Дивіться також на цю тему:

МАГАТЕ: «Ситуація на Запорізькій АЕС дуже нестабільна». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:07 0:00

США формально підтримали прийняття Швеції та Фінляндії до НАТО. Відео

США формально підтримали прийняття Швеції та Фінляндії до НАТО. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:55 0:00

Президент Джо Байден підписав законопроект, який ратифікує Протоколи прийняття до НАТО Фінляндії та Швеції. Раніше законопроект був затверджений у Сенаті та Палаті Представників. Подробиці про це, а також про обшук будинку колишнього президента США Трампа – від Юлії Ярмоленко.

Джо Байден - про прийняття до НАТО Фінляндії та Швеції: двері альянсу залишаються відчиненими для країн Європи. Відео

Президент Джо Байден підписав законопроект, який ратифікує Протоколи прийняття до НАТО Фінляндії та Швеції. "Путін хотів, щоб Фінляндія була поза НАТО, але він отримує НАТОзацію Фінляндії разом із Швецією."

Перспективи обмеження видачі туристичних віз росіянам Європою – подробиці. Відео

Естонія та Фінляндія на тлі війни Росії проти України закликали припинити давати туристичні візи всім росіянам. Деталі про це, а також про реакцію Європи на заборону Росією доступу американських інспекторів до своїх арсеналів ядерних озброєнь – від Богдана Цюпина.

У Білому домі прокоментували вибухи на аеродромі в Криму 

Дим внаслідок вибухів в окупованому Криму 9 серпня 2022 року 

США підтримують зусилля України із захисту свого суверенітету і територіальної цілісності, - так прокоментувала речниця Білого дому Карін Жан-П'єр під час брифінгу у вівторок, 9 серпня.

На питання журналіста про “серію вибухів на російській авіаційній базі в Криму”, і чи США вважають Крим правомірною ціллю для ЗСУ, яким Пентагон надав зброю, речниця Білого дому відповіла:

“Як ви знаєте, ми підтримуємо зусилля України із захисту свого суверенітету і своєї територіальної цілісності, як ми багато разів говорили. Боротьба триває на сході та південному заході країни, і ще далека від закінчення. Ми попереджали, що це може бути довга і затяжна війна. Ми продовжуватимемо забезпечувати, щоб Україна могла протистояти неспровокованій агресії Росії, і це - в центрі нашої уваги”, - сказала Карін Жан-П'єр.

Пізніше на уточнення питання, вона додала: “Ми будемо продовжувати підтримувати Україну в їхній боротьбі за свою свободу, в їхній боротьбі за свій суверенітет проти брутального нападу з боку Росії”.

У вівторок на військовому аеродромі у Новофедорівці в окупованому Криму, що неподалік міста Саки, пролунало кілька вибухів. Прес-служба Міноборони України заявила, що “не може встановити причину займання, однак вкотре нагадує про правила пожежної безпеки та заборону куріння у невстановлених місцях”.

Дивіться також: Лідерка білоруської опозиції Тихановська - про можливі сценарії закінчення війни та ситуацію в Білорусі

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG