Спеціальні потреби

Актуально

В Сенатi США наступного скликання таки не буде американського українця - 2004-08-12

Вашингтон - 11 серпня. Колишній конгресмен Боб Шейфер мав добрi шанси стати першим американським сенатором українського походження, однак цим разом таки не судилося. Він програв цього тижня на попередніх виборах у штаті Колорадо іншому представнику Республіканської партії - спадкоємцю пивної компанії Корс - Пiту Корсу. Шейфер, мати якого походить з України, отримав 39 відсотків голосів, його суперник - 61.

Колишній конгресмен, який працював в Палаті представників три двохрічні терміни, активно лобіював інтереси Україну у своїй законодавчій діяльності. Довгий час був співголовою п`ятдесятичленної Групи сприяння Україні в Конгресі. Він також був одним із головних ініціаторів створеної 1999 року міжпарламентської робочої групи з членів Конгресу США та депутатів Верховної Ради України, яка свою основну увагу зосереджує на взаємному обміні інформацією, оцінках тенденцій та процесів у законодавчій сфері обох країн та проведенні регулярних зустрічей між депутатами. Шейфер, якому 42 роки, неодноразово відвідував Україну та приймав у себе численні українські делегації.

Своїм українським корінням Шейфер гордиться навiть на вебсторонці, створеній його сенатською кампанією. На сайті також розмiщений документ українською мовою із закликом до американських українців голосувати за нього.

В інтерв’ю місцевому телеканалу у Колорадо Шейфер заявив, що вiд попереднiх виборiв очікував іншого результату, однак водночас підкреслив, що вдоволений проведеною кампанією, яка, як сказав він, була важкою, але чесною.

Всі новини дня

Як українці можуть приїхати до США за програмою спонсорства Uniting for Ukraine. Відео

Як українці можуть приїхати до США за програмою спонсорства Uniting for Ukraine. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:30 0:00

Близько 6 тисяч українців отримали дозвіл від американського уряду приїхати до США за програмою для отримання гуманітарного паролю Uniting for Ukraine - «Єднаймося для України».

Макдональдс оголосив про повний вихід з Росії. Відео

Макдональдс оголосив про повний вихід з Росії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:54 0:00

Американська мережа швидкого харчування Макдональдс оголосила про повний вихід з Росії через її війну проти України

Спогади фінських ветеранів про радянсько-фінську війну. Відео

Спогади фінських ветеранів про радянсько-фінську війну. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:18 0:00

У листопаді 1939 року Радянський Союз напав на Фінляндію, почавши так звану «зимову війну». Хоча фінська армія була набагато меншою, радянські загарбники зазнали великих втрат.

Швеція, Фінляндія та НАТО: чого чекати далі. Відео

Швеція, Фінляндія та НАТО: чого чекати далі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:10 0:00

Північно-Атлантичний Альянс вже у наступні місяці може отримати двох нових членів - уряди Швеції та Фінляндії на тлі російської війни проти України офіційно оголосили про рішення подати заявку на членство в Альянсі.

США та ЄС узгодили заходи в сфері торгівлі, щоб долати кризи, спричинені війною Росії проти України

 Держсекретар США Ентоні Блінкен, міністр торгівлі США Джина Раймондо, віце-президент Єврокомісії Маргарет Вестагер, Представник ЄС з питань торгівлі Валдіс Домбровскіс, міністр закордонних справ Франції Жан-Ів ле Дріан, 15 травня 2022 року. (Kevin Lamarque/Pool Photo via AP)

Сполучені Штати та Європейський Союз домовились про тісну співпрацю з подолання економічних наслідків, до яких призвела війна Росії проти України. В заяві виданій в понеділок, за результатами перемовин посадовців США та ЄС, що відбулись в паризькому університеті Париж-Сакле, йдеться, зокрема про необхідність подолати збої в постачанні продовольства, які виникли через російську агресію в Україні.

Війна Росії проти України призвела до блокування поставок зерна та інших сільськогосподарських товарів, що спричинило різке зростання цін на аграрні товари в світі.

Головний представник ЄС з питань торгівлі Вадіс Домбровскіс заявив, що союзники також домовились використовувати такі міжнародні майданчики як заплановане на червні засідання Світової організації торгівлі, щоб протистояти таким обмеженням, пише Reuters.

Серед інших оголошених ініціатив - співпраця з налагодження роботи каналів постачання, експортних обмежень, безпеки нових технологій, цифрової інфраструктури, тощо, йдеться в заяві лідерів США та ЄС щодо засідання.

Більше

XS
SM
MD
LG