Спеціальні потреби

Актуально

Штаб Ющенка опротестовує стеження, оголошує вiйну адмiнресурсу - 2004-08-13

Київ – 12 серпня. Штаб кандидата на пост Президента України Віктора Ющенка вимагає пояснень від керівництва держави щодо підстав стеження, яке велося за Ющенком, а також оголошує “юридичну війну” адмінресурсу. Перед початком прес-конференції у виборчому штабі Ющенка журналістам продемонстрували відеоплівку, відібрану у міліціонера, який вів стеження за кандидатом у Президенти. Це було 10 серпня. Крим, Ющенко в білих шортах, з дружиною і малими дітьми, переправляються баржею, Ющенко на причалі, Ющенко йде по набережній... Переляканий міліціонер, у якого працівники держохорони відібрали плівку, спочатку відмовлявся називати себе, а коли було складено протокол і вилучено спецтехніку, що застосовується для стеження спецслужбами, сказав, що діяв за завданням керівництва... Пізніше Міністерство внутрішніх справ виступило із заявою, що спостереження велося на законних підставах з метою охорони кандидата. Проте голова Центрвиборчкому Ківалов заявив, що не звертався до МВС з проханням забезпечити якусь додаткову охорону кандидатові в Президенти Ющенку.

В штабі Ющенка обурені протизаконним, з їхнього погляду, спостереженням за фаворитом виборчих змагань і називають справу “українським вотергейтом” або “донецьким бєспрєдєлом”. Збирати конфіденційну інформацію про людину закон дозволяє лише в окремих чітко визначених випадках, -- каже заступник начальника штабу Ющенка Микола Катеринчук.

«За Ющенком мали б стежити і знімати, якщо б він був злочинцем чи готувався вчинити злочин…, якщо б він переховувався від органів розслідування суду, ухилявся від відбування кримінального покарання, він був би безвісно відсутній. Тобто всі ствердження про те, що ця відеозйомка була на законних підставах і вона має охоронний вигляд, є безпідставними».

Ющенківці підготували звернення до голів Верховної Ради, СБУ, МВД та Генпрокуратури і добиваються порушення кримінальної справи. Вони вимагають також від керівництва держави – Президента і прем’єра -- публічних пояснень щодо інциденту. Крім того, штаб Ющенка оголосив, що починає “юридичну війну” проти штабу Януковича. До Центральної виборчої комісії від кандидата Ющенка подано вже 73 скарги. Ідеться про факти використання органів виконавчої влади для збору підписів за провладного кандидата, тиск на працівників держпідприємств з вимогою поставити свій підпис на користь кандидата від влади, масові порушення принципу рівності кандидатів стосовно доступу до ЗМІ та наочної агітації. Рекламні біг-борди Януковича, що прикрашають кожну площу Києва, кажуть в штабі Ющенка, давно вже перейшли межі бюджету, визначеного законом на виборчу кампанію кожного кандидата. Наразі Центрвиборчком усі скарги відхиляє, а тому дії Януковича ющенківці збираються оскаржити у Верховному Суді. Як твердить народний депутат, “нашоукраїнець” Микола Томенко, принцип рівності всіх кандидатів порушується, а вся державна машина діє виключно на виборчу кампанію одного кандидата:

«Сьогодні керівництво міліції передовсім, Служба безпеки, прокуратура, система місцевої влади вже кілька місяців забула про виконання своїх конституційних і законних обов’язків працювати на людей, захищати людей, вони діють як складова штабу передвиборчої кампанії кандидата в Президенти Віктора Януковича».

У штабі Ющенка посилаються на Закон “Про вибори Президента України”, який забороняє посадовим особам вести передвиборчу агітацію. І стверджують, що відповідно до цього закону Віктор Янукович як державний службовець, прем’єр-міністр України, не може брати участь у передвиборчій агітації в якості кандидата на пост Президента. “Прем’єр має визначитися, -- кажуть у штабі Ющенка, -- якщо він веде передвиборчу агітацію, то він має піти з посади. Якщо ж він залишається на посаді, тоді він повинен відмовитись кандидувати в Президенти”.

Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG