Спеціальні потреби

Актуально

Олександр Мороз вiдвiдав Днiпропетровщину - 2004-08-13

Днiпропетровськ - 12 серпня. Сьогоднi кандидат на посаду Президента України голова Соціалістичної партії України Олександр Мороз здійснив передвиборчу поїздку до Дніпропетровська, Дніпродзержинська і Кривого Рогу.

В усіх трьох містах на Дніпропетровщині Олександр Мороз відвідав центральні базари, де зустрічався з дрібними підприємцями, провів зустрічі з виборцями біля прохідних Криворіжсталі, Дніпровського металургійного комбінату у Дніпродзержинську та біля Палацу культури шинників у Дніпропетровську і записав п’ять програм на радіо і телебаченні. На прес-конференції у Дніпропетровську Олександр Мороз відповiдав на запитання журналістів. Зокрема, щодо призначень Центральною виборчою комісією голів територіальних виборчих комісій Олександр Мороз зазначив:

“Вчора увечері мені стало відомо, що відбувся розподіл керівних посад у територіальних виборчих комісіях і комп’ютери працювали як завжди об’єктивно, але несправедливо. Розподіл відбувся тенденційно. Ну, якщо говорити, що Ющенко одержав чотирьох голів комісій у Тернопільській області, то я думаю, що тут пояснюється, чому це непотрібне Партії Регіонів чи, наприклад, представнику влади, бо там, очевидно, не вдасться добитися відповідно до тих технологій, що будуть застосовуватися. Але тут є два цікавих моменти. Перший момент, що об’єктивно підтверджене таким способом, кого боїться влада під час виборів. Друге – підтверджується головне місце фальсифікації з використанням комп’ютерної системи, це для передачі інформації з територіальних комісій до Центральної виборчої комісії. Маючи цю інформацію, я думаю, що ми продумаємо подальші кроки для того, щоб заблокувати наміри влади щодо фальсифікації виборів. Я думаю також, що ми знайдемо адекватні кроки у контексті тих договірних умов про контроль над виборами, які ми підписали з Нашою Україною і комуністами”.

Олександр Мороз наголосив на необхідності проведення паралельного підрахунку голосів і сказав, що сил для цього у опозиції вистачить. Відмовившись коментувати склад виборчих штабів конкурентів, голова Соцпартії все ж сказав, що наявність у виборчих структурах Віктора Януковича державних службовців є порушенням Конституції України.

Коментуючи масовий виїзд державних службовців за державний кошт до Афін на Олімпійські ігри, Олександр Мороз сказав:

“Я вважаю, що це величезна ганьба, коли передбачаються двадцять губернаторів, двадцять депутатів, двадцять представників адміністрації, двадцять міністрів, а також кожен із них бере ще з собою супроводжуючу особу невідомої статі і віку і зв’язків із цими людьми. І все це робиться за бюджетний кошт і я думаю, що це просто спроба тих людей, які нечесні на руку, скористатися не просто такою крадіжкою бюджетних коштів, а ще скористатися з кайфом, від того одержати, що ось ми виклик робимо суспільству. Ну, хай би поїхав голова Олімпійського комітету взяти участь у відкритті Олімпіади і повернувся назад. Це нормальна була б реакція з боку держави. А те, що робиться сьогодні, це просто ганьба”.

Щодо рівності можливостей кандидатів у використанні засобів масової інформації у передвиборчій кампанії Олександр Мороз зазначив, що сьогодні в Україні навіть ввімкнена праска говорить про Януковича та що міжнародні спостерігачі, напевне, дадуть цьому належну оцінку. Досвід минулої виборчої кампанії, у якій агітація блоку “За єдину Україну” велася такими же способами і забезпечила блоку лише 12% голосів, свідчить про неуспішність подібних методів – зазначив Мороз. У Дніпропетровську не могло обійтися без запитання про подальшу долю приватизованої “Криворіжсталі”. У відповідь Олександр Мороз ще раз повторив тезу про необхідність закону про реприватизацію та про повернення під державне управління низки підприємств, приватизація яких привела Україну у залежність від монопольних кланів і додав, що у разі успіху опозиції на виборах реприватизація напевне буде проведена.

Олександр Мороз також повідомив, що під час його поїздок у регіони деякі місцеві керівники намагаються таємно з ним зустрітися і переговорити про своє майбутнє у разі перемоги опозиції.

Всі новини дня

Рафаель Ґроссі: позиція МАГАТЕ полягає в тому, що ЗАЕС - це український об’єкт

Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі на прес-конференції в аеропорту Відня після повернення з України, де він зі своєю командою відвідав Запорізьку атомну станцію. Австрія, 2 вересня 2022 року.

Голова міжнародної агенції з ядерної енергетики назвав Запорізьку АЕС українською, заперечуючи твердження президента Володимира Путіна про те, що станція тепер належить Росії.

"Позиція МАГАТЕ полягає в тому, що цей об’єкт є українським. Але я не вдаюся в коментарі щодо розвитку воєнних подій", – сказав голова МАГАТЕ Рафаель Ґроссі на прес-конференції в Києві після переговорів з президентом України Володимиром Зеленським.

За його словами, "це питання стосується міжнародного права". "Тут конфлікт, тут війна. Ми хочемо, щоб ця війна припинилася. Війна повинна припинитися негайно", – сказав голова МАГАТЕ.

У середу Путін підписав указ, згідно з яким Запорізька АЕС мала стати "федеральною власністю" РФ. Російські війська захопили станцію у березні, але на ній продовжував працювати український персонал, який, за словами Ґроссі, "працює в майже нестерпних умовах".

"Стрес, невизначеність, вони не знають, що може статися", – наголосив він.

Голова української державної атомної енергетичної компанії "Енергоатом" Петро Котін того ж дня заявив, що бере станцію під контроль і керуватиме нею з Києва після того, як російські військові затримали, а потім відпустили директора станції Ігоря Мурашова.

Міжнародне агентство з ядерної енергії закликало створити навколо станції демілітаризовану зону для того, щоб бойові дії не створювали ядерної небезпеки.

"Ми не змінюємо нашу лінію, ми продовжуємо говорити про те, що має бути зроблено, щоб, по суті, уникнути ядерної аварії на АЕС. Що все ще є дуже, дуже реальною можливістю", – сказав Ґроссі у Києві.

Як заявив голова МАГАТЕ, на даний момент організація не має "жодних ознак" того, що Росія намагається підключити станцію до російської мережі.

За його словами, перемикання з однієї мережі в іншу є складним технологічним процесом, на який потрібно багато часу і який би був помітний.

"Це потребує, може потребувати серйозної інфраструктурної роботи. Отже, ми б про це знали, ми б побачили, що якби щось відбувалося", – сказав Гроссі. - "У нас двоє співробітників (на станції), і ми збираємося збільшити групу до чотирьох".

Після поїздки до Києва генеральний директор МАГАТЕ планує вирушити до Москви, щоб досягти угоди щодо "зони ядерної безпеки та безпеки" навколо Запорізької АЕС.

Макрон: Європейська політична спільнота потрібна для обговорення спільної стратегії Європи. Відео

«Мета полягає в тому, щоб поділяти однакове розуміння становища, яке впливає на Європу і виробляти спільну стратегію.Це в наших інтересах - зустрітися тут і накреслювати разом наше майбутнє. Ось для цього і є Європейська політична спільнота», - заявив президент Франції Еммануель Макрон.

МВФ вчетверте погіршив прогноз для світової економіки

Крісталіна Георгієва під час виступу в Джорджтаунському університеті в четвер.

Міжнародний валютний фонд вчетверте погіршив прогноз світової економіки на наступний рік. Нові оцінки буде оприлюднено в Світовому економічному прогнозі, який Фонд опублікує наступного тижня, заявила директорка-розпорядниця МВФ Крісталіна Георгієва.

Раніше Фонд прогнозував зростання економіки світу на 2,9% в 2023 році. На 2022 рік прогноз зростання залишається незмінним - на рівні 3,2%.

В 2021-222 роках світова економіка рухалась від ні на що не схожої кризи - пандемії - до іншого безпрецедентного шоку - війни", - твітує Георгієва.

Світова економіка втратить 4 трильйони доларів випуску від теперішнього часу до 2026 року, що еквівалентне економіці Німеччини, поділилась оцінками МВФ Георгієва у виступі в Джорджтаунському університеті в четвер.

Промова прозвучала перед засіданням Світового банку та МВФ, запланованим на наступний тиждень.

NYT: У розвідці США кажуть про причетність України до загибелі Дугіної. Київ відкидає звинувачення

Російській ультраправий ідеолог Олександр Дугін під час поховання доньки Дар'ї, Москва, 23 серпня 2022. REUTERS/Maxim Shemetov

Спецслужби США вважають, що вибух автомобіля, в результаті якого загинула донька російського ультраправого ідеолога Олександра Дугіна, був санкціонований окремими представниками українського уряду, напередодні написала газета The New York Times із посиланням на неназваних посадовців.

За даними джерел журналістів, Сполучені Штати не брали участі в підготовці нападу, не знали про нього і виступили б проти, якби з ними проконсультувалися. У матеріалі йдеться, що досі незрозуміло, хто погодив вбивство, і чи вважає американська розвідка, що президент України Володимир Зеленський знав про цю операцію.

У відповідь виданню радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк заперечив причетність Києва до вибуху, пояснивши, що вбивство Дугіної не мало б для України "тактичної або стратегічної" мети.

Речник Державного департаменту Нед Прайс 22 серпня не назвав ймовірних замовників чи виконавців нападу і заявив, що США однозначно засуджують навмисні напади на мирних жителів будь-де. Посадовці Держдепу, Ради з нацбезпеки, Пентагону й ЦРУ відмовились коментувати повідомлення, пише NYT.

У своїй статті NYT також підкреслює, що в останні дні Вашингтон вкотре наголосив на підтримці України. "Голос Америки" повідомляв про телефонну розмову президентів Байдена і Зеленського.

Нині російські медіа повідомили, що Кремль "позитивно відреагував" на публікацію NYT. "Хочеться вірити, що визнанням причетності України до вбивства Дугіної США не намагаються відхреститись від майбутніх злочинів Києва", - сказав речник Дмитро Пєсков. ФСБ Росії 22 серпня звинуватила у вбивстві громадянку України, яка нібито виїхала до Естонії.

Олександр Дугін – один із ідеологів "руського міра", він виступав за введення російських військ в Україну та окупації практично всієї її території. Вважається, що ідеї Дугіна впливають на політику Кремля. Дар’я Дугіна поділяла ідеї батька і займалася громадською діяльністю. Припускають, що малось на меті вбивство не Дугіної, а її батька, пишуть медіа.

У статті використано матеріали "Радіо Свобода", The New York Times, "Українська правда"

Генпрокурор України: «В Маріуполі можуть бути десятки тисяч вбитих мирних жителів». Відео

«Зокрема в Маріуполі ми не знаємо точної кількості загиблих мирних жителів під час активної фази війни та під час окупації. Ми розуміємо, що це можуть бути десятки тисяч цивільних осіб. Росіяни спалюють тіла вбитих і закатованих людей», - заявив генпрокурор України Андрій Костін.

Більше

XS
SM
MD
LG