Спеціальні потреби

Актуально

Олександр Мороз вiдвiдав Днiпропетровщину - 2004-08-13

Днiпропетровськ - 12 серпня. Сьогоднi кандидат на посаду Президента України голова Соціалістичної партії України Олександр Мороз здійснив передвиборчу поїздку до Дніпропетровська, Дніпродзержинська і Кривого Рогу.

В усіх трьох містах на Дніпропетровщині Олександр Мороз відвідав центральні базари, де зустрічався з дрібними підприємцями, провів зустрічі з виборцями біля прохідних Криворіжсталі, Дніпровського металургійного комбінату у Дніпродзержинську та біля Палацу культури шинників у Дніпропетровську і записав п’ять програм на радіо і телебаченні. На прес-конференції у Дніпропетровську Олександр Мороз відповiдав на запитання журналістів. Зокрема, щодо призначень Центральною виборчою комісією голів територіальних виборчих комісій Олександр Мороз зазначив:

“Вчора увечері мені стало відомо, що відбувся розподіл керівних посад у територіальних виборчих комісіях і комп’ютери працювали як завжди об’єктивно, але несправедливо. Розподіл відбувся тенденційно. Ну, якщо говорити, що Ющенко одержав чотирьох голів комісій у Тернопільській області, то я думаю, що тут пояснюється, чому це непотрібне Партії Регіонів чи, наприклад, представнику влади, бо там, очевидно, не вдасться добитися відповідно до тих технологій, що будуть застосовуватися. Але тут є два цікавих моменти. Перший момент, що об’єктивно підтверджене таким способом, кого боїться влада під час виборів. Друге – підтверджується головне місце фальсифікації з використанням комп’ютерної системи, це для передачі інформації з територіальних комісій до Центральної виборчої комісії. Маючи цю інформацію, я думаю, що ми продумаємо подальші кроки для того, щоб заблокувати наміри влади щодо фальсифікації виборів. Я думаю також, що ми знайдемо адекватні кроки у контексті тих договірних умов про контроль над виборами, які ми підписали з Нашою Україною і комуністами”.

Олександр Мороз наголосив на необхідності проведення паралельного підрахунку голосів і сказав, що сил для цього у опозиції вистачить. Відмовившись коментувати склад виборчих штабів конкурентів, голова Соцпартії все ж сказав, що наявність у виборчих структурах Віктора Януковича державних службовців є порушенням Конституції України.

Коментуючи масовий виїзд державних службовців за державний кошт до Афін на Олімпійські ігри, Олександр Мороз сказав:

“Я вважаю, що це величезна ганьба, коли передбачаються двадцять губернаторів, двадцять депутатів, двадцять представників адміністрації, двадцять міністрів, а також кожен із них бере ще з собою супроводжуючу особу невідомої статі і віку і зв’язків із цими людьми. І все це робиться за бюджетний кошт і я думаю, що це просто спроба тих людей, які нечесні на руку, скористатися не просто такою крадіжкою бюджетних коштів, а ще скористатися з кайфом, від того одержати, що ось ми виклик робимо суспільству. Ну, хай би поїхав голова Олімпійського комітету взяти участь у відкритті Олімпіади і повернувся назад. Це нормальна була б реакція з боку держави. А те, що робиться сьогодні, це просто ганьба”.

Щодо рівності можливостей кандидатів у використанні засобів масової інформації у передвиборчій кампанії Олександр Мороз зазначив, що сьогодні в Україні навіть ввімкнена праска говорить про Януковича та що міжнародні спостерігачі, напевне, дадуть цьому належну оцінку. Досвід минулої виборчої кампанії, у якій агітація блоку “За єдину Україну” велася такими же способами і забезпечила блоку лише 12% голосів, свідчить про неуспішність подібних методів – зазначив Мороз. У Дніпропетровську не могло обійтися без запитання про подальшу долю приватизованої “Криворіжсталі”. У відповідь Олександр Мороз ще раз повторив тезу про необхідність закону про реприватизацію та про повернення під державне управління низки підприємств, приватизація яких привела Україну у залежність від монопольних кланів і додав, що у разі успіху опозиції на виборах реприватизація напевне буде проведена.

Олександр Мороз також повідомив, що під час його поїздок у регіони деякі місцеві керівники намагаються таємно з ним зустрітися і переговорити про своє майбутнє у разі перемоги опозиції.

Всі новини дня

Чи може Дональд Трамп балотуватися у президенти США. Відео

Чи може Дональд Трамп балотуватися у президенти США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:17 0:00

Лава присяжних у Нью-Йорку висунула кримінальні обвинувачення Дональду Трампу. Вперше в історії колишнього президента США звинувачують в кримінальному правопорушенні. Що далі?

РФ в ООН: реакції на створення ядерної загрози та головування в Радбезі. Відео

РФ в ООН: реакції на створення ядерної загрози та головування в Радбезі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:02 0:00

«Війна в Україні є найгострішим прикладом ризику застосування ядерної зброї» - в Радбезі ООН відбулось засідання щодо розміщення російської ядерної зброї в Білорусі. Що означатиме головування Росії в Радбезі ООН та чи існують юридичні шляхи недопущення цього?

«У роковини масових вбивств у Бучі Росія очолить Радбез», – представник Естонії при ООН. Відео

«Хіба це не показово, що завтра, у роковини масових вбивств у Бучі, Росія очолить Раду Безпеки ООН? Це ганебно, принизливо і небезпечно», – Рейн Таммсаар, постійний представник Естонії при ООН

Ядерні ризики для світу через дії Росії - заяви із скликаного Україною засідання Радбезу ООН

Запуск російської ракети «Іскандер-К» під час військових навчань на полігоні в Росії. Russian Defense Ministry Press Service via AP

Ризик застосування ядерної зброї сьогодні вищий, ніж будь-коли з часів холодної війни, а війна в Україні є найгострішим прикладом цього ризику. Такі заяви пролунали 31 березня під час засідання Ради Безпеки ООН, скликаного за ініціативою України для обговорення розміщення Росією ядерної зброї на території Білорусі.

"Триваюче ігнорування Путіним власних обіцянок"

Заступник постійної представниці США при ООН з особливих політичних питань Роберт Вуд, оцінюючи дії Росії і Білорусі, заявив, що сьогодні ризик застосування ядерної зброї “вищий, ніж будь-коли з часів холодної війни”, і додав, що "ігнорування Путіним власних обіцянок своїм друзям щодо міжнародних зобов’язань Росії [зокрема зобов’язання перед лідером Китаю ефективно зменшити ризик ядерної війни, - ред.] та його готовність пожертвувати стратегічною стабільністю заради досягнення своїх цілей в Україні є ризиком для порядку денного цієї Ради щодо підтримки міжнародного миру та безпеки”, - повідомив Вуд.

Війна в Україні є найгострішим прикладом ризику застосування ядерної зброї.
Ідзумі Накаміцу

Війна в Україні є найгострішим прикладом ризику застосування ядерної зброї, - сказала заступниця генсека ООН та верховна представниця із роззброєння Ідзумі Накаміцу. Хоча, з її слів, проблема розміщення ядерної зброї існує десятиліттями в різних регіонах світу і за різними домовленостями.

Небезпечна риторика та завуальовані погрози

З огляду на домовленість РФ з Білоруссю про розміщення на її території ядерної зброї Накаміцу заявила: “Ліквідація ядерної зброї залишається найвищим пріоритетом у сфері роззброєння ООН і метою, якій залишаються відданими держави-учасниці [...] Виконання цих зобов'язань є важливим елементом запобігання розповсюдженню та використанню ядерної зброї та її ліквідації. Це лежить в основі підтримки міжнародного миру та безпеки”.

Заради безпеки вона також повторила заклик Генерального секретаря ООН до Російської Федерації та Сполучених Штатів повернутися до повного виконання Договору про обмеження стратегічних наступальних озброєнь.

Основними факторами небезпеки уповноважена з питань роззброєння назвала відсутність діалогу, руйнування архітектури роззброєння і контролю над озброєннями. А також поєднання вищезазначеного із “небезпечною риторикою та завуальованими погрозами”.

Накаміцу закликала до неухильного дотримання країнами своїх зобов’язань і виголосила прохання “негайно докласти серйозних зусиль для зменшення ядерного ризику та ескалації напруженості”.

"Бряцання ядерною зброєю"

Тим часом представник Росії в ООН Василь Небензя заявив у відповідь:Сьогодні ми почули чимало критичних зауважень на адресу нашої країни. Загальна логіка наших колишніх західних партнерів про те, що у всіх бідах сьогоднішнього світу винна Росія нас не дивує”.

“Так, ми підтверджуємо, що у ядерній війні не може бути переможців, що було зафіксовано у спільній заяві лідерів Росії та США. Проте ми нагадаємо про динаміку та долю та долі договорів у галузі стратегічної стабільності”, - сказав Небензя, висловивши свої претензії до американської сторони стосовно озброєння. Небензя вважає, що у рамках співробітництва країн НАТО в Європі “вже може бути розміщено близько 100-150 американських тактичних ядерних бомб”, а “точне місцезнаходження американської ядерної зброї не розкривається”.

Представник України в ООН Сергій Кислиця, виступаючи на засіданні Радбезу, пояснив, що Україна ініціювала проведення цієї зустрічі після останньої заяви РФ щодо намірів розмістити тактичну ядерну зброю на території без’ядерної держави Білорусі. “Це черговий провокаційний крок злочинного режиму Путіна, який підриває основні принципи Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, архітектуру ядерного роззброєння та нерозповсюдження, а також міжнародну систему безпеки у цілому”, - сказав Кислиця.

Він нагадав, що ядерний шантаж був одним із інструментів, які Росія використовувала з самого початку свого вторгнення. "Окрім обстрілів та захоплення українських ядерних об’єктів, це також загострило ядерні загрози на глобальному рівні”, - наголосив представник України.

Кислиця також віддав шану Китаю: “Китайська сторона у дуже ввічливій формі нагадала Москві, що ядерну війну неможливо виграти, а розповсюдженню ядерної зброї необхідно запобігти. На відміну від Росії, позиція китайської сторони щодо ядерної зброї тверда і чітка”.

Критично важливо для всіх відповідальних країн не піддатися російському бряцанню ядерною зброєю та консолідувати спільні і рішучі дії.
Сергій Кислиця

Український посол також нагадав присутнім, що Україна “завжди була відповідальним членом міжнародного співтовариства та зробила безпрецедентний внесок у сфері ядерного роззброєння, підписавши Будапештський меморандум 1994 року про відмову від третього у світі ядерного арсеналу”.

Кислиця також наголосив, що критично важливо для всіх відповідальних країн не піддатися російському "бряцанню ядерною зброєю" та консолідувати спільні і рішучі дії для забезпечення надійного стримування та запобігання подальшій "ерозії ядерного роззброєння та нерозповсюдження з боку Росії”.

«Ми віримо в перемогу України» – роковини звільнення Бучі від російських військ. Відео

Дипломати Молдови, Словенії та Словаччини відвідали Бучу у роковини звільнення міста від російських військ.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG