Спеціальні потреби

Актуально

17.08.04  -  Як і всяка подія сучасності, Олімпіада в Афінах не може обійтися без комп’ютерів та цифрових технологій.  - 2004-08-17

Базисна підготовка атлетів до змагань нічим не відрізняється від способу тренувань їхніх попередників з часів античності. Її можна підсумувати кількома словами: більше вправ, щодня нарощуючи інтенсивність, для виходу на пік форми на період змагань. Однак, доба високих технологій внесла свою лепту до цієї віками відпрацьованої методики. Комп’ютерна технологія наразі дозволяє атлетам розкладати процес власної підготовки на найдрібніші деталі. Ця програма, створена компанією Дартфіш, використовується майже третиною учасників Олімпійських ігор в Афінах. Ось як вона працює: цифрові зображення атлета вводяться до комп’ютера, де програма підказує тренерам і спортсменам аналізувати форму і методику в оригінальний спосіб, змінюючи дотеперішні форми спілкування тренера і атлета. Чемпіонка Олімпійський ігор у потрійному стрибку, Кента Белл, каже, що зазвичай у тренера у мозку відкладається ідеальна картинка того, що він або вона хоче, щоб ви зробили для максимального результату. Але ми--спортсмени, маємо в головах іншу картинку, не тому, що ми не прагнемо стати чемпіонами, звісно, всі бажають цього, а просто тому, що ми--різні люди. Але за допомогою цифрових технологій--посередників між двома способами бачення шляхів до олімпійських нагород, досягається «золота» середина і максимізація зусиль тренера і атлетів,-- зазначає Кента Белл.

Використовуючи цю програму, спортсмени можуть розбивати, скажімо, потрійний стрибок, на кілька-секундні сегменти, накладати їх один на одний, для порівняння виконавських підходів і вибору найоптимальнішого. Програма Дартфіш може також вживатися для порівняння власної спортивної техніки з технікою супротивників. Себто, ще до реальних змагань, їх можна «програти» на комп’ютерному моніторі, знаючи власні параметри, техніку, і, скажімо, відеозйомку виступів або тренувань опонента, і дізнатися про шанси обох на перемогу. «Якби ще до цього додати миттєве виправлення власних помилок,--мріє Олімпійський чемпіон з метання ядра Джон Годіна. Справа у тому, --пояснює він, -- що ця програма відразу каже вам, де ви помиляєтесь, але виправлення помилок і вдосконалення техніки змушує вас, як і в часи античності, знову і знову йти на тренувальний майданчик і пітніти там.» Очевидно, дарма боятися, що цифрові технології перетворять згодом Олімпіади на кшталт комп’ютерних ігор. Вони наразі, як програма Дартфіш, є лише допоміжним знаряддям атлетів у боротьбі за медалі на афінській Олімпіаді.

Всі новини дня

На HBO відбувлася прем'єра документального фільму “Чорнобиль. Загублені касети”. Відео

На HBO відбулася прем'єра документального фільму “Чорнобиль. Загублені касети”. Основою сюжету стала знахідка унікальних відеокасет з Чорнобильської трагедії у київських архівах - а також приватні кадри, які автори ніколи не показували широкому загалу.

У Асоціації правників України пояснюють, чому Україна має довести, що Росія чинить геноцид. Інтерв'ю

Робота на правовому фронті боротьби з Росією йде як на державному рівні, так і на неурядовому. Юридична спільнота України об’єднала зусилля, аби допомагати правоохоронцям фіксувати воєнні злочини росіян, а також координувати роботу зі своїми іноземними колегами.

У Вашингтоні відкрили фотовиставку "Маріуполь - мирний", "Маріуполь - героїчний". Відео

Україна оголосила про найбільший обмін полоненими з початку повномасштабної війни. Додому повернулись 144 військових, в тому числі 95 оборонців Азовсталі.

B Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян. Відео

B Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:45 0:00

За інформацією генпрокуратури України, протягом своєї повномасштабної війни Росія обстріляла 25 тисяч об'єктів української цивільної інфраструктури, більшість із них - знищено. На додачу в Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян.

Важливі заяви НАТО, США та що вони означають для України. Відео

Важливі заяви НАТО, США та що вони означають для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:26 0:00

НАТО оголосили про посилений пакет нелетальної допомоги Україні, а також про допомогу в модернізації збройного сектору України. Джо Байден оголосив про суттєвє збільшення військової присутності Сполучених Штатів у Європі.

Більше

XS
SM
MD
LG