Актуально
Віктор Медведчук про свободy слова - 2004-08-18
Київ - 17 серпня. Своє бачення проблеми зі свободою слова в Україні оприлюднив глава президентської адміністрації Віктор Медведчук. Саме його опозиція називає одним із найбільших цензорів українських ЗМІ та батьком «темників», які з адміністрації розсилаються у редакції різних мас-медіа. Статтю Медведчука під назвою “Географія свободи” помiстив близький до СДПУ(о) тижневик 2000.
Не дивлячись на те, що Віктор Медведчук очолює президентську адміністрацію та є лідером парламентської партії, його часто називають одним із найбільш закритих українських політиків. Інтерв`ю Медведчука з`являються в окремих ЗМІ з інтервалом щонайменше кілька місяців. Ще рідше Віктор Володимирович висловлює своє бачення проблем на шпальтах газет. Тому його остання стаття “Географія свободи” викликала резонанс в українських ЗМІ. В ній відомий політик висловив своє бачення проблеми свободи слова. Головний висновок Медведчука – свобода слова в Україні є – оскільки в країні працюють різні за змістом та політичними симпатіями мас-медіа, а свободи слова, так би мовити, “у чистому вигляді не має жодна країна світу”. На доведення цієї тези Медведчук використовує приклади з інтерв`ю керівника української служби радіо Свобода Олександра Народецького про те, що у Свободи є свої внутрішні правила і кодекс, які є основою для існування. Мовляв, такі ж внутрішні правила є і в тих українських ЗМІ, яких звинувачують у необ`єктивному висвітленні подій. Ще один приклад – Голос Америки. Як приклад цензури та втручання у редакційні справи Медведчук наводить цитату Народецького про те, що кожній редакції Голосу Америки надають редакційні статті. Пан Медведчук такі редакційні статті вважає аналогами відомих українських темників. Нагадуємо, редакційні статі Голосу Америки є офіційним поглядом уряду Сполучених Штатів на певні події і подаються від імені уряду. Це так само, як українські мас-медіа подають заяви українського уряду.
У свою чергу, проблему темників в Україні Медведчук взагалі вважає надуманою. Мовляв, під цим визначенням можна подати і матеріали аналітичних центрів, які працюють за іноземні гроші.
Вкотре звертаючи увагу на Сполучені Штати, Медведчук пише, що там нікого не дивує політична ангажованість деяких ЗМІ, та словосполучення - видання близьке до Білого дому чи певної партії. В той час в Україні, на думку Віктора Медведчука, наближеність певних ЗМІ до певних полiтичних сил вважають відсутністю свободи слова. Насправді ж опозиція просто використовує цю проблему для боротьби із владою, а певні мас-медіа – для вирішення своїх господарських проблем, як наприклад радіо Континент – пише Медведчук.
Бачення Заходом ситуації в Україні лідер СДПУ(о) також вважає необ`єктивним. Різні міжнародні організації використовують подвійні стандарти для оцінки ситуації в Україні та розвинених країнах. Критика на адресу України – це результат застосування саме таких подійних стандратів – переконаний Медвдечук. Він вважає, що українська влада постійно рухається у бік демократизації та створює для ЗМІ рівні умови існування. Як мас-медіа використовують ці умови – це проблема самих журналістів та ЗМІ, а не влади – вважає глава президентської адміністрації Віктор Медведчук.
Всі новини дня
- Голос Америки
Дмитро Кулеба: Ми закликаємо запровадити нові руйнівні санкції проти Росії". Відео
Дмитро Кулеба: Україна буде працювати з механізмом цивільного захисту ЄС та іншими міжнародними механізмами, щоб пом’якшити наслідки від знищення Каховської ГЕС та притягнути Росію до відповідальності.м
Європейські посадовці покладають на Росію відповідальність за руйнування Каховської греблі. Відео
Європейські посадовці покладають на Росію відповідальність за руйнування Каховської греблі на півдні України, що спричинило затоплення в низинах Дніпра. "Руйнування греблі, кричуща атака на цивільну інфраструктуру ставить під загрозу тисячі людей", - Урсула фон дер Ляєн.
- Голос Америки
Експерт: Підрив дамби на Каховській ГЕС –новий етап у війні. Відео
“Це демонструє, що у Путіна ще є варіанти, і він може повернути собі ініціативу в цій війні.” Підрив Каховської ГЕС перерозподіляє сили на полі бою і може вплинути на контрнаступ ЗСУ, вважають американські експерти. Зокрема у Фонді Джеймстаун зауважують, це – новий етап у війні.
Як на події в Новій Каховці відреагували в ООН? Відео
Рада Безпеки ООН сьогодні, 6 червня, проведе засідання, скликане на запит України. На засіданні, включеному в порядок денний Радбезу ООН під назвою "Підтримка миру та безпеки в Україні", йтиметься про підрив Каховської ГЕС, повідомив представник України в ООН Сергій Кислиця.
- Голос Америки
Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Ґроссі приїде на ЗАЕС через підрив Каховської дамби

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Ґроссі повідомив, що наступного тижня відвідає Запорізьку атомну електростанцію разом з групою міжнародних експертів, які є постійно присутні на станції, у зв’язку з руйнуванням Каховської дамби. Про це очільник агенції ООН з ядерної енергетики повідомив у Twitter у вівторок, 6 червня.
"Після руйнування дамби Каховської ГЕС я очолю наступну ротацію МАГАТЕ, місію підтримки та допомоги на Запорізькій АЕС (ІСАМЗ) наступного тижня з посиленою командою", – написав Ґроссі у Twitter.
"Це є вирішальний момент для ядерної безпеки", - додав він.
Раніше у вівторок президент України Володимир Зеленський повідомив у Twitter про свою телефонну розмову з очільником МАГАТЕ у зв'язку з підривом дамби, який він назвав «російським терактом», який має «масштабні наслідки».
«Ми обговорили шляхи мінімізації ризиків для безпеки ЗАЕС. Домовлено візит пана Ґроссі в Україну», – написав президент України.
Групи експертів Агентства продовжують бути присутніми не лише на Запорізькій АЕС, а й на всіх атомних електростанціях України, щодня відстежують та доповідаютть про розвиток подій у галузі ядерної безпеки.
Після вибуху на Каховській ГЕС, що стався вночі проти 6-го червня, Міжнародна агенція з атомної енергії (МАГАТЕ) заявила, що спостерігає за становищем на Запорізькій АЕС, де реактори охолоджуються водою з Дніпра, і зниження рівня води може становити загрозу.
"Відсутність води для охолодження в основних системах водяного охолодження впродовж тривалого часу призведе до розплавлення палива та непрацездатності аварійних дизель-генераторів. Однак наша поточна оцінка полягає в тому, що безпосереднього ризику для безпеки станції немає", - сказав керівник МАГАТЕ Рафаель Маріано Ґроссі зранку 6 червня.
Днем раніше, виступаючи у Відні на засіданні ради директорів Міжнародного агентства з атомної енергії, Ґроссі заявив, що військова активність у регіоні, де розташована Запорізька АЕС, зростає.
За словами очільника МАГАТЕ, всі три діючі атомні електростанції в Україні були змушені знизити свою потужність внаслідок військових дій та проблем, пов'язаних із порушенням ланцюжків постачання та нестачею запасних частин.
Ґроссі наголосив, що днями презентував у Раді Безпеки ООН «п'ять принципів, спираючись на які ми можемо забезпечити ядерну безпеку Запорізької АЕС». Середи цих принципів, зокрема, недопущення нападу, націленого на реактори ЗАЕС, недопущення пошкодження зовнішнього живлення ЗАЕС, а також недопущення актів саботажу.
За словами Ґроссі, ці принципи отримали підтримку і в Києві, і в Москві.
Дотримання цих принципів, як сказав Ґроссі, є «життєво необхідним», оскільки «ситуація на Запорізькій АЕС останніми місяцями суттєво погіршилася через посилення військових дій».
Дивіться також:
Форум