Спеціальні потреби

Актуально

Доля нафтогону «Одеса-Броди» обговорюється далi - 2004-08-23

Київ - 22 серпня. Доля українського нафтогону Одеса-Броди, не зважаючи на підписання угоди з Росією, остаточно не вирішена. Українські чиновники наполягають, що через кілька років через нафтогін може піти каспійська нафта.

Заяву українського дипломата в Азербайджані про те, що український нафтогін “Одеса-Броди” все ще може викачувати сиру нафту з Каспійського моря навряд чи можна назвати сесаційною. Швидше вона підтверджує наміри України максимально ефективно використовувати можливості нафтогону після його дворічного простою.

Нагадаємо, що на початку липня Кабінет міністрів України вніс поправку у документацію щодо використання нафтогону “Одеса-Броди” і повідомив, що нафта транспортуватиметься через нього у реверсному режимі. Нафта має йти з Бродів, що поблизу від польсько-українського кордону, до Одеси, - у протилежному напрямку до того, який планувався, коли нафтогін тільки-но побудували. Пізніше український монополіст “Укртранснафта” підписав угоду з британсько-російським спільним підприємством TNK про експортування через нафтогін до 9 мільйонів тонн сибірської нафти щороку. Перші комерційні операції мають розпочатись десь у жовтні цього року.

Між тим інформація про підписання угоди між Україною та Росією про використання нафтопроводу “Одеса-Броди” викликало обурення з боку Польщі, оскільки раніше Україна підписала з нею угоду про транспортування нафти у прямому напрямку та добудову нафтогону до Плоцьку. Кілька місяців польські представники вимагали пояснень від українського уряду. Як стверджує торговий радник посла Польщі в Україні Анна Скавронська-Лучинська, навіть після зустрічі з українським міністром палива та енергетики Сергієм Тулубом ситуація лишилась незрозумілою:

«Міністр Тулуб насамперед вихвалявся досягненнями української енергетики. І в електроенергетиці і у видобутку вугілля якого більше і більше виробляють. Що стосується нафтопроводу Одеса-Броди, то було питання з боку посла – як ця угода з Росією про використання протягом кількох років цього нафтогону вплине на договір з Польщею, то міністр Тулуб заявив, що одне іншому не заважає».

Сергій Тулуб також відзначив, що поки не буде добудовано нафтогін у напрямку Плоцька, нафта транспортуватиметься у напрямку, вигідному Росії. У польському посольстві в Україні кажуть, що добиватимуться наступних зустрічей з українською стороною з цього приводу.

Тим часом, повірений у справах в Азербайджані, країні-головному експортері каспійської нафти, Ігор Кизима заявив, що експортування російської нафти - це лише тимчасовий засіб “заткнути дірку”. Він наголошує, що коли підписувалась угода з Росією то всі розуміли, що вона є тимчасовою. І до питання транспортування каспійської нафти Україна незабаром повернеться знову.

Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG