Спеціальні потреби

Актуально

Виборче лiто у дзеркалi українських ЗМI - 2004-08-23

Київ – 20 серпня. Канал УТ-1 у липні присвятив Вiктору Януковичу 3 години ефірного часу, тоді як Вiктору Ющенку – 17 хвилин, причому половину з них в негативній тональності. Комітет “Рівність можливостей” та Асоціація “Спільний простір” провели моніторинг українських засобів масової інформації впродовж літніх місяців.

Дзеркало українських мас-медіа криве: одних кандидатів показує багато і тільки у виграшному світлі; інших або не бачить, або бачить тільки погане. Те, як відбиваються у цьому дзеркалі виборчі перегони, все більше нагадує минулу парламентську кампанію, -- каже президент Асоціації “Вільний простір” Юрій Нестеряк:

«Висвітлення виборчих перегонів цього року дедалі більше нагадує парламентські вибори 2002 року, коли симпатії більшості ЗМІ, як ви пам`ятаєте, були на одному боці, а симпатії виборців, як показав результат, зовсім на іншому».

Кандидат від влади Віктор Янукович залишається одноосібним лідером за обсягами як ефірного часу, так і газетної площі, як у загальнонаціональних засобах масової інформації, так і в регіонах. За даними моніторингу, впродовж червня, липня та першої половини серпня національні телеканали представляли чинного прем`єра удвічі активніше порівняно з рештою кандидатів, разом узятих. При цьому діяльність фаворита виборчих змагань, кандидата від опозиції Віктора Ющенка висвітлювалося найбільш критично, тоді як провладного кандидата – майже цілком у позитивній тональності. Скажімо, програма “Вісті” на Першому національному присвятила Януковичу у липні три години, тоді як Ющенку 17 хвилин, причому наполовину у негативній тональності. Відрізняється від загальної ситуація лише на П`ятому каналі, де у липні годину розповідали про Ющенка і 15 хвилин – про Януковича, здебільшого в негативі. Проте з огляду на малочисельність глядацької аудиторії цього кабельного каналу, П`ятий – вважають експерти – навряд чи справив відчутний вплив на інформаційну картину виборчого літа.

Літню тенденцію до максимально широкого представлення Януковича та кампанії критики Ющенка повторюють і регіональні телеканали. Так, у серпні телебачення північних регіонів присвятило Януковичу 85% від усієї інформації про вибори і кандидатів. І навіть на Заході України, де, за опитуваннями, переважна більшість населення симпатизує Ющенкові, левова частка телесюжетів про вибори – 62% – стосувалася Януковича. Як вважає голова Комітету “Рівність можливостей” Олександр Чекмишев, масована пропагандистська кампанія є ведмежою послугою провладному кандидатові:

«Якби гіпотетично уявити, що українські ЗМІ в Греції підтримували б наших спортсменів так, як в Україні вони підтримують Віктора Януковича, то, очевидно, плакали б наші перемоги і медалі».

Найбільший парадокс виборчого літа – кажуть громадські експерти – те, що запопадливість засобів масової інформації та чиновників зводить нанівець зусилля команди Віктора Януковича.

«Якщо він програє, це буде пряма заслуга не тільки опозиції, скільки Першого національного каналу, каналу 1+1, телеканалу “Інтер” та інших багатьох загальнонаціональних та регіональних засобів масової інформації. Якщо ж Янукович переможе, це станеться не завдяки, а всупереч допомозі особливо активних симпатиків серед мас-медіа та чиновників», -- зазначив Олександр Чекмишев, голова Комітету “Рівність можливостей”.

Всі новини дня

Громадяни Росії в Латвії мають скласти іспит на знання латвійської, інакше депортація. Відео

Половина з тих, хто прийшов на екзамен його успішно складають. Решта виправдовуються, що протягом багатьох років не знайшли можливості вивчити латвійську мову, бо їм вистачало російської.

ЗСУ тепер мають свій "фірмовий" почерк – унікальний шрифт, розроблений дизайнером із Сум. Відео

Збройні сили України тепер мають свій "фірмовий" почерк, унікальний шрифт, розроблений дизайнером із Сум. Які українські традиції використали в роботі над шрифтом для ЗСУ, і чому армія Німеччини користується стилем, який розробили росіяни?

Росія заблокувала експорт зерна з українських портів. ООН нагадує про голод, каже, що ситуація "дуже серйозна"

Судно New Victory під прапором Белізу перевозить зерно в рамках Чорноморської зернової ініціативи ООН, протока Босфор у Стамбулі, Туреччина, 12 травня 2023 року. REUTERS/Yoruk Isik

Російська федерація повідомила Спільний координаційний центр (СКЦ) у Стамбулі про обмеження реєстрацій суден в українському порту Південний.

Незважаючи на загрозу продовольчої кризи та голоду у низці країн, Росія таким чином блокує експорт зерна з України та мотивує це своє рішення бажанням відновити експорт власного аміаку територією України.

Про це 1 червня повідомив Стефан Дюжаррік, речник Генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй.

“Ми стурбовані постійним уповільненням реалізації Чорноморської ініціативи”, - сказав Дюжаррік. Та зокрема повідомив, у травні експорт зерна та інших культур становив менше половини обсягів, відправлених у квітні. Так, у травні з українських портів вийшли 33 судна. Лише 3 з них – з порту Південний.

“Це дуже серйозна ситуація. Треба рухатися вперед. Ініціативу планується відновити 17 липня”, – сказав Дюжаррік.

Раніше ООН заявляла, що не має запасного плану на випадок, якщо Росія вийде з угоди, що дозволяє Україні експортувати зерно на міжнародні ринки.

“Глобальні гарячі точки голоду зростають, про що ми вас регулярно сповіщаємо”, - наголосив Дюжаррік. Він також запевнив, що секретаріат ООН надав практичні пропозиції “всім сторонам”.

Як повідомляв Голос Америки, 31 травня ООН заппропонувала Україні, Росії й Туреччині почати підготовку до відновлення транзиту російського аміаку через Україну. Це одна з “вимог” Кремля, у разі невиконання якої Росія погрожувала заблокувати експорт зерна з України.

Мінінфраструктури України 1 червня повідомила, що українська сторона надіслала листа до СКЦ з вимогою відновити повноцінну роботу. Йдеться про діяльність СКЦ у складі 3 інспекційних команд та 9 інспекцій на день. “Українські інспектори наразі перебувають в СКЦ та готові негайно приступити до роботи в разі відновлення реєстрації суден”, - інформує міністерство.

“Сподіваємося, що партнери по [зерновій - ред.] Ініціативі все ж таки знайдуть рішення та припинять цей шантаж Росії всього світу. Адже значення Зернової Ініціативи вже доведено світовим продовольчим ринком і світ не має мовчати”, - йдеться у оприлюдненій заяві Мінінфраструктури.

У ній також йдеться про 7 місяців “саботажу та гальмування роботи з боку російської делегації в СКЦ”, у результаті чого світ недоотримав мінімум 20 млн тонн продовольства.

За інформацією відомства, упродовж 10 місяців роботи Зернової ініціативи експортовано понад 30,5 млн тонн продукції українських аграріїв.

Українську “Мавку” показують на великих екранах у США. Відео

Українську “Мавку” показують на великих екранах у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:37 0:00

Українська “Мавка” збирає зали глядачів в американських кінотеатрах. Анімаційний фільм за мотивами Лісової пісні Лесі Українки вийшов у прокат на великих екранах у США.

Чи може Україна завдавати ударів по території Росії? Коментарі законодавців США. Відео

Упродовж травня Росія здійснює повітряні атаки на українські міста, зокрема на Київ, ледь не щодня. Як на це реагують в Конгресі? Що кажуть про можливість України завдавати ударів по території Росії? І як пропонують притягнути росіян до відповідальності?

Більше

XS
SM
MD
LG