Спеціальні потреби

Актуально

Вiктор Ющенко вiдвiдав Днiпропетровщину - 2004-08-24

22-го та 23-го серпня Дніпропетровщину з передвиборчим візитом відвідав Віктор Ющенко. Вперше у передвиборчій поїздці Віктора Ющенка супроводжує його соратниця у коаліції «Сила Народу» Юлія Тимошенко. Перша зустріч Віктора Ющенка з виборцями на Дніпропетровщині відбулася 22-го серпня у Дніпропетровську. Віктор Ющенко поздоровив виборців з Днем Незалежності України:

“Дорогі друзі! Я спеціально хотів вас привітати з роковинами української незалежності. Це свято, до якого наші покоління ішли сотнями років. На Дніпропетровщині було п’ять Січей. Це тут писалася Конституція Пилипа Орлика. Перша у світі Конституція, яка на 90 років старша польської Конституції, на 60 років старша американської Конституції. Отут було виборче право 300-400 років ще назад. На Чорній Раді козаки обирали гетьманів для своєї країни. Тому із святом вас Незалежності, щастя, здоров’я! Будьте щасливими, будьте мудрими. І перемога 31-го жовтня буде на нашій вулиці!”.

Iз запевненнями у жорсткій організації контролю на виборчих дільницях виступила Юлія Тимошенко. Потім були Верхньодніпровськ, Вільногірськ, П’ятихатки, Жовті Води. Усюди Віктора Ющенка і Юлію Тимошенко, котра є координатором виборчої кампанії Віктора Ющенка у шести областях України, зустрічали тисячі і тисячі людей. 23-го серпня Віктор Ющенко і Юлія Тимошенко провели прес-конференцію.

На прес-конференції розповсюджено заяву коаліції “Сила народу”, яка є відповіддю на заяву Генеральної прокуратури, Служби безпеки України, та Міністерства внутрішніх справ щодо застосування силових превентивних заходів проти опозиції, яка начебто готує провокації на День Незалежності і подальший час до виборів та після них. Віктор Ющенко, сказавши, що жодних акцій коаліція на День Незалежності взагалі не планувала, та що досі не розпочато слідчі дії з приводу низки провокацій влади проти нього особисто, заявив:

“Влада формує силовий варіант виборчої кампанії. Це єдиний сценарій, який можливий для неї. І тому існує заява, з якою я ознайомився учора. Мені імпонують слова поважних міністрів, голови Служби безпеки, де вони говорять: «Превентивні заходи будуть ужиті негайно, гласно, адекватно ситуації, у повній відповідності закону». Я буду аплодувати, якщо поважні міністри по кожній з тих ситуацій, ситуацій, які я вище назвав і не назвав, вони будуть діяти відповідно до закону.”

У заяві, підписаній Віктором Ющенком та Юлією Тимошенко, сказане, що тою спільною заявою влада вже сьогодні готує підгрунтя до провокацій та що перебіг подій у передвиборчій кампанії свідчить про наявність єдиного плану влади дестабілізувати ситуацію в Україні.

“Якщо 24-го серпня десь будуть силові зіткнення – це дії влади. Спільна заява силовиків – прояв слабкості влади, свідчення протизаконного використання правоохоронних органiв у передвиборчій боротьбі. Коаліція “Сила Народу” заявляє, що вона не допустить силових провокацій з боку влади і захистить народ України від збанкрутілого режиму. Якщо влада неспроможна забезпечити законність і правопорядок – це зробимо ми. Спроби фальсифікації результатів виборів не пройдуть. Мільйони наших прихильників забезпечать свої конституційні права на свідомий вибір. Коаліція вимагає від президента відправити у відставку керівників правоохоронних органів, які замість виконання своїх обов’язків з забезпечення дотримання закону втягують правоохоронців у політичну боротьбу. Якщо цього не зробить президент, ми поставимо це питання на Верховній Раді” – сказано у заяві коаліції “Сила народу”.

Юлія Тимошенко, назвавши заяву силовиків проявом банальної слабкості, повідомила, що днями будуть оприлюднені результати непрямого опитування виборців. Це опитування не містить прямих запитань, за кого виборці голосуватимуть, а проведене за спеціальною методикою, яка мiнiмiзує нещирість з боку опитуваних. Попередні дані опитування свідчать, сказала Юлія Тимошенко, що насправді сьогодні Віктора Януковича підтримують 5,33 відсотка виборців, Віктора Ющенка – 51,7 відсотка.

Всі новини дня

Київський кінно-реабілітаційний центр запросив бійців з передової на сеанс іпотерапії. Відео

Психологічна реабілітація - один з базових елементів відновлення бійців на ротації. Нещодавно Київський кінно-реабілітаційний центр запросив бійців з передової на сеанс іпотерапії.

У Радбезі ООН провели спецзасідання, присвячене гуманітарній ситуації в Україні. Відео

У Раді Безпеки ООН провели спеціальне засідання, присвячене гуманітарній ситуації в Україні.

Потужний землетрус у Туреччині і Сирії. Вашингтон надсилає дві групи рятувальників. Відео

Вашингтон надсилає до Туреччини дві групи рятувальників для пошуку вцілілих і ліквідації наслідків. Про це повідомив представник Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі.

ПВК "Вагнер" все складніше вербувати в'язнів на війну РФ в Україні - медіа

Кладовище найманців ПВК "Вагнер" у Краснодарському краї, Росія, 22 січня 2023. REUTERS/Stringer

У російських тюрмах усе менше добровольців воювати в Україні у складі ПВК "Вагнер" на тлі повідомлень про великі втрати серед в'язнів, тому видання Євгена Пригожина розпочали піар-кампанію за участі ув'язнених, які вижили на війні та вже повернулися додому. Про це пише незалежне російське видання "Медіазона".

Журналісти зазначають, що якщо раніше Пригожин агітував особисто, тепер "посилає підлеглих". "Цього разу добровольців набагато менше: якщо після першого візиту Пригожина на війну записувалися по кілька сотень ув'язнених, то тепер це швидше кількадесят. В'язні кажуть, що вже не дуже вірять у помилування, а новини та розмови із завербованими переконують їх, що ризик загибелі дуже високий".

Нині координатор стратегічної комунікації Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі під час брифінгу заявив, що у тяжких боях за Бахмут найбільше зацікавлений особисто Пригожин - "через егоїстичну особисту вигоду з метою підвищити свій високий статус у кремлівській ієрархії".

Як зазначає Радіо Свобода, про другу хвилю набору до ПВК "Вагнер" раніше писали правозахисник і колишній політвʼязень Іван Асташин, видання "Верстка" та кілька телеграм-каналів.

Скільки загалом людей було завербовано на війну з російських колоній, достеменно не відомо. Федеральна служба виконання покарань повідомляла про скорочення торік кількості увʼязнених майже на 30 тисяч осіб. На початок лютого "Медіазона" змогла підтвердити загибель 823 завербованих увʼязнених, хоча реальні цифри можуть бути значно більшими.

Найманців угруповання підозрюють у скоєнні численних воєнних злочинів. З весни 2022 року у медіа почала зʼявлятися інформація, що ПВК вербує увʼязнених у російських колоніях для участі у війні з Україною в обмін на помилування. Як це оформляється юридично, досі невідомо. Кремль заявив, що ця інформація засекречена.

Місце в кремлівській ієрархії та соляні копальні - Білий дім про "егоїстичний" інтерес Пригожина у боях за Бахмут

Центр ПВК "Вагнер", що пов'язують із російським бізнесменом Євгенієм Пригожиним. Фото: AP Photo, File

У тяжких боях за Бахмут найбільше зацікавлений очільник російської приватної військової компанії "Вагнер" Євгеній Пригожин - "через егоїстичну особисту вигоду з метою підвищити свій високий статус у кремлівській ієрархії". Так ситуацію прокоментував координатор стратегічної комунікації Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі.

Кірбі також наголосив на економічній вигоді, яку, за інформацією посадовця, планує отримати Пригожин - через місцеві соляні та гіпсові копальні.

"Через цей егоїстичний інтерес Пригожин не боїться кидати у бій в'язня за в'язнем", - сказав Кірбі під час брифінгу про залучення засуджених до лав "Групи Вагнера". Посадовець додав, що США зосереджуватимуться на тому, щоб продовжувати надавати Україні необхідну безпекову допомогу для її успіху на полі бою і зокрема довкола Бахмута.

Соляне родовище Артемівське у Бахмуті площею 179 квадратних кілометрів одним з найбільших у Європі. Місцеві соляні шахти належать державному підприємству "Артемсіль", лідеру на українському ринку й експортеру до 20 країн, допоки воно не припинило виробництво через кілька місяців після російського вторгнення. З моменту заснування наприкінці XIX століття підприємство видобуло понад 280 мільйонів тонн солі. Шахти досягають глибини 200-300 метрів і мають тунелі загальною довжиною 300 кілометрів.

За інформацією Reuters, соляні шахти можуть стати комерційно прибутковим активом, а також росіяни планують використовувати їх для зберігання боєприпасів і зброї поза зоною дії українських ракет.

Раніше президент Росії Володимир Путін підписав указ, що дозволяє мобілізацією росіян, які мають непогашену судимість за вбивства та інші тяжкі злочини, передбачені Кримінальним кодексом РФ.

Як повідомляв Голос Америки, Сполучені Штати оголосили санкції проти ПВК "Вагнер" та Пригожина. Міністерство фінансів США назвало "Групу Вагнера" міжнародною злочинною організацією.

Також Сполучені Штати звинувачували російських найманців в експлуатації природних ресурсів у Центральноафриканській Республіці, Малі, Судані, аби допомогти фінансувати війну Кремля в Україні.

У статті використано матеріали Reuters

Більше

XS
SM
MD
LG