Спеціальні потреби

Актуально

США критикують Україну за будівництво каналу Дунай-Чорне море - 2004-08-24

Сполучені Штати нарікають, що Україна не реагує на занепокоєння, висловлені з приводу екологічно контроверсійного проекту Європейським Союзом, Румунією та низкою природозахисних організацій. Позицію США у цій справі на вчорашньому брифінгу для преси виклав заступник речника Держдепартаменту Адам Ерелi:

«Ми залишаємося глибоко занепокоєними екологічними наслідками цього будівельного проекту, як також відсутністю дій з боку українського уряду по відношенні до своїх договорних зобов’язань, а також позицій, висловлених іншими країнами та організаціями. І ми закликаємо український уряд, продовжуємо закликати український уряд вдатися до кроків, які повністю захистили і зберегли б ці надзвичайно важливі заплави, цей екологічно чутливий регіон».

Ерелi додав, що Сполучені Штати ще у травні, коли розпочалося будівництво каналу, закликали Україну провести екологічну експертизу та розглянути альтернативні проекти.

Україна каже, що лише добудовує канал, полишений в радянській часи, щоб покращити доступ до моря у цьому бідному регіоні, та запевнює, що будівництво ведеться за межами біосферного заповідника.

Критики проекту говорять, що канал загрожує біорізноманіттю дельти Дунаю, де природозахисники нараховують сотні рідкісних рослин і тварин.

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG