Спеціальні потреби

США критикують Україну за будівництво каналу Дунай-Чорне море - 2004-08-24


Сполучені Штати нарікають, що Україна не реагує на занепокоєння, висловлені з приводу екологічно контроверсійного проекту Європейським Союзом, Румунією та низкою природозахисних організацій. Позицію США у цій справі на вчорашньому брифінгу для преси виклав заступник речника Держдепартаменту Адам Ерелi:

«Ми залишаємося глибоко занепокоєними екологічними наслідками цього будівельного проекту, як також відсутністю дій з боку українського уряду по відношенні до своїх договорних зобов’язань, а також позицій, висловлених іншими країнами та організаціями. І ми закликаємо український уряд, продовжуємо закликати український уряд вдатися до кроків, які повністю захистили і зберегли б ці надзвичайно важливі заплави, цей екологічно чутливий регіон».

Ерелi додав, що Сполучені Штати ще у травні, коли розпочалося будівництво каналу, закликали Україну провести екологічну експертизу та розглянути альтернативні проекти.

Україна каже, що лише добудовує канал, полишений в радянській часи, щоб покращити доступ до моря у цьому бідному регіоні, та запевнює, що будівництво ведеться за межами біосферного заповідника.

Критики проекту говорять, що канал загрожує біорізноманіттю дельти Дунаю, де природозахисники нараховують сотні рідкісних рослин і тварин.

XS
SM
MD
LG