Спеціальні потреби

24.08.04  -  Нове покоління розвідувальних літаків. - 2004-08-24


Локхід виборов цей контракт у запеклій конкуренції з іншими аерокосмічними гігантами--Нортропом та Дженерал Дайнеміксом. Фірма вироблятиме високотехнологічне начинння для літака, базованого на платформі І-Ар-Джей-сто сорок п’ять бразильської компанії Ембраер, яка входить до конгломерату Локхід. Цей літак за профілем трохи нагадує відомий Як-сорок. Нова система бойового повітряного спостереження матиме кодову назву «Загальний авіаційний датчик.» Літак, оздоблений найсучаснішою технікою, літатиме на висоті десяти кілометрів над полем бою на швидкості сімсот кілометрів на годину. Перевага його систем перехоплення і аналізу інформації про комунікації та пересування ворожих частин у тому, що вони матимуть здатність практично миттєво повідомляти про це наземні частини і особовий склад під час бойових дій. Особлива увага приділятиметься узагальненню розвідданих наземного і аерокосмічного спостереження для виявлення радарів, комунікацій та пересування військ супротивника й повідомлення про це командування.Говорить Вес Кобурн з фірми Локхід-Мартін:

«Вона дасть можливість нашим воякам отримувати інформацію про можливого супротивника в буквальному сенсі раніше, ніж він сам її матиме, і відповідно діяти для перемоги.»

Дещо наближену уяву про спроможності апаратури нового розвідувального комплексу можуть дати технологічні параметри виносних радарів безпілотних розвідувальних літаків. Вони здатні надавати зображення найвищої якості об’єктів діаметром у п’ятнадцять-тридцять сантиментрів в режимі реального часу. Але це вже загальні стандарти подібної технології. Проблемою довший час була передача зображення менших об’єктів діаметром у десять сантиметрів, внаслідок нестабільності передавачів енергії до системи виносних радарів. Наразі й цю проблему вже розв’язано і всевидюще око «летючого брата» зможе розглядати і такі об’єкти, й ще на відстані у двадцять п’ять кілометрів, в абсолютній темряві, через хмари та невеликий дощ. Тому можна лише здогадуватися, наскільки досконалою є спроможність нової системи «Загальний авіаційний датчик.» Вона замінить діючу досі, змонтовану на гвинтомоторному літаку фірми Нортроп, яка програла конкурс Локхіду. Через рік заплановане постачання п’яти нових систем з пе́рвісними випробуваннями у дві тисячі шостому році й початком виробництва у дві тисячі сьомому році, з виходом на повну потужність у дві тисячі дев’ятому. Залишається сподіватися, що нові системи нарешті допоможуть знайти місце схованки терористів, які загрожують США та всій цивілізації, і віддати їх до рук правосуддя.

XS
SM
MD
LG