Спеціальні потреби

Актуально

Америка скоротить допомогу Українi - 2004-08-31

Київ 30 серпня. Сполучені Штати поступово скоротять допомогу, яку надають Україні. Про це в Києві сказав Директор місії Агентства з Міжнародного розвитку США Крiстофер Краулi. Цього року на різні програми в Україні Сполучені Штати витратять майже вдвічі менше, ніж наприкінці 90-их років.

Двадцять шість українських університетів з першого вересня вчитимуться за новими підручниками із менеджменту. Як кажуть впорядники, вони зібрали для книги найцікавіші приклади із практики вітчизняних та іноземних компаній, які ведуть бізнес в Україні. Це принципова відмінність підручнка від інших, за якими зараз навчаються українські студенти. Українське міністерство освіти рекомендуватиме його як посібник для українських вищих навчальних закладів.

В книзі зібрані найсучасніші досягнення з менеджменту в світі – в його підготовці брали участь викладачі університету з американсого штату Міннесота. Їхню участь профінансувало Агентство США з міжнародного розвитку. Це лише частина допомоги, яку Сполучені Штати надають Україні. За дванадцять років, через різні програми американці надали майже два мільярди доларів. Але незабаром таких програм стане значно менше.

Директор місії АМР Крістофер Краулі говорить, що скорочення допомоги Україні головним чином пов`язано із переглядом Сполученими Штатати своєї політики фінансової підтримки, яка надається іншим країнам. На зміну пріоритетів фінансування впливатиме й внутрішня ситуація в Україні:

«Протягом наступного десятиліття ви побачите, що надання допомоги буде переглянуто. Головним критерієм переросподілу коштів буде успішність України в різних галузях. Ми поки що не визначили, наскільки буде скорочено допомогу. Але ми відслідковуємо, в яких сферах Україна робить успіхи і в яких реформи просуваються не так швидко», зазначив Краулi.

Цього року на різні програми в Україні Сполучені Штати витратять приблизно 55 мільйонів доларів. Це майже вдвічі менше, ніж наприкінці 90-их років. Тоді Київ був одним із найбільших отримувачів американської допомоги в світі.

В найближчі роки Сполучені Штати зосередять допомогу в трьох головних напрямках: економічні реформи, демократичні перетворення та охорона здоров`я. Найбільше фінансування отримають програми, що ставлять за мету реформу медичної системи України, боротьбу із поширенням ВІЛ-інфекції а також проекти просвіти українських виборців.

Всі новини дня

Чому американський ветеран готовий ризикувати своїм життям заради України: історія Джеймса Васкеса. Відео

Американський ветеран Джеймс Васкес вирішив боротися за незалежність України, щойно Росія розпочала вторгнення 24 лютого. Він зібрав своє спорядження, дочекався, поки отримає закордонний паспорт, і поїхав у свою першу в житті подорож до Європи.

Медичне обладнання для українських лікарень збирають волонтери з Нью-Джерзі. Відео

Серед медичного обладнання, яке наразі найбільше потребують українські військові госпіталі, та лікарні, які надають медичну допомогу як військовим, так і цивільним, – це апарати для вакуумного лікування ран, а також фіксатори для кісток.

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:32 0:00

Сполучені Штати сьогодні відзначають День Незалежності. 4 липня святкування відбуваються по всій країні, та, певно, найбільше урочистостей - у Вашингтоні. Цьогоріч участь у параді до Дня Незалежності США вперше взяли і українці.

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

«Перші дні коли ми відчинили двері їдальні, багато хто з людей плакав, вони отримали першу тарілку з гарячою їжею».

Конференція із відбудови України у швейцарському Лугано – заяви, подробиці. Відео

Зусилля з відновлення України після повномасштабного вторгнення Росії можуть коштувати понад 700 млрд доларів, і ключовим джерелом фінансування мають стати конфісковані активи Росії та російських олігархів - таку думку озвучив український прем’єр-міністр на Конференції із відбудови України.

Більше

XS
SM
MD
LG