Спеціальні потреби

Актуально

Спiвдоповiдачок ПАРЄ в Днiпропетровську не допускали до опозицiї - 2004-09-01

Днiпропетровськ – 31 серпня. Співдоповідачки Моніторингового комітету Парламентської асамблеї Ради Європи Ганне Северінсен і Ренате Вольвенд з метою ознайомлення з передвиборчою ситуацією відвідали Дніпропетровськ, звiдки вiдбули в Донецьк. В Днiпропетровську їх намагалися iзолювати вiд представникiв опозицiї.

Співдоповідачки Моніторингового комітету ПАРЄ, перебуваючи у Дніпропетровську, мали зустрічі з представниками громадських організацій, політичних партій, журналістами, міськими головами Дніпропетровська і чотирьох міст області, керівниками СБУ і міліції, головами виборчих комісій, головою обласної адміністрації. Далеко не всі ці зустрічі були плідними і інформативними, вважають спостерiгачi.

Наявно невдалою була зустріч з організаціями політичних партій, на яку управління внутрішньої політики обласної адміністрації запросило 26 представників партій і організацій, що підтримують Віктора Януковича і одного представника Романа Козака. Організації Компартії, Соціалістичної партії і ті, що належать до блоку Віктора Ющенка, запрошень не отримали. Ганне Северінсен під час цієї зустрічі була змушена тричі нагадувати присутнім, що, згідно з програмою візиту, планувалися не доповіді провладних партій про їхні програмні настанови, а зустріч з партійними організаціями, що підтримують основних претендентів на посаду президента, тобто Віктора Януковича, Віктора Ющенка, Олександра Мороза і Петра Симоненка. Скандал вибухнув, коли з’явилися керівники обласних організацій Української народної партії і партії “Солідарність”. Вони прямо звинуватили начальника управління внутрішньої політики обладміністрації Геннадія Константінова у нещирості, коли той заявив, що запрошені були усі – і провладні і опозиційні партії, і у намаганні дезінформувати представників ПАРЄ щодо дійсної політичної ситуації в області. Після заяв представників опозиції про порушення адміністрацією і провладними партіями Закону про вибори Президента України та нерівні умови, в яких знаходиться опозиція, почалася сварка, під час якої пан Константінов намагався видалити з зали пресу. Очікувана дискусія прибічників основних кандидатів у президентських перегонах не відбулася. Говорить голова обласної організації Української народної партії Іван Шулик:

“Я б сказав, що слів немає. Те, що відбулося, спеціально було, це задумано так було, щоб ніхто з представників партій, які відстоюють в області основні кандидатури, в тому числі альтернативні Януковичу, тут не був. Представники від “Нашої України”, від Ющенка не були запрошені, не були запрошені від комуністів, не були запрошені від соціалістів, саме від тих, хто міг би вказати на численні порушення, які вже існують в області. Я в даному випадку абсолютно випадково дізнався про те, що відбудеться ця зустріч, в останній момент”.

Більшість інших зустрічей відбулися дуже дипломатично. Співдоповідачок ПАРЄ запевнили у плюралізмі в місцевій пресі, невтручанні силових структур у політичні процеси, створенні рівних умов для всіх кандидатів. Голова обласної адміністрації Володимир Яцуба навіть пообіцяв моментально звільнити з посади будь-якого співробітника адміністрації, який насмілиться примушувати громадян підписуватися за конкретного кандидата.

Ганне Северінсен вважає конструктивною зустріч з представниками громадських організацій, на якій вона отримала інформацію про маніпуляції з відключенням у містах області 5-го телеканалу і перешкоджання роботі телерадіокомпанії “Регіон” у місті Синельниковому.

Попри те на короткій прес-конференції пані Ренате Вольвенд зазначила, що інформація про порушення не підтверджена документально. Обидві представниці ПАРЄ мають надію, що порушення, про які йшлося, не вплинуть суттєво на перебіг виборів та що політичні організації від взаємних звинувачень і чвар нарешті перейдуть до політичних дискусій. Ганне Северінсен на прес-конференції повідомила:

“Ми ще раз приїдемо в Україну з метою збирання фактів, вже вп’ятьох, бо у Раді Європи є п’ять різних політичних груп. Це відбудеться 26-го вересня. Я сподіваюся, що під час виборів президента вУкраїні від ПАРЄ будуть присутні 15 чи 20 осіб. Маю надію, що одна чи дві особи перебуватимуть у Дніпропетровську. Ми, зрозуміло, співпрацюватимемо з іншими міжнародними організаціями, зокрема з Організацією з питань безпеки і співробітництва у Європі, яка має більші ресурси і матиме більшу кількість спостерігачів. Цього триденного візиту і чотириденного візиту, що відбудеться за чотири тижні, замало. Але ми парламентарі. Ми вміємо вислуховувати людей і робити висновки. І ми можемо після цього звітувати і робити рекомендації. Але забезпечення чесних, прозорих і справедливих виборів це справа України, справа українців, справа українських засобів масової інформації» - зазначила Ганне Северінсен.

Всі новини дня

Реакція США та НАТО на заявку України про пришвидшений вступ до НАТО. Відео

Реакція США та НАТО на заявку України про пришвидшений вступ до НАТО. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:06 0:00

Україна подає заявку на вступ до НАТО за пришвидшеною процедурою. Про це заявив Володимир Зеленський у відповідь на оголошення Путіна про незаконну спробу анексію українських територій. Держсекретар Ентоні Блінкен на це сказав, що США підтримують політику відкритих дверей альянсу.

Конгрес США схвалив додаткове фінансування для України на понад 12 мільярдів доларів. Відео

Конгрес схвалив додаткове фінансування для України на понад 12 мільярдів доларів. Американські конгресмени засудили оголошення Путіним незаконної анексії українських областей та закликали Білий дім надіслати Україні більше озброєнь.

Відповідь США на незаконну спробу анексії – подробиці з Білого дому. Відео

Відповідь США на незаконну спробу анексії – подробиці з Білого дому. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:52 0:00

США запровадили санкції проти Росії через оголошення незаконної спроби анексії територій України. Обмеження оголосили три відомства: Держдепартамент, Міністерство фінансів та Міністерство торгівлі США. Зі свого боку Джо Байден заявив: нинішні дії Кремля не мають жодної легітимності.

Канада ввела санкції проти колаборантів російського режиму, причетних до фіктивних референдумів в Україні

Міністр закордонних справ Канади Мелані Жолі під час спільної прес-конференції з Державним секретарем США Ентоні Блінкеном у Вашингтоні

У пʼятницю, 30 вересня, міністр закордонних справ Канади, Мелані Жолі, оголосила, що Канада запроваджує нові санкції у зв’язку з неспровокованим і невиправданим вторгненням Росії в Україну, чере фіктивні референдуми та спробу анексії Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізьких областей України.

На своїй сторінці у Twitter, Мелані Жолі, прокоментувала: "Путінська «анексія» української території не має легітимності і ніколи не буде визнана. Територія України залишиться українською".

Під час спільної прес-конференції Мелані Жолі з Державним секретарем США Ентоні Блінкеном у Вашингтоні в пʼятницю, Жолі заявила, що Канада вводить санції проти 43 російських олігархів, фінансової еліти та членів їхніх сімей; так званого керівного органу у Херсоні; і 35 підтримуваних Росією високопосадовців у Донецьку, Луганську, Херсоні та Запоріжжі.

Додадково, у заяві на сайті Міжнародних справ Канади йдеться про заборону певних операції в або з окупованими Росією районами Херсонської та Запорізької областей, включаючи інвестиції та експорт.

Канада також продовжуватиме вивчення варіантів нових заходів у відповідь на триваючі порушення суверенітету, територіальної цілісності та незалежності України разом із своїми партнерами-однодумцями.

Як "Голос Америки" повідомляв раніше, МЗС Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Британії, США та Євросоюзу заявили: “Ми ніколи не визнаємо ні так звані анексії, ні фіктивні “референдуми”, які були проведені під дулом зброї. […] Ми закликаємо ширшу міжнародну спільноту відкинути жорстоку експансію Росії, її намагання заперечити існування України як незалежної держави”.

«Жодного перепочинку для Росії». Американські конгресмени про необхідність посилення санкцій

«У нас є двопартійний блок. B ми будемо боротися всіма можливими засобами за кожну найменшу частину фінансування, яка потрібна буде Україні» – конгресмен Фіцпатрік. 

Палата представників США в п’ятницю ухвалила законопроект про фінансування федерального уряду, що включає додаткові 12,3 мільярда доларів на військову допомогу Україні, яка протистоїть російському вторгненню.

Законопроект ухвалив Сенат у четвер за підтримки обох партій. В обох палатах Конгресу законопроект зіткнувся з гострими дискусіями з внутрішньополітичних питань, менш ніж за шість тижнів до проміжних виборів, коли на кону стоїть контроль над Конгресом.

Щодо України, то законопроект також уповноважує Байдена дозволити передати Україні надлишрк зброї зі складів США на 3,7 мільярда доларів.

Також на тлі російських погроз щодо застосування ядерної зброї, законодавство виділить 35 мільйонів доларів «на підготовку та реагування на потенційні ядерні та радіологічні інциденти в Україні», мовится у документі.

CША повинні всіляко допомагати Україні і посилити санкції проти Росії, щоб не дати їй перепочинку. Про це у п’ятницю, в розмові з журналісткою Української служби «Голосу Америки» Катериною Лісуновою заявив Майк Квіглі, член Конгресу від штату Іллінойс.

«Додаткова фінансова допомога зараз важлива, тому що це постійна боротьба, яка лише посилилась у деяких сферах. Але навіть важливішим за це є той факт, що ми надсилаємо сигнал Володимиру Путіну, що Конгрес нікуди не дінеться. Ми будемо тут, незважаючи на його анексії, незважаючи на мобілізацію, незважаючи на ядерні загрози та триваючу війну», – сказав Квіглі.

У своєму твіті він додав, що пишається тим, що Конгрес ухвалює додатковий документ про надсилання допомоги Україні.

«Я пишаюся тим, що сьогодні Конгрес ухвалює додатковий документ про надсилання більшої допомоги Україні. Життєво важливо продовжувати прислухатися до українців і надавати їм зброю та фінансування, необхідні для продовження тиску на російські сили. Разом ми можемо закінчити цю війну», – твітує Квіглі.

За словами Майка Квіглі, дії Путіна є «актом відчаю», а тому США мають посилити санкції, щоб «не давати їм перепочинку».

«Ми бачимо його дії як акти відчаю, можливо, паніки. І в цей момент ми повинні демонструвати силу. І ми повинні визнати, що ми не можемо давати їм перепочинку взагалі. Ми не можемо дозволити їм перегрупуватися політично, військово, економічно. Нам потрібно посилити наші санкції та продовжувати надавати такі пакети допомоги. І надіслати чіткий сигнал, - коли знадобиться новий пакет допомоги Україні, ми будемо тут для цього», – сказав Квіглі.

Його колега з Республіканської партії, Браян Фіцпатрік, член Палати представників від штату Пенсильванія, каже у розмові з «Голосом Америки», що «Україна робить чудову роботу», але українцям потрібна «підтримка Сполучених Штатів і Заходу, а також усіх волелюбних народів світу».

«Це включає ресурси, зброю та гуманітарну допомогу. Це боротьба Давида проти Голіафа, і ми стоїмо на боці волелюбного Давида в цій боротьбі. І продовжимо це робити», – сказав Фіцпатрік у п’ятницю в будинку Конгресу. Він додав, що підтримка України носить двопартійний характер і конгресмени є одностайні в необхідності «боротися всіма можливими засобами» за продовження фінансування України.

«У нас є двопартійний блок, який не дозволить зарубити потрібні рішення, і ми будемо боротися всіма можливими засобами за кожну найменшу частину фінансування, яка потрібна буде Україні, – сказав Фіцпатрік.

Він додав, що це фінансування поєднує у собі військову допомогу, допомогу іммігрантам, гуманітарну допомогу, та інші видатки.

«По суті наше проголосоване рішення надає президенту право виділяти ці кошти за потреби», – сказав конгресмен.

Виступаючи у п’ятницю, президент США Джо Байден заявив, що він «з нетерпінням» очікує нагоди підписати допомогу, проголосовану в Конгресі.

«І я з нетерпінням очікую на нагоду підписати законопроекту Конгресу, який надасть додаткові 12 млрд дол підтримки Україні», – сказав Байден.

Він також повідомив, що після оголошення про анексію частини окупованих українських територій Росією, Америка запроваджує нові «швидкі та жорсткі» заходи проти Росії.

Байден наголосив, що США продовжать мобілізувати міжнародну підтримку для України, надавати Україні устаткування, необхідне для захисту.

У повідомленні було використано інформацію агентства Reuters.

Дивіться також:

Брифінг Голосу Америки. США запроваджують потужні санкції проти Росії
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:59 0:00

Більше

XS
SM
MD
LG