Спеціальні потреби

Актуально

Спiвдоповiдачок ПАРЄ в Днiпропетровську не допускали до опозицiї - 2004-09-01

Днiпропетровськ – 31 серпня. Співдоповідачки Моніторингового комітету Парламентської асамблеї Ради Європи Ганне Северінсен і Ренате Вольвенд з метою ознайомлення з передвиборчою ситуацією відвідали Дніпропетровськ, звiдки вiдбули в Донецьк. В Днiпропетровську їх намагалися iзолювати вiд представникiв опозицiї.

Співдоповідачки Моніторингового комітету ПАРЄ, перебуваючи у Дніпропетровську, мали зустрічі з представниками громадських організацій, політичних партій, журналістами, міськими головами Дніпропетровська і чотирьох міст області, керівниками СБУ і міліції, головами виборчих комісій, головою обласної адміністрації. Далеко не всі ці зустрічі були плідними і інформативними, вважають спостерiгачi.

Наявно невдалою була зустріч з організаціями політичних партій, на яку управління внутрішньої політики обласної адміністрації запросило 26 представників партій і організацій, що підтримують Віктора Януковича і одного представника Романа Козака. Організації Компартії, Соціалістичної партії і ті, що належать до блоку Віктора Ющенка, запрошень не отримали. Ганне Северінсен під час цієї зустрічі була змушена тричі нагадувати присутнім, що, згідно з програмою візиту, планувалися не доповіді провладних партій про їхні програмні настанови, а зустріч з партійними організаціями, що підтримують основних претендентів на посаду президента, тобто Віктора Януковича, Віктора Ющенка, Олександра Мороза і Петра Симоненка. Скандал вибухнув, коли з’явилися керівники обласних організацій Української народної партії і партії “Солідарність”. Вони прямо звинуватили начальника управління внутрішньої політики обладміністрації Геннадія Константінова у нещирості, коли той заявив, що запрошені були усі – і провладні і опозиційні партії, і у намаганні дезінформувати представників ПАРЄ щодо дійсної політичної ситуації в області. Після заяв представників опозиції про порушення адміністрацією і провладними партіями Закону про вибори Президента України та нерівні умови, в яких знаходиться опозиція, почалася сварка, під час якої пан Константінов намагався видалити з зали пресу. Очікувана дискусія прибічників основних кандидатів у президентських перегонах не відбулася. Говорить голова обласної організації Української народної партії Іван Шулик:

“Я б сказав, що слів немає. Те, що відбулося, спеціально було, це задумано так було, щоб ніхто з представників партій, які відстоюють в області основні кандидатури, в тому числі альтернативні Януковичу, тут не був. Представники від “Нашої України”, від Ющенка не були запрошені, не були запрошені від комуністів, не були запрошені від соціалістів, саме від тих, хто міг би вказати на численні порушення, які вже існують в області. Я в даному випадку абсолютно випадково дізнався про те, що відбудеться ця зустріч, в останній момент”.

Більшість інших зустрічей відбулися дуже дипломатично. Співдоповідачок ПАРЄ запевнили у плюралізмі в місцевій пресі, невтручанні силових структур у політичні процеси, створенні рівних умов для всіх кандидатів. Голова обласної адміністрації Володимир Яцуба навіть пообіцяв моментально звільнити з посади будь-якого співробітника адміністрації, який насмілиться примушувати громадян підписуватися за конкретного кандидата.

Ганне Северінсен вважає конструктивною зустріч з представниками громадських організацій, на якій вона отримала інформацію про маніпуляції з відключенням у містах області 5-го телеканалу і перешкоджання роботі телерадіокомпанії “Регіон” у місті Синельниковому.

Попри те на короткій прес-конференції пані Ренате Вольвенд зазначила, що інформація про порушення не підтверджена документально. Обидві представниці ПАРЄ мають надію, що порушення, про які йшлося, не вплинуть суттєво на перебіг виборів та що політичні організації від взаємних звинувачень і чвар нарешті перейдуть до політичних дискусій. Ганне Северінсен на прес-конференції повідомила:

“Ми ще раз приїдемо в Україну з метою збирання фактів, вже вп’ятьох, бо у Раді Європи є п’ять різних політичних груп. Це відбудеться 26-го вересня. Я сподіваюся, що під час виборів президента вУкраїні від ПАРЄ будуть присутні 15 чи 20 осіб. Маю надію, що одна чи дві особи перебуватимуть у Дніпропетровську. Ми, зрозуміло, співпрацюватимемо з іншими міжнародними організаціями, зокрема з Організацією з питань безпеки і співробітництва у Європі, яка має більші ресурси і матиме більшу кількість спостерігачів. Цього триденного візиту і чотириденного візиту, що відбудеться за чотири тижні, замало. Але ми парламентарі. Ми вміємо вислуховувати людей і робити висновки. І ми можемо після цього звітувати і робити рекомендації. Але забезпечення чесних, прозорих і справедливих виборів це справа України, справа українців, справа українських засобів масової інформації» - зазначила Ганне Северінсен.

Всі новини дня

МВФ попередньо схвалив перегляд програми та покращив оцінки економіки України

Архівне фото: Штаб-квартира МВФ

Перший перегляд програми Розширеного фінансування для України отримав погодження на рівні персоналу, оголосили сьогодні в Міжнародному валютному фонді. Це відкриває шлях для другого траншу обсягом майже 900 мільйонів доларів, за умови схвалення виконавчим правлінням фонду.

В рамках програми загальним обсягом 15,6 млрд дол., затвердженої наприкінці березня, Україна вже отримала 2,7 млрд доларів.

Всі кількісні критерії програми було виконано, повідомили у Фонді за результатами перегляду.

Голова місії Фонду Гевін Грей наголосив на "визначній стійкості" української економіки, що дало підстави Фонду покращити оцінку української економіки до 1-3 відсотків зростання ВВП, з оцінок на час схвалення програми, які складали від мінус 3% до плюс 1%, коли програму було затверджено.

"На додаток до жахливих гуманітарних жертв, російське вторгнення до України продовжує мати спустошливий вплив на економіку, - йдеться в повідомленні МВФ. - Під час зими Україна зіткнулась зі спустошливими атаками на критичну інфраструктуру і ракетні обстріли тривають по всій країні. Попри це українська економіка виявляє визначну стійкість - економічна діяльність в першому кварталі потужно відновилась і енергосистема відновлюється після атак на критичну інфраструктуру, стабілізовані ринки валюти, інфляція почала уповільнюватись".

Важливим кроком для успішного перегляду стало те, що Верховна Рада напередодні затвердила законопроект 8401 в першому читанні. Законопроект зокрема передбачає повернення до довоєнних рівнів оподаткування для певної категорії малого бізнесу. Затвердження законопроекту демонструє донорам готовність українського уряду приймати складні рішення, каже керівник місії Фонду Гевін Грей.

Потреби України великі, донори готові допомогти, але важливо з точки зору розподілу тягаря, щоб український уряд відіграв свою роль
Гевін Грей

"Потреби України великі, донори готові допомогти, але важливо з точки зору розподілу тягаря, щоб український уряд відіграв свою роль. Це важливо, щоб забезпечити готовність донорів підтримувати Україну, як вони і заявляли", - сказав Грей відповідаючи на питання Голосу Америки про те, як знайти баланс між необхідністю забезпечити бюджетні надходження та підтримати економічне відновлення в Україні.

"Закон має три компоненти: перше - поновлення перевірок, друге - повернення касових апаратів - це адміністративні заходи, які широко розглядаються, як важливі для рівних правил гри в Україні. Також є зміни до спрощеного режиму оподаткування, що означає повернення до довоєнних рівнів", - додав Грей і сказав, що обговорення цієї реформи тривали з минулого року.

Серед наступних кроків в рамках програми, які, за очікуваннями, Україна втілить восени - повернення системи декларування активів, а також заходи в сфері боротьби з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму.

«F-16 – це чудовий багатофункціональний літак» - полковник ВПС США у відставці Джеффрі Фішер. Відео

«F-16 – це чудовий літак. Їх виготовляли з 70-х і 80-х років. Їх виготовили десь 4500. Виробнича лінія все ще відкрита, тож це повинно дати певне уявлення про те, яким цінним і доречним цей літак є», - розповів полковник ВПС США у відставці Джеффрі Фішер.

"Окупанти готуються до провокацій на ЗАЕС", – представник ГУР МО України. Відео

"Окупанти готуються до провокацій на ЗАЕС", – представник ГУР МО України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:49 0:00

"Окупанти готуються до провокацій. Тобто вони збираються організувати ядерне зараження. Вони збираються використати атомну електростанцію для зараження свого особового складу, щоб потім звинуватити в цьому Україну", – про це Голосу Америки повідомив Андрій Черняк, представник ГУР МО.

"Окупанти готуються до провокацій на ЗАЕС", - Міноборони України. Радбез ООН знову розглядає ситуацію на станції

У вівторок за 22.00 за Києвом ситуацію, як склалася довкола захопленою російськими військами ЗАЕС, знову розгляне Рада Безпеки ООН

Головне управління розвідки Міністерства оборони України (ГУР МО) стверджує, що безпекова ситуація на Запорізькій атомній електростанції продовжує залишитися загрозливою не лише для України, а й для цілого світу.

"За нашою інформацією, окупанти готуються до провокацій", - про це Голосу Америки повідомив Андрій Черняк, представник ГУР МО. За його словами, російські військові збираються організувати радіаційне зараження. Зокрема вони збираються використати атомну електростанцію для зараження свого особового складу, щоб потім звинуватити в цьому Україну.

"Для нас це не дивно. Ми знаємо їхні терористичні методи, як вони порушують норми правил ведення війни. Тому Україна до цього готова і ми зараз збираємо цю інформацію, аналізуємо її, і хочемо донести до всього світу", - пояснив він.

Про загрозу таких провокацій ГУР почав повідомляти наприкінці минулого тижня. За словами Черняка, розвідка бачила, що на ЗАЕС заїжджають вантажівки, і як "окупанти розвантажують певне майно".

"Також ми мали радіоперехоплення, де люди говорили безпосередньо про безпілотні літальні апарати, які могли на собі нести або хімічну зброю, або якісь ядерні матеріали, які могли спричинити зараження особового складу країни-агресора", - додав представник ГУР МО. І наразі, за оцінкою ГУР МО, загроза провокацій з використанням ЗАЕС абсолютно не зникла.

Ми мали радіоперехоплення, де люди говорили безпосередньо про безпілотні літальні апарати, які могли на собі нести або хімічну зброю, або якісь ядерні матеріали, які могли спричинити зараження особового складу країни-агресора
Андрій Черняк, представник ГУР МО

Черняк також додав, що дії, які вчиняє зараз Росія на Запорізькій атомній електростанції, є загрозою і мирному населенні України, "і взагалі це ядерний шантаж Європи і ядерний шантаж світу".

"Тому ми попереджаємо світову громадськість про те, що ядерна загроза теж поки що не зникла", - каже він.

У вівторок за 22.00 за Києвом ситуацію, як склалася довкола захопленою російськими військами ЗАЕС, розгляне на своєму засіданні Рада Безпеки ООН. Головним доповідачем буде генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі. Очікується, що він надасть оновлену інформацію щодо ситуації на ЗАЕС.

Ймовірно, він вже традиційно зверне увагу на те, що триваючі військові дії впливають на засади ядерної безпеки, до яких належать фізична цілісність і надійне зовнішнє джерело живлення. До цього МАГАТЕ неодноразово зазначало, що ситуація на ЗАЕС залишається небезпечною, особливо з огляду на посилену військову присутність у регіоні. Після свого візиту на ЗАЕС наприкінці березня Гроссі заявив, що "військова активність зростає в усьому цьому регіоні", який "переживає, можливо, більш небезпечну фазу з точки зору триваючого конфлікту".

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі у кінці березня особисто відвідав ЗАЕС
Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі у кінці березня особисто відвідав ЗАЕС

Також очікується, що у своєму виступі Гроссі згадає і про складну кадрову ситуацію на ЗАЕС і важкі умови праці для персоналу, що залишився, та їхніх сімей. У квітні МАГАТЕ визнавало, що більше третини персоналу, який обслуговував станцію до початку повномасштабного вторгнення, залишив небезпечний район. На місці залишається лише чверть обслуговуючого персоналу, що вже призвело до скорочення обсягів обслуговування ЗАЕС. Очікується, що під час виступу Гроссі також представить свою останню пропозицію щодо забезпечення безпеки найбільшої атомної електростанції в Європі.

Це вже буде четвертий брифінг Радбезу на цю тему. Попередні три скликалися за запитом Росії. Цього разу зустріч ініціювали Еквадор та Франція.

"Ось чому ми маємо продовжувати надавати Україні все, що їм потрібно", – президент США Джо Байден про посилення атак Росії на Київ. Відео

Посилення атак Росії на Київ "не є несподіваним", заявив напередодні президент Сполучених Штатів Джо Байден – відео його спілкування з пресою оприлюднив журналіст Алекс Рауфоглу.

Більше

XS
SM
MD
LG