Спеціальні потреби

Актуально

Фактор доступу до ЗМI кандидатiв у президенти - 2004-09-14

Київ – 13 вересня. Якщо кандидати матимуть рівний доступ до ЗМІ, переможе Ющенко; якщо ситуація з доступом до преси збережеться така, як зараз – Янукович. Це один з результатів опитування, проведеного у вересні Київським міжнародним інститутом соціології. Хто буде Президентом? Своїми думками з цього приводу дiляться соціологи і самi виборці.

Чим ближче до виборів, тим більше опитувань. Результати свого дослідження за вересень оприлюднив центр “Социс”, слідом за ним – Український інститут соціальних досліджень і от щойно – Київський міжнародний інститут соціології. Дані авторитетних соціологічних фірм-конкурентів майже ідентичні: усі вони фіксують дистанцію між двома основними кандидатами – Ющенком і Януковичем – на рівні 3-7% у першому турі і 5-7 у другому турі виборів. Згідно з результатами останнього опитування, за Ющенка у першому турі готові проголосувати 29, за Януковича – 23% виборців, а в разі їх суперництва в другому турі Ющенко отримає 37, Янукович – 31% голосів.

Фаворитів виборчих змагань розділяють сьогодні лічені відсотки. При цьому кандидат від влади не зникає з телеекранів; кандидат від опозиції змушений вести кампанію ніби в умовах ще до епохи телебачення. Котрий із них стане Президентом? Як показують результати опитування, це великою мірою залежить від того, чи пустять Ющенка в телевізор. Говорить президент Київського міжнародного інституту соціології Валерій Хмелько:

«Перше питання ми ставили “Як ви вважаєте, якщо всі кандидати президентських виборів матимуть однакову можливість користуватися телебаченням і радіо, за кого проголосує найбільше виборців?”. І тут вперше за всі ці опитування більшість сказала не про Януковича, а про Ющенка, 29% висловились за те, що саме Ющенко в цьому випадку набере найбільше голосів, Януковича 23% вважають, що буде так. А друге запитання ми поставили таке – а якщо до виборів кандидатів залишаться ті самі умови доступу до телебачення і радіо, які були дотепер. За кого проголосує найбільше виборців. І тут результат виявився протилежним. Ну, і під кінець ми задали питання – як ви вважаєте, хто в результаті стане Президентом – тому що впливають не тільки засоби масової інформації, багато є інших чинників. І тут 48% назвали, що на їх думку, в тих умовах, які є, Президентом стане Янукович».

Хто буде наступним Президентом? Своїми прогнозами я попросила поділитися киян. Називалися імена обох фаворитів:

- «Я не то що думаю, я знаю – вам сказати прізвище? Ну то Ющенко»!

- «В другому турі все рішиться, звичайно, я хотів би, щоб Ющенко переміг».

- «Мені, например, нравиться Янукович. Я знаю – ну отак од душі».

- «Особисто я голосуватиму за Януковича, хочу, щоб він переміг, чесно».

Мої співрозмовники впевнені, що Ющенко популярніший за Януковича і що за нього проголосує більше виборців. Однак далеко не впевнені в тому, що Ющенку дадуть перемогти.

- «Люди – я з людьми трошечки спілкуюся, то більше за Ющенка».

- «Хотілося, щоб Ющенко, а так хто буде – я не знаю. Я не впевнена ні в чому перед виборами».

- «Скажемо, якщо буде дуже невеликий відрив, я можу висловити таке побоювання, можливо, це прогноз песиміста, що можуть зіграти якісь адміністративні важелі і десь деякі адміністративні службовці, які хочуть показати свою лояльність по відношенню до влади, можуть провести певне округлення, зрозуміло, в яку сторону».

- «Я думаю, Кучма переможе, і більше ніхто, його ставленик переможе. Тому що все фальсифікується, все робиться в цій державі тільки для того, щоб різними обманними способами цю владу втримати в руках тих, хто при владі зараз”, -- кажуть кияни. А щодо переважної присутності на телеекрані лише одного, провладного кандидата додають:

- «Якщо людям показують одного претендента, і звичайно людина орієнтується на те, що йому рекламують, те людина й вибирає. Але людина повинна сама для себе робити висновки і робити так, щоб потом вона не жалкувала про те, що вона вибрала».

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG