Спеціальні потреби

Актуально

Україна вдосконалює освiтню галузь - 2004-09-20

Київ - 19 вересня. Завтра в українськiй столицi розпочнеться п`ятий міжнародний «Тиждень освіти дорослих». Метою тижня буде покращення ситуації з освітою, що склалась в Україні.

Організатори кажуть, що цей тиждень можа вважати ювілейним. Його стратегічна мета - прямувати до досягнення цілей, проголошених ООН на період десятиріччя суспільної просвіти. Зараз Україна, як і інші держави, все більше уваги приділяє вдосконаленню освітньої галузі. До травня 2005 року планується приєднатись до Болонського процесу. Що стосується освіти дорослих, то зараз вона посідає особливе місце в освітній системі України. Представники громадських організацій та державні чиновники відзначають, що сьогодні доросле населення країни, де є серйозні проблеми з безробіттям потребує додаткових знань і навиків. До того ж підвищення професійного рівня вимагає час нових інформаційних технологій, які кожного року ускладнюються. Тому, за словами директора департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки України Ярослава Болюбаша, в Україні готується закон “Про освіту дорослих”. Внести рекомендації до цього законопроекту пропонується учасникам цьогорічного “Тижня освіти”:

«Ми зараз активно працюємо над законодавчим забезпеченням освіти дорослих. Як виявилось, ця проблема не розв`язана. Ряд питань не врегульовано, але тут є певні труднощі. Законопроект пройшов вже експертизу, зараз ми доопрацьовуємо, включаємо нові розділи. Я думаю до нового року нам не вдасться, але принаймні, десь з нового року цей закон, можливо, вже буде прийнятий».

Організатори заходу кажуть, що хотіли б, щоб громадськість звернула увагу на “Тиждень освіти,” не зважаючи на те, що зараз усi прикуті до перебігу президентьскої виборчої кампанії. Проте, за словами голови правління товариства “Знання” Василя Кушерця, гасло цьогорічного “Тижня” – “Освіта заради демократії”, свідчить про те, яку важливу роль знання відіграють і у формуванні громадської думки і у побудові демократичного суспільства:

«В нас політика сприймається народом неадекватно. От політика, яка за класиками, за Аристотелем задумувалась, це – наука про соціальні блага. І ми повинні привчити і громадськість і політичних діячів і політикум, що політика – це не боротьба за владу. Політика – це не такі брудні технології. Політика – це не маніпулювання людською свідомістю громадян, а політика перш за все це наука, це діяльність про те, як зробити суспільне благо у суспільстві».

Василь Кушерець каже, що сьогодні ні політики, ні громадяни не розуміють у чому полягає справжній зміст політики і тому про це також йтиме мова під час “Тижня освіти”.

Всі новини дня

Російська війна в Україні - один з чинників на виборах президента Чехії

Петр Павел (ліворуч) висловлюється за твердий курс Чехії як члена ЄС і НАТО, а його суперник Андрей Бабіш має застереження до деяких кроків узгоджених союзниками

Чеські виборці у п’ятницю і суботу 27-28 січня голосують у другому турі президентських виборів, у який вийшли колишній генерал Петр Павел та колишній прем'єр-міністр підприємець Андрей Бабіш.

Голосування закінчиться у суботу о 14:00 і результатів очікують того ж вечора.

Президент у Чехії не урядує країною, але затверджує прем’єр-міністра, голову центрального банку і конституційного суду, а також може використовувати свою посаду для пропагування певних політичних ідей та висловлюватися з питань зовнішньої політики.

У першому турі виборів з невеликим розривом перед вів Петр Павел, набравши 35,40%, а за ним був Андрей Бабіш з показником 34,99%.

61-річного Петра Павела називають центристським прозахідним кандидатом, який зокрема підтримує міжнародну допомогу Україні для захисту від російської агресії.

Павел зокрема висловлювався за те, щоб Чехія, член ЄС і НАТО, також вступила до Європейського монетарного союзу і запровадила спільну валюту євро.

68-річний найбагатший в країні підприємець Андрей Бабіш заробив собі репутацію «євроскептика» приязного до прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана.

Під час виборчої кампанії він заявляв, що, як і Орбан, остерігається збройної допомоги Україні, щоб не спричинити поширення війни.

Бабіш стверджував, що він міг би сприяти мирним переговорам з Росією і дорікав супернику Павелу, що той, буцімто, може втягнути Чехію у війну.

Чинний чеський президент Мілош Земан, повноваження якого закінчуються у березні, також часто викликав палкі суперечки в суспільстві, висловлюючись за тісніші відносини з Китаєм, а до російського лютневого вторгнення в Україну він також виступав за співпрацю з Росією.

Дивіться також:

В чому перевага танків Абрамс, Леопард і Челленджер, і які можливості вони відкриють ЗСУ – пояснюють експерти. Відео

В чому перевага танків Абрамс, Леопард і Челленджер над російськими танками, і які можливості вони відкриють ЗСУ – пояснюють експерти.

Заступниця Держсекретаря США: Ми зосереджені на тому, щоб найшвидше доставляти Україні зброю, якої вона потребує. Відео

США зосереджені на тому, щоб найшвидше доставляти Україні зброю, якої вона потребує. Про це в інтерв'ю Албанській службі Голосу Америки сказала заступниця Держсекретаря США Карен Донфрід.

Чому тільки зараз адміністрація США прийняла рішення надати Україні танки: деталі зі слухань в комітеті Сенату. Відео

Питання протидії російській агресії проти України обговорили в Комітеті із закордонних справ Сенату США. Зокрема, законодавці розпитували представників адміністрації, чому тільки зараз вона прийняла рішення надати Україні танки Абрамс.

Мстислав Чернов про “20 днів у Маріуполі”. Відео

Мстислав Чернов про “20 днів у Маріуполі”. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:09 0:00

Український документальний фільм “20 днів у Маріуполі” Мстислава Чернова показали на кінофестивалі Sundance.

Більше

XS
SM
MD
LG