Спеціальні потреби

Актуально

Україна вдосконалює освiтню галузь - 2004-09-20

Київ - 19 вересня. Завтра в українськiй столицi розпочнеться п`ятий міжнародний «Тиждень освіти дорослих». Метою тижня буде покращення ситуації з освітою, що склалась в Україні.

Організатори кажуть, що цей тиждень можа вважати ювілейним. Його стратегічна мета - прямувати до досягнення цілей, проголошених ООН на період десятиріччя суспільної просвіти. Зараз Україна, як і інші держави, все більше уваги приділяє вдосконаленню освітньої галузі. До травня 2005 року планується приєднатись до Болонського процесу. Що стосується освіти дорослих, то зараз вона посідає особливе місце в освітній системі України. Представники громадських організацій та державні чиновники відзначають, що сьогодні доросле населення країни, де є серйозні проблеми з безробіттям потребує додаткових знань і навиків. До того ж підвищення професійного рівня вимагає час нових інформаційних технологій, які кожного року ускладнюються. Тому, за словами директора департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки України Ярослава Болюбаша, в Україні готується закон “Про освіту дорослих”. Внести рекомендації до цього законопроекту пропонується учасникам цьогорічного “Тижня освіти”:

«Ми зараз активно працюємо над законодавчим забезпеченням освіти дорослих. Як виявилось, ця проблема не розв`язана. Ряд питань не врегульовано, але тут є певні труднощі. Законопроект пройшов вже експертизу, зараз ми доопрацьовуємо, включаємо нові розділи. Я думаю до нового року нам не вдасться, але принаймні, десь з нового року цей закон, можливо, вже буде прийнятий».

Організатори заходу кажуть, що хотіли б, щоб громадськість звернула увагу на “Тиждень освіти,” не зважаючи на те, що зараз усi прикуті до перебігу президентьскої виборчої кампанії. Проте, за словами голови правління товариства “Знання” Василя Кушерця, гасло цьогорічного “Тижня” – “Освіта заради демократії”, свідчить про те, яку важливу роль знання відіграють і у формуванні громадської думки і у побудові демократичного суспільства:

«В нас політика сприймається народом неадекватно. От політика, яка за класиками, за Аристотелем задумувалась, це – наука про соціальні блага. І ми повинні привчити і громадськість і політичних діячів і політикум, що політика – це не боротьба за владу. Політика – це не такі брудні технології. Політика – це не маніпулювання людською свідомістю громадян, а політика перш за все це наука, це діяльність про те, як зробити суспільне благо у суспільстві».

Василь Кушерець каже, що сьогодні ні політики, ні громадяни не розуміють у чому полягає справжній зміст політики і тому про це також йтиме мова під час “Тижня освіти”.

Всі новини дня

Як США допомагають у боротьбі за права кримсько-татарського народу. Відео

Як США допомагають у боротьбі за права кримсько-татарського народу. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:02 0:00

Делегація українських політиків та представників громадянського супільства перебуває у Вашингтоні. Головна редакторка видання «Українська правда» Севгіль Мусаєва – про допомогу США у боротьбі за права кримсько-татарського народу, та притягнення росіян до відповідальності за воєнні злочини.

Як працює міжнародний офіс «Дія. бізнес» у Варшаві. Відео

Як працює міжнародний офіс «Дія. бізнес» у Варшаві. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:49 0:00

У Варшаві почав роботу перший міжнародний офіс проекту «Дія. бізнес», покликаний допомогти українцям, які прибули до Польщі через війну Росії в Україні, започаткувати власну справу. Розмова із міністром цифрової трансформації України Михайло Федеровим.

Сенат голосуватиме за 40 мільярдів доларів допомоги Україні – подробиці. Відео

Сенат голосуватиме за 40 мільярдів доларів допомоги Україні – подробиці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:09 0:00

Законопроект про допомогу Україні на 40 мільярдів доларів винесли на голосування Сенату на ранок у четвер. З подробицями – Юлія Ярмоленко

Посадовці Адміністрації Трампа помстилися Євгену Віндману – звіт Офісу генінспектора Пентагону

Архів від 19 листопада 2019 року, помічник Ради національної безпеки підполковник Олександр Віндман (ліворуч) зі своїм братом-близнюком, підполковником армії Євгенієм Віндманом, після свідчення перед комітетом з розвідки Палати представників.

У середу, 18 травня, Офіс генерального інспектора Пентагону оприлюднив звіт, в якому дійшов висновку, що Євген Віндман, брат полковника армії у відставці Александра Віндмана, ключового свідка у першому процесі щодо імпічменту екс-президента Трампа, ймовірно, зазнав помсти з боку чиновників тодішнього президента.

«Перебуваючи на службі в РНБ, скаржник зробив захищені повідомлення, стверджуючи, що колишній Президент Трамп порушив закони США, коли президент Трамп звернувся до іноземного уряду розслідувати звинувачення проти колишнього віце-президента і кандидата в президенти від Демократичної партії Джозефа Р. Байдена-молодший, його політичний опонент», - йдеться у повідомленні.

Це вказує на те, що саме Євген Віндман був тим викривачем, який написав анонімну скаргу на телефонну розмову екс-президента США Дональда Трампа і Володимира Зеленського, де висловив стурбованість, що американський президент намагався використати допомогу іноземного лідера для власних цілей у передвиборчій кампанії, що пізніше стало підставою для процесу імпічменту проти колишнього президента США. Згодом Трамп багато критикував викривача й закликав до розкриття його особистості.

«Ми провели це розслідування у відповідь на скаргу, подану на гарячу лінію Міністерства оборони 18 серпня, 2020 року, стверджуючи, що різні посадовці адміністрації, включаючи колишнього президента Дональда Дж. Трампа, вчинив дії проти підполковника Євгена Віндмана (заявника), армії США, коли він працював у Раді національної безпеки (РНБ) у Вашингтоні, округ Колумбія, в помсту за захищені комунікації», - йдеться у звіті.

Скаржник стверджував, йдеться у звіті, що посадові особи, помстилися також й через його зв’язок із братом-близнюком та його захищене спілкування із членами Конгресу.

Його брат, Александр Віндман, що має українське коріння, був провідним свідком у процесі щодо імпічменту президента Дональда Трампа. На слуханнях у Конгресі він визнав, що двічі засвідчував стурбованість стосовно кроків адміністрації Трампа стосовно України. Зокрема, після зустрічі представників української влади з Джоном Болтоном (тоді радник президента з питань національної безпеки) та після телефонної розмови між президентами США та України.

У 44-сторінковому звіті слідчий орган дійшов висновку, що на основі «переваги доказів», «більш ймовірно», що Євген Віндман зазнав помсти, але він не містить рекомендацій щодо потенційних наслідків для посадовців, які вже покинули Білий дім.

Як повідомляв раніше Голос Америки, підполковник Сухопутних військ США у відставці, колишній представник Ради з національної безпеки при президенті США Александр Віндман подав судовий позов до особистого адвоката екс-президента Трампа - Руді Джуліані та Трампа-молодшого, звинувативши їх та інших представників попередньої адміністрації Білого дому у змові із метою залякування.

Улітку 2020 Віндман заявив, що залишає службу у Збройних силах США. Його адвокат тоді сказав, що Віндман став жертвою "кампанії тиску, залякувань та помсти" після свідчень у процесі імпічменту.

Після слухань в Конгресі син президента США Дональд Трамп-молодший твітив: "Якби не фантастичні розслідувальні навички [лідера конгресового розслідування щодо імпічменту у Палаті представників, конгресмена Адама Шиффа - ред.], Дональду Трампу було би складніше знайти, кого необхідно звільнити. Дякую, Адаме!"

Дивіться також: Джамала: про війну та підтримку України з боку міжнародної мистецької спільноти. Інтерв’ю

Колишній міністр оборони Молдови: російська загроза для Молдови реальна. Відео

Колишній міністр оборони Молдови: російська загроза для Молдови реальна. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:45 0:00

На нещодавній зустрічі міністрів закордонних справ країн Групи семи було висловлено побоювання, що війна в Україні може перекинутися і на Молдову. Колишній міністр оборони республіки Віталій Марінуца вважає, що російська загроза для Молдови є реальною. Про це він розповів Олександру Яневському.

Більше

XS
SM
MD
LG