Спеціальні потреби

Актуально

Виступ екс-посла Бутейка у Вашингтонi - 2004-09-21

Вашингтон – 20 вересня. Із двадцяти шести претендентів - Ющенко єдиний реальний кандидат; вибори будуть вибором між тоталітаризмом та демократією, однак грузинського сценарію в разі поразки Ющенка передбачати не слід. Так, серед іншого, висловився колишній посол України у США - нинішній заступник голови Української народної партії Антон Бутейко під час виступу сьогоднi в Центрі стратегічних та міжнародних досліджень у Вашингтоні, де він перебуває з візитом. Аудиторії в Центрі стратегічних та міжнародних досліджень не треба було довго чекати на визначення Антоном Бутейком того, по чиїй стороні він стоїть і що думає про діючу владу. Виступаючи англiйською мовою, вiн серед, iншого сказав:

«Незважаючи на те, що у нас багато кандидатів, вибір лише один, а це вибір майбутнього - вибір Ющенка, бо коли порівняти його з іншими кандидатами, скажімо з кандидатом від правлячої команди, від правлячого режиму в Україні, то можна сказати, що вони багато чого обіцяють, мають багато інструментів в своїх руках, але не вживають їх, навпаки - вони розкрадають бюджетні кошти, не працюють на підвищення зарплат та пенсій українцям, не роблять нічого для попіпшення інших аспектів соціальної політики».

По імені Антон Бутейко також згадав двох інших кандидатів - комуніста Петра Симоненка та соціальіста Олександра Мороза, однак і вони, на думку екс-посла, не надаються на президентську посаду, оскільки вони повели б країну в минуле.

Перерехувавши заслуги прем’єрства Ющенка - серед яких він назвав вмагування корупції, вчасну виплату зарплат і пенсій, як також захист України від наслідків фінансової кризи, яка 1998 року поглинула Росію, Бутейко перейшов до умов, в яких опозиції доводиться вести виборчу боротьбу. Говорив він, серед іншого, про напади влади на опозицію, про позбавлення останньої можливостей вести нормальну кампанію, про обмеження їй доступу до інформаційного простору, про організацію владою вибухів на Троєщинському ринку та спробу отруєння Ющенка.

Однак, незважаючи на брудні технології влади, сказав Бутейко, Українська народна партія боротиметься за проведення в Україні чесних, прозорих та демократичних виборів. Вона не допустить фальсифікації їх результатів і надіється на підтримку в цьому міжнародних спостерігачів.

Самі вибори екс-посол вважає доленосними для України:

«Ми розцінюємо ці вибори як надзвичайно важливу подію в розвитку України, бо у нас є можливість вибрати між тим, чи повинна вона залишитися тоталітарною державою чи стати справжньою демократією».

Втім, в разі поразки Ющенка, Бутейко виникення грузинського сценарію не передбачає, вважаючи, що такий розвиток подій закінчився б кровопролиттям, яке до нічого не допровадило б. За його словами, не вдасться на цих виборах, ми продовжуватимемо боротьбу на парламентських у 2006 році. Ці вибори - сказав заступник голови Української народної партії - це лише початок демократичної трансформації України і цей процес триватиме доти, доки ми також не матимемо більшості в парламенті.

Нагадаємо, що Антон Бутейко, який ще торiк був послом України в Румунiї, подав у вiдставку з цiєї посади на знак протесту проти рiшення українського уряду про приєднання України до Єдиного економiчного простору разом з Росiєю, Бiлоруссю та Казахстаном.

Згадуючи роки у Вашингтонi, де вiн був послом вiд 1998 року по 2000 рiк, вiн пiд час виступу у Центрi стратегiчних та мiжнародних дослiджень як приклад технологiй дiючої української влади подав випадок, що стався пiд час президентських виборiв 1999 року. Тодi, сказав вiн, щоб дати можливiсть перебуваючим у США українським громадянам проголосувати, вiн звернувся до Києва з проханням вислати йому 600 виборчих бюлетенiв. Однак, за словами колишнього посла, прийшло не 600, а 11 000, i йому дали зрозумiти, що вiн повинен знати, що з ними робити. Антон Бутейко додав, що не сумнiвається, що iнцидент був однiєю з пiдстав, якi у 2000 роцi допровадили до його вiдкликання з американської столицi.

Всі новини дня

«Українська хоробрість змінює світ», - заявила прем'єр-міністерка Литви на Безпековому форумі у Варшаві. Відео

Під час форуму народу України вручили нагороду «Лицар Свободи». Від імені народу України її отримала перша леді Олена Зеленська.

Український експорт зерна наблизився до довоєнного рівня: репортаж з Одеського порту. Відео

За словами міністра інфраструктури України Олександра Кубракова, через два місяці після підписання Чорноморської зернової ініціативи український експорт зерна наблизився до довоєнного рівня.

Петреус: якби Росія здійснила ядерний удар по Україні, США та союзники, ймовірно, відповіли б знищенням російських сил в Україні. Відео

Колишній директор ЦРУ і генерал армії США у відставці Девід Петреус заявив у вівторок, що якби Росія здійснила ядерний удар по Україні, Сполучені Штати та їхні союзники, ймовірно, відповіли б знищенням російських сил в Україні та, можливо, у Чорному морі.

Чому участь кримських татар у війні проти України вигідна Кремлю - думки експертів. Відео

Правозахисні організації та Генштаб ЗСУ повідомляє, що російська влада в окупованому Криму мобілізує кримських татар. Чи є цифри, скільки людей вже отримали повістки, і чому участь кримських татар у війні проти України вигідна Кремлю - думки експертів.

Сенатори США пропонують передавати Україні конфісковані і заморожені активи Центробанку РФ 

Концерт з приводу незаконної анексії окупованих українських територій, Москва, 30 вересня 2022. REUTERS

Сенатори США від Демократичної та Республіканської партій Шелдон Вайтгауз та Джим Ріш запропонували нову законодавчу ініціативу, спрямовану проти російських еліт, ставленників та олігархів - Russian Elites, Proxies, and Oligarchs Act (REPO Act). Документ пропонує передавати Україні в якості додаткової допомоги конфісковані активи Центробанку Росії та інші суверенні активи РФ.

цілком правильно, щоб ці кошти були арештовані та конфісковані та перепрофільовані... Україні

"За повідомленнями, в усьому світі заморожено російських активів на понад 300 мільярдів доларів. Це значно більше грошей, ніж ті суми, що були вилучені чи конфісковані у російських олігархів. З огляду на винятковість та жорстокість відвертої незаконної війни Росії в Україні, цілком правильно, щоб ці кошти були арештовані, конфісковані та перепрофільовані, щоб допомогти Україні виграти цю війну та відбудувати свою країну", - сказав Ріш.

"Нам потрібно дати чітке повідомлення Володимиру Путіну: продовжуйте ваше жорстоке вторгнення в Україну та отримуйте фінансові наслідки", - сказав Вайтгаус. - "Ці заходи надішлють це повідомлення голосно та чітко".

Серед іншого, законодавча ініціатива закликає дозволити президентові США конфісковувати російські суверенні активи, заморожені у США, створює Фонд підтримки України (Ukraine Support Fund), куди спрямовуватимуть вилучені кошти. Крім того, за пропозицією, Держдепу надаватимуться додаткові ресурси для роботи із партнерами та союзниками за кордоном задля конфіскації додаткових російських суверенних активів в інших країнах.

Раніше "Голос Америки" повідомляв про новий пакет допомоги Україні, що включає HIMARS, артилерію, боєприпаси, протимінний транспорт та польове обладнання. Вашингтон та Київ повідомили, що президенти США Джо Байден та України Володимир Зеленський обговорили це у телефонній розмові.

Байден написав у Twitter, що США "як і раніше готові накласти серйозну плату на будь-яку організацію, яка підтримує так звану анексію Росією" українських територій і продовжуватимуть "об’єднувати світ для підтримки України у захисті своєї демократії."

Зеленський подякував Байдену і народу CША "за сталу оборонну й фінансову підтримку" та повідомив, що вони "обговорили додаткові санкції, ситуацію на полі бою та важливість збереження експорту агропродукції морем".

У РФ сьогодні заявили, що "постачання США озброєнь Україні наближають до небезпечної межі прямого військового зіткнення Росії та НАТО".

Більше

XS
SM
MD
LG