Спеціальні потреби

Актуально

Керрi висловлює стурбованiсть передвиборчою ситуацiєю в Українi - 2004-09-22

Вашингтон - 21 вересня. Занепокоєння передвиборчою ситуацією в Україні висловлює суперник президента Буша на президентських виборах у США - сенатор-демократ Джон Керрi.

У спеціальній заяві Керрi називає Україну стратегічно-важливою державою в серці Європи. «Її визволення тринадцять років тому було перемогою для демократичних сил після три чверті століття комуністичного правління. Сьогодні, в час коли Україна готується до чергових президентських виборів, українцям дано можливість підтвердити могутність демократії обранням свого майбутнього лідера шляхом вільних і справедливих виборів, які віддзеркалюватимуть волю народу».

Втім Керрi висловлює стурбованість тим, що буде до дня виборів, вказуючи на ознаки систематичних порушень з боку діючої влади та залякування нею опозиційних кандидатів та їхніх прихильників. І хоч Україна надіслала велику кількість солдатів до Іраку, пише сенатор, адміністрація Буша ігнорує, що демократичним процесам в країні дано задній хід. «Ми могли використати останні кілька місяців, розробляючи разом з Європою спільну стратегію підтримки демократії в Україні», - пiдкреслює вiн.

Керрi продовжує, що Україна сьогодні стоїть на перехресті. І адміністрація Буша повинна подбати, щоб нинішня українська влада запевнила усім кандидатам рівний доступ до державних мас-медія. Сполучені Штати, додає він, також повинні співпрацювати з Організацією з питань безпеки і співробітництва в Європі для масштабного збільшення кількості міжнародних спостерігачів, яких буде направлено в Україну для моніторингу виборів.

Ще не запізно на тріюмф демократії в Україні - пише Керрi. В разі обрання президентом, я продовжуватиму процес подальшого зміцнення сильного партнерства між Сполученими Штатами та Україною шляхом підтримки її незалежності та повної участі в трансатлантичному співтоваристві. Обдароване, різноматітне суспільство України спроможне продовжити курс, обраний народом у дев’яносто першому році, якщо йому буде дано шанс вільно проголосувати цієї осені - зазначає у своїй заяві суперник президента Буша на виборах в листопаді - сенатор Джон Керрi.

Всі новини дня

Російські окупанти ґвалтували жінок та розстрілювали місцевих: свідчення жителів звільненного села Високопілля. Відео

До села Високопілля, яке звільнили ще на початку вересня, одним з перших журналістів потрапив Сергій Лисенко. Місцеві мешканці розповіли йому, що російські окупанти ґвалтували жінок, били, розстрілювали місцевих та мародерили. Послухайте їхні свідчення про життя в окупації.

Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї ядерної позиції. Відео

Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї ядерної позиції. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:42 0:00

Президент США Джо Байден сказав, що загроза використання ядерної зброї – найвища з часів Кубинської кризи. В Білому Домі пояснили: президент говорив про безвідповідальну ядерну риторику Кремля, і що Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї позиції щодо ядерної загрози.

Нобелівська премія миру: перші коментарі лауреатів та експертів. Відео

Нобелівська премія миру: перші коментарі лауреатів та експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:48 0:00

«Це відзнака усьому українському народу» – прокоментувала правозахисниця Олександра Матвійчук призначення Нобелівської премії миру організації «Центр громадянських свобод». Лауреатами стали також білоруський правозахисник Алєсь Біляцький та російська організація «Меморіал».

Девід Креймер: Нобелівська премія миру відзначила тих, хто бореться за усі універсальні цінності. Відео

«Премія відзначила тих, хто бореться за права людини, свободу преси, свободу слова, зібрань, усі універсальні цінності. Нобелівський комітет визнає героїчну і сміливу роботу цих людей та цих організацій», - заявив директор з глобальної політики центру Джорджа Буша Девід Креймер.

США ввели нові санкції проти Північної Кореї, після ракетних запусків

Фото: люди переглядають відео запуску ракети КНДР, 6 жовтня 2022 року

Державний секретар США Ентоні Блінкен у п’ятницю оголосив нові економічні санкції проти Північної Кореї після того, як ця ізольована країна запустила серію балістичних ракет. Блінкен назвав запуски «безпрецедентними за своєю швидкістю, масштабом і розмахом».

За минулі 12 днів Північна Корея провела шість випробувань балістичних ракет, останнє – у четвер. Дві балістичні ракети малої дальності (SRBM) було запущено в той час, коли дипломати в Раді Безпеки ООН обговорювали, як відповісти на запуск іншої ракети над Японією, що був двома днями раніше.

У п'ятничній заяві Блінкен сказав, що лише цього року Північна Корея або Корейська Народно-Демократична Республіка (КНДР) запустила 41 балістичну ракету, включаючи шість міжконтинентальних балістичних ракет.

У відповідь він оголосив, що Сполучені Штати запроваджують санкції проти «двох фізичних осіб і трьох юридичних осіб за діяльність, пов’язану з експортом нафти до Корейської Народно-Демократичної Республіки, яка безпосередньо підтримує розробку озброєнь КНДР та її військових»

Блінкен сказав, що Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) зареєструвало New Eastern Shipping Co Ltd. разом із особами Квек Кі Сенг і Чен Ши Хуан за участь у передачі або доставці нафтопродуктів до КНДР.

У заяві Блінкен зазначив, що за допомогою санкцій «Сполучені Штати посилають чітке повідомлення про те, що ми продовжуватимемо вживати заходів проти тих, хто підтримує розвиток армії та арсеналу зброї КНДР».

Більше

XS
SM
MD
LG