Спеціальні потреби

Голова парламентської слiдчої комiсiї про отруєння Ющенка - 2004-09-27


Київ – 26 вересня. Хвороба кандидата в президенти Вiктора Ющенка пов’язана із отруєнням. Про це заявляє голова спеціальної парламентської комісії Володимир Сiвкович. Він каже, що звернувся до Генпрокуратури із проханням відсторонити від рослідування справи СБУ, оскільки керівники Служби безпеки України є її фігурантами.

Володимир Сівкович, голова парламентської комісії з рослідування причин хвороби кандадата в президенти Ющенка, звернувся у п`ятницю до Генпрокуратури із проханням забрати рослідування справи в СБУ. На думку депутата, це необхідно для проведення об`єктивного розслідування. Адже принаймні один із керівників Служби безпеки України у неофіційній бесіді визнав, що зустрічався із Ющенком перед тим, як той захворів.

Сівкович каже, що комісія вже достеменно знає причину раптового захворювання кандидата в президенти.

«Те, що у Ющенка було отруєння – я не знаю яке – хімічне, харчове, навмисне, чи ненавмисне, я думаю, про це можна говорити. Яке це отруєння, хто цим займався, замах це, чи випадковість – про це говорити ми зараз не можемо».

Сівкович каже, що комісія планує опитати багатьох людей, у тому числі й австрійських лікарів. Для цього до Відня направлять представників медичної частини комісії. Інша займатиметься оперативною роботою в Україні. Більшість зустрічей заплановано на цей тиждень. Поки що каже Сівкович, і Генпрокуратура і СБУ висловлюють намір надати всю необхідну допомогу.

Голова комісії не наважується назвати, коли комісія зможе оприлюднити результати своєї роботи. Каже, що це буде залежати від того, як співпрацюватимуть правоохоронні органи і сам Ющенко.

Натомість у передвиборчому штабі кандидата в президенти висловлюють сумнів, що офіційне слідство завершиться до президентських виборів. Говорить Юлія Тимошенко.

«Ми знаємо як було скоєне отруєння, ми знаємо, хто за цим стоїть, знаємо якими речовинами воно було скоєне. І зразу після перемоги, коли з`являться чесний генпрокурор та міністр внутрішніх справ, а також незаангажований голова СБУ, розслідування буде завершено через декілька місяців. А те, що це було замовлене вбивство, що це було отруєння саме з такою метою, сумнівів у нас ніяких не має».

Натомість пан Сівокович застерігає сторонників Ющенка від передчасних висновків у цій резонансній справі, адже такі публічні заяви можуть тільки зашкодити розслідуванню.

Відео - найголовніше

Церква в пам'ять жертв Голодомору.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:27 0:00
XS
SM
MD
LG