Спеціальні потреби

Актуально

Заклик до протидiї виборчим порушенням - 2004-10-04

Київ - 1 жовтня. У Києві відкрився Форум громадських моніторингових організацій з усіх регіонів України, скликаний громадською коаліцією “Новий вибір” за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”. Учасники Форуму закликають українських виборців активно попереджати можливі порушення їхніх виборчих прав.

Перевірити, чи правильно складений список виборців; відповісти на запитання екзит-полу; не боятися голосувати за кого хочеш -- з такими “месиджами” вони планують дійти до кожного українського виборця. Форум недержавних організацій, які відстежують хід виборчої кампанії, зібрав понад 250 активістів з усієї України. За словами громадських спостерігачів, уже зараз, задовго до дня волевиявлення, виборчий процес залишає мало підстав для оптимізму. Говорить Голова правління Комітету виборців України Ігор Попов:

«Вже зараз ми бачимо, що чесних вільних виборів в Україні вже немає. Вже зараз ми бачимо, що є дуже багато проблем, які вже зробили цю кампанію нерівною і нечесною. Ми вже бачимо, що втручання посадових осіб – те, що ми називаємо адміністративним ресурсом – в кампанію є дуже високим і визначальним. Ми бачимо, що витрачаються бюджетні кошти, які ми з вами як платники податків платимо в бюджет, на просування одного кандидата. Ми бачимо, що в нас майже немає вільних засобів масової інформації, і громадською думкою виборців маніпулюють канали, які отримують відповідні інструкції, і виборці вже зараз невірно інформовані. Ми бачимо, що все більше зростає кримінальне втручання у виборчий процес – побиття активістів, проблеми у нас з вами, громадських організацій. Взагалі бачимо, що виборці часто бояться чи не розуміють, що буде на виборах. Ситуація нагнітається. Багато виборців впевнені, що будуть стояти веб-камери, будуть номери на бюлетенях, влада дізнається, як вони проголосують, і бояться голосувати так, як вони хочуть».

На думку громадських експертів, українським виборам загрожує дві основні небезпеки: фальшування і зрив. Вихід, вважають учасники Форуму, в активності самих виборців. Українського виборця треба переконати не бути байдужим, коли йдеться про можливе порушення його виборчих прав. Говорить Голова громадської коаліції “Новий вибір –2004” Ігор Когут:

«Ухвалимо звернення до виборців України, де вкажемо чітко ті кроки, які повинен зробити виборець для того, щоб справді хоч якось заявити про свою активну позицію. Це те, що він повинен пересвідчитись у наявності своїх родичів у списках виборців, те, що він може спокійно і сміливо відповідати на запити наших інтерв`юерів екзит-полу і те, що, зрештою, немає ніяких можливостей ні у кого проконтролювати їх вибір. Всі міфи, які зараз не знаю ким розпускаються про можливість проконтролювати виборця... Ми повинні довести кожному виборцю, що їхній вибір це їхній вибір, і ніхто не вправі і не в силі їх проконтролювати».

Всі новини дня

Трубопроводи Північний потік 1 і 2 не дають газу Європі, але витікають

Міністр економіки Німеччини Роберт Габек на газовій станції в Любміні в Німеччині, де газопровід Північний Потік виходить з Балтійського моря на сушу

Данія і Швеція повідомили про витікання газу з непрацюючих трубопроводів Північний потік 1 і 2, що пролягають по дну Балтійського моря з Росії до Німеччини.

Інциденти ставлять під ще більший сумнів можливість швидкого відновлення постачання російського газу до Європи в обсягах необхідних для зимового періоду.

Причини витікання газу на трьох, як вважають зараз, нитках трубопроводів біля данського острова Борнгольм не відомі, але офіційні представники називають ситуацію дуже незвичайною.

Північний потік 1 був найбільшим маршрутом постачання російського природного газу у Європу, але на тлі активізації війни Росії з Україною контрольована російською державою компанія Газпром спочатку скоротила транспортування ним газу, а в серпні повністю припинила, пославшись на технічні проблеми ускладнені, як заявили у Москві, західними санкціями.

Північний потік 2 споруджений, але так і не запрацював після того, як уряд Німеччини закрив проект на тлі лютневого російського вторгнення в Україну.

Транзит російського газу до Європи триває через газотранспортну систему України, але у скорочених обсягах, і українці закрили один з маршрутів, вказавши на втручання російських окупаційних військ на українській території.

Впродовж весни і літа Росія відмовилася продавати газ Болгарії, Данії, Польщі, Фінляндії, а також нідерландській компанії Gasterra і частково компанії Shell після того, як вони відкинули вимоги Москви платити за газ у російських рублях.

Найбільша країна ЄС - Німеччина заявляє, що на понад 80% заповнила запаси газу у сховищах і Європа активізувала пошуки альтернативних джерел палива, але проблеми з постачанням спричинили різкі зростання цін на енергію.

Шведська мореплавна служба повідомила про два місця витоку газу з трубопроводу Північний потік 1 після того, як Данія оголосила обмеження руху суден довкола витоку виявленого на Північному потоку 2.

Данська служба, яку цитує служба новин Reuters, вказує, що у зоні витоку газу судна можуть втратити здатність триматися на воді, а крім того є загроза вогню.

Також витік газу в повітря збільшує в атмосфері парникові гази, що впливають на клімат.

Газопровід Північний Потік 1 сягає 1 224 кілометри від Виборга в Росії до Любміна в Німеччині.

Пропускна спроможні кожної нитки 27,5 мільярдів кубометрів газу на рік.

В Німеччині той газ подавали в трубопроводи до інших країн Європи.

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:17 0:00

Допомога українським біженцям в Кракові: фундація «Зустріч». Відео

Допомога українським біженцям в Кракові: фундація «Зустріч». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:46 0:00

«І українці і поляки масово зверталися з пропозицією допомоги». Фундація «Зустріч» у Кракові збільшила обсяг своєї діяльності вдесятеро, щоб задовольнити потреби українських біженців, які їхали у місто.

Інтерв’ю «Голосу Америки» з дружиною Сергія Волинського. Відео

Інтерв’ю «Голосу Америки» з дружиною Сергія Волинського. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:39 0:00

За умовами обміну полонених, п’ятеро звільнених командирів “Азовсталі” до кінця війни перебуватимуть в Туреччині. Один із них - Сергій Волинський. "Голос Америки" поспілкувався з його дружиною Русланою.

«Ми повинні надати Україні все, що можемо» - Марі Йованович. Інтерв’ю

«Ми повинні надати Україні все, що можемо» - Марі Йованович. Інтерв’ю
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:17 0:00

Екс-посолка США в Києві назвала російські обстріли цивільної інфраструктури України «ганебними» і заявила про невідворотність покарання Росії за військові злочини.

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:17 0:00

Британський уряд став першим на Заході, хто ввів нові санкції проти Росії через незаконні так звані «референдуми» на окупованих територіях України. Міністр закордонних справ Британії Джеймс Клеверлі заявив, що «уявні референдуми під дулом пістолета не можуть бути вільними чи справедливими».

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG