Спеціальні потреби

Актуально

Результати нового монiторингу Комiтету виборцiв України - 2004-10-07

Результати нового монiторингу Комiтету виборцiв України

Київ – 6 жовтня. “Перебіг виборчої кампанії в Україні загострився, політична конкуренція почала виходити за рамки загальноприйнятих законодавчих та етичних норм. Нагнітання ситуації може призвести до непередбачених наслідків, поставивши під сумнів можливість проведення президентських виборів в Україні”. Про це заявив Комітет виборців України на пiдставi монiторингу, проведеного в другiй половинi вересня.

Комiтет виборчiв України відзначає: напруга політичної боротьби в останні тижні сягнула тієї межі, за якою сам факт проведення виборів може бути поставлений під загрозу. Говорить голова правління КВУ Ігор Попов:

«Головна загрозлива тенденція, яку ми бачимо за ці останні два тижні, це значне загострення політичної боротьби. На жаль, політична конкуренція перетворюється поступово на політичний терор у нашій державі. Тобто йде вже не війна штабів, а війна, яка б’є по простих громадянах. Політики роблять все більш непродумані і радикальні заяви, все більше до нас надходить різних планів зриву виборів, революцій, захоплень влади».

Найбільше занепокоєння громадського Комітету викликає отримана ним інформація про планований виїзд великого числа громадян з одних областей України до інших нібито з метою спостереження за ходом голосування. За даними КВУ, з Донецької і Луганської областей на захід України в день виборів організовано вивезуть 16 тисяч молодих здорових чоловіків – студентів, ветеранів силових структур, афганців. За поїздку платитимуть “добові” у розмірі трьох-чотирьох мінімальних пенсій, і основною метою цих так званих спостерігачів, за інформацією Комітету, буде забезпечити перемогу “свого” кандидата. Сценарій дуже небезпечний, підкреслюють громадські експерти, оскільки імовірні безпорядки можуть стати приводом для третіх сил скасувати вибори.

КВУ відзначає також велику кількість порушень, якими супроводжувалось формування дільничних виборчих комісій. Комісії на цих виборах будуть велелюдні, оскільки кожен із зареєстрованих 24 кандидатів мав право відрядити у виборчком по два своїх представники. Однак представників від половини кандидатів, включно з Януковичем, формували місцеві органи влади, знайти стільки людей у масштабах кожного містечка чи села було проблемою, тому в дільничних комісіях опинялися люди випадкові. Говорить заступник голови правління КВУ Євген Побережний:

«Ті, хто формував подібні списки, включали до цих списків фактично всіх, хто попадався під руку».

В списках є ті, кого записали туди без його згоди, і ті, хто досі не знає, що є членом виборчкому. Одну і ту ж особу часто подавали від кількох кандидатів. У 193 окрузі в Хмельницькій області до керівного складу дільничних виборчих комісій включно кілька осіб, які давно померли, а одна голова комісії вже 3 роки як перебуває в місцях позбавлення волі.

Інша велика проблема, за твердженням Комітету виборців – адмінресурс. Новинкою другої половини вересня стало залучення до агітації за Януковича і контрагітації проти Ющенка “Укрзалізниці”. Всі, хто подорожував недавно залізницею, міг переконатися, що майже в кожному потязі розміщені плакати з антиющенківським “чорним піаром”, а пасажирам системно і масово роздають агітаційні матеріали на підтримку Януковича. Інша структура виконавчої влади, яку залучили до передвиборчої боротьби – Державний пенсійний фонд. Він розіслав усім пенсіонерам листи, сповіщаючи їх про підвищення пенсій. Незвичний крок, до якого Пенсійний фонд вдається вперше. Розцінювати листи як агітацію, а не інформацію, Комітет виборців спонукає згадка у тих офіційних циркулярах, замість “Кабінету Міністрів України” -- “Уряду Януковича”.

Загалом за результатами свого моніторингу Комітет виборців констатує, що може зараз вибори не є чесними і прозорими. Він також із прикрістю відзначає, що на цих виборах, на відміну від попередніх, Верховна Рада так і не дозволила громадським організаціям надсилати на дільниці своїх офіційних спостерігачів.

Всі новини дня

Фінляндія і Швеція зробили ще крок в НАТО - підписані протоколи про вступ

Президент Фінляндії Саулі Нііністо (ліворуч) і прем'єр-міністерка Швеції Маґдалена Андерссон на саміті НАТО в Мадриді 29 червня 2022 року, де обидві країни отримали офіційне запрошення вступити в Альянс.

В штаб-квартирі НАТО у Брюсселі представники 30 країн - членів альянсу 5 липня підписали протоколи про вступ Фінляндії та Швеції, здійснивши вирішальний крок на шляху до чергового розширення альянсу.

Фінляндія та Швеція вирішили відмовитися від тривалого статусу військової позаблоковості після того, як Росія в лютому почала відкрите вторгнення в Україну.

Підписання протоколів означає перехід до наступного етапу, в ході якого вступ нових членів мають ратифікувати законодавчі органи кожної з країн НАТО.

Потужна обороноздатність Фінляндії, суспільна готовність і витривалість буде внеском у міцність альянсу.
Саулі Нііністо

Тим часом представники Фінляндії та Швеції вже братимуть участь у нарадах альянсу, хоча ще не матимуть права голосу.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ з нагоди підписання протоколів заявив, що приєднання Фінляндії та Швеції зробить альянс міцнішим і додасть безпеки народам.

“Двері НАТО залишаються відкритими для європейських демократій, які готові і бажають зробити внесок до нашої спільної безпеки”, - проголосив Столтенберґ.

На тлі російської війни проти України залишається відкритим проголошене українське бажання вступити в альянс, яке фактично відкладене на невизначений час.

Швидкий процес приєднання Фінляндії та Швеції опинився під сумнівом після застережень оголошених Туреччиною, але Єнс Столтенберґ завжди наполягав, що всі питання вдасться залагодити.

Турецький президент Реджеп Таїп Ердоган дав зрозуміти, що готовий знову загальмувати вступ тих двох країн, якщо фінський та шведський уряди не виконають вимог Туреччини щодо політики Фінляндії та Швеції стосовно курдських організацій та активістів, яких Анкара звинувачує в тероризмі, а також стосовно турецьких активістів організацій підозрюваних у причетності до спроби військового перевороту.

Чому американський ветеран готовий ризикувати своїм життям заради України: історія Джеймса Васкеса. Відео

Американський ветеран Джеймс Васкес вирішив боротися за незалежність України, щойно Росія розпочала вторгнення 24 лютого. Він зібрав своє спорядження, дочекався, поки отримає закордонний паспорт, і поїхав у свою першу в житті подорож до Європи.

Медичне обладнання для українських лікарень збирають волонтери з Нью-Джерзі. Відео

Серед медичного обладнання, яке наразі найбільше потребують українські військові госпіталі, та лікарні, які надають медичну допомогу як військовим, так і цивільним, – це апарати для вакуумного лікування ран, а також фіксатори для кісток.

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:32 0:00

Сполучені Штати сьогодні відзначають День Незалежності. 4 липня святкування відбуваються по всій країні, та, певно, найбільше урочистостей - у Вашингтоні. Цьогоріч участь у параді до Дня Незалежності США вперше взяли і українці.

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

«Перші дні коли ми відчинили двері їдальні, багато хто з людей плакав, вони отримали першу тарілку з гарячою їжею».

Більше

XS
SM
MD
LG