Спеціальні потреби

Генерал Кравченко далi пiд вартою - 2004-10-12


Київ – 11 жовтня. Колишнього високопоставленого співробітника Служби безпеки України Валерiя Кравченка продовжують утримувати в слідчому ізоляторі за звинуваченням у збиранні конфіденційної інформації. Суд продовжив до десяти діб термін його утримання під вартою. На початку року генерал Кравченко заявив, що отримував від керівникиів СБУ незаконні накази стежити за українськими політиками за кордоном. Після таких звинувачень він вирішив залишитися у Німеччині і повернувся в Україну лише минулого тижня.

Правоохоронні органи поки що не висунули обвинувачення колишньому генералу Служби безпеки України Валерію Кравченку, якого затримали наприкінці минулого тижня під час перетину польсько-українського кордону.

Про це повідомив заступник голови СБУ Ігор Дріжчаний. За його словами, проти Кравченка порушено кримінальну справу за звинуваченням у передачі або збиранні конфіденційної інформації, яка є власністю держави. За словами Дрiжчаного, «Кравченко скоїв протиправні дії, пов`язані із невиконанням обов`язків військовослужбовця».

Кравченка звинувачують в тому, що працюючи радником в дипломатичному представництві України в Німеччині він не виконав наказ керівництва повернутися до Києва. По-друге, оприлюднивши деякі документи СБУ, генерал поставив під загрозу функціонування системи спецзв'язку. За словами пана Дріжчаного, на його відновлення з держбюджету були витрачені значні кошти.

В той же час рідні затриманого стверджують, що генерал прийняв рішення повернутися в Україну після обіцянки представнків СБУ не чіпати його. Про це зокрема в інтерв’ю «П`ятому каналу» сказав син генерала - Артур. Він твердить, що представники Служби безпеки переконували, що в разі повернення батька не будуть переслідувати.

Речник Генеральної прокуратури Сергій Руденко заявив, що його відомство не вбачає в утриманні Валерія Кравченка під вартою будь-яких порушень закону:

«На сьогоднішній день, перевіривши законність цих дій, Генеральна прокуратура України може сказати, що це затримання відбулось у відповідності до вимог чинного процесуально-кримінального законодавства. І на сьогодні він продовжує знаходитися під вартою».

Сім місяців тому генерал Кравченко, який служив радником в українському посольстві в Берліні, публічно заявив, що отримував від керівникиів СБУ вказівки стежити за українськими політиками під час їх перебування за кордоном. На підтвердження своїх слів він оприлюднив тексти відповідних наказів. Служба безпеки відкинула ці звинувачення, назвавши їх безпідставними.

XS
SM
MD
LG