Спеціальні потреби

Актуально

Волевиявлення мiльйонiв українських виборцiв пiд загрозою, вважає КВУ - 2004-10-20

Київ – 19 жовтня. Комітет виборців України відзначає катастрофічну ситуацію неготовності виборчих дільниць до проведення виборів. Проблема виборчих дільниць, вважає КВУ, може поставити під загрозу волевиявлення кількох мільйонів українських виборців.

Уже з 1 жовтня, згідно із законом, повинні були запрацювати всі дільничні виборчі комісії, після чого мав початися процес уточнення списків. Однак спостерігачі Комітету, вибірково перевіривши готовність виборчих комісій по всій Україні, дійшли невтішного висновку. Говорить голова правління КВУ Ігор Попов:

«Ми, на жаль, прикро вражені тим, що вони побачили. Ситуацію із готовністю дільничних комісій та виборчих дільниць до проведення виборів можна назвати катастрофічною на сьогодні. 20 відсотків дільниць, які ми відвідували, взагалі або зачинені або в них знаходиться людина, яка не може відповісти на жодне питання, включаючи як його звати, хто він такий і що він тут робить».

На додачу до 20% дільниць, які не працюють взагалі, на вісімнадцяти відсотках перевірених дільниць Комітет фіксує відсутність списків виборців. Разом це 38% -- більше третини по Україні. На тих же дільницях, де списки є, Комітет виявив 5% “мертвих душ” і 2% тих, кого, навпаки, забули включити до списків – як відомо, виправити помилку безпосередньо в день виборів буде неможливо інакше як через суд; той, кого забули вписати, проголосувати не зможе. В останньому звіті КВУ наведені приклади неточностей у списках – в Мелітополі на дільниці №46 до списку внесли військовослужбовців двох військових частин, яких уже рік як не існує. Туди потрапили сотні осіб, які не мешкають на території дільниці, мешкають не за тими адресами, внесені в список двічі або давно померли.

Неготовність виборчих дільниць може поставити під загрозу волевиявлення мільйонів українських виборців, -- застерігає КВУ.

Комітет також звертає увагу на особливість використання адмінресурсу у жовтні: масове примусове залучення студентів та викладачiв до агітаційної кампанії кандидата Януковича. Занепокоєння громадських спостерігачів викликає той факт, що більшість таких заходів відбувається у навчальний час, а за неучасть застосовують санкції. Студентів не тільки виганяють замість пар на мітинги чи в намети агітувати за кандидата від влади, але й не відпускають на день виборів із гуртожитків додому. Так легше їх проконтролювати. І знову Ігор Попов:

«В чому є проблема з цими відкріплювальними посвідченнями. Тоді їх зганяють голосувати всіх в одне місце, відповідно це дозволяє контролювати не волевиявлення кожного, але оптом. Відповідно якщо весь факультет буде голосувати на одній дільниці, по результатах виборів на цій дільниці можна буде встановити, як вони голосували – або всіх покарати чимось, починаючи з декана цього факультету. Якщо вони роз`їдуться по домах, змішаються з нормальними виборцями, то контролювати їх буде неможливо».

Комітет виборців України свідчить, що незважаючи на заклики вітчизняних та міжнародних організацій щодо чесних та прозорих президентських виборів, кількість випадків застосування адмінресурсу, чорного піару та кримінального втручання у виборчий процес у жовтні не зменшилась. І як про один із курйозів нинішньої кампанії повідомляє про факт, коли під час візиту Януковича на Закарпаття біля одного університету в Ужгороді, де він мав виступати, міліція напередодні обтрусила та зібрала всі каштани. Щоб не дай Бог ніхто не кинув.

Всі новини дня

​​​​​​​Московський патріарх «працював на КДБ» ще в 1970-х, кажуть у Швейцарії

У швейцарській пресі опубліковані матеріали поліції Швейцарії, які вказують на співпрацю теперішнього патріарха Російської православної церкви Кірілла з КДБ (Комітет державної безпеки СРСР), коли він з 1971 до 1974 року був представником Московського патріархату в організації Світова рада церков у Женеві.

Увага до глави Російської православної церкви зараз особливо велика з огляду на те, що він фактично підтримує російське вторгнення в Україну, а російські священики благословляють армію на війну та обіцяють опрощення гріхів російським солдатам.

Тижневики Sonntagszeitung та Le Matin Dimanche повідомляють, що отримали доступ до матеріалів поліції в національному архіві Швейцарії.

В публікаціях йдеться, що патріарх (світське ім’я Володимир Гундяєв), під кличкою «Міхайлов» працював для КДБ, зокрема виконуючи пропагандистську роль, відкидаючи звинувачення про утиски релігійних свобод комуністичною владою у тодішньому СРСР.

Москва також використовувала участь в міжнародних організаціях і зокрема у Світовій раді церков для критики західних держав і зокрема США.

Le Matin Dimanche подає коментарі родича патріарха Кірілла Міхаїла Ґундяєва, який зараз працює представником Московського патріархату в Женеві.

Міхаїл Ґундяєв визнав, що його дядько перебував «під суворим контролем КДБ», але стверджував, що той не був агентом.

Велика Британія і Канада влітку 2022 внесли московського патріарха до санкційних списків за його ідеологічну роль в російської агресії проти України.

Європейський Союз також хотів накласти санкції на патріарха Кірілла, але приязний до Росії уряд Угорщини, посилаючись на захист релігійних свобод, домігся, щоб його ім’я було вилучене.

Патріарх Кірілл, повторюючи твердження президента Путіна, каже, що Росія, воюючи в Україні, буцімто захищається від зовнішніх намагань її знищити, або насадити росіянам інші цінності.

У січні Кірілл сказав у проповіді, що неназвані зовнішні сили хочуть «нав’язати їм (людям в Росії) якісь цінності, які навіть і цінностями назвати неможливо, щоб вони були як всі і підпорядковувалися тим, у кого є сила контролювати більшу частину світу».

Він також наголошував на тому, що Росія налаштована на перемогу над ворогами.

Папа Римський Франциск на початку теперішнього російського вторгнення в Україну застерігав патріарха Кірілла, щоб він не був «вівтарним хлопчиком (прислужником) Путіна».

Франциск розповів італійському часопису Corriere della Sera, що під час 40-хвилинної телефонної розмови з російським церковним лідером у березні 2022 року, московський патріарх більшу частину спілкування витратив на виправдовування війни проти України.

Дивіться також:

Київський кінно-реабілітаційний центр запросив бійців з передової на сеанс іпотерапії. Відео

Психологічна реабілітація - один з базових елементів відновлення бійців на ротації. Нещодавно Київський кінно-реабілітаційний центр запросив бійців з передової на сеанс іпотерапії.

У Радбезі ООН провели спецзасідання, присвячене гуманітарній ситуації в Україні. Відео

У Раді Безпеки ООН провели спеціальне засідання, присвячене гуманітарній ситуації в Україні.

Потужний землетрус у Туреччині і Сирії. Вашингтон надсилає дві групи рятувальників. Відео

Вашингтон надсилає до Туреччини дві групи рятувальників для пошуку вцілілих і ліквідації наслідків. Про це повідомив представник Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі.

ПВК "Вагнер" все складніше вербувати в'язнів на війну РФ в Україні - медіа

Кладовище найманців ПВК "Вагнер" у Краснодарському краї, Росія, 22 січня 2023. REUTERS/Stringer

У російських тюрмах усе менше добровольців воювати в Україні у складі ПВК "Вагнер" на тлі повідомлень про великі втрати серед в'язнів, тому видання Євгена Пригожина розпочали піар-кампанію за участі ув'язнених, які вижили на війні та вже повернулися додому. Про це пише незалежне російське видання "Медіазона".

Журналісти зазначають, що якщо раніше Пригожин агітував особисто, тепер "посилає підлеглих". "Цього разу добровольців набагато менше: якщо після першого візиту Пригожина на війну записувалися по кілька сотень ув'язнених, то тепер це швидше кількадесят. В'язні кажуть, що вже не дуже вірять у помилування, а новини та розмови із завербованими переконують їх, що ризик загибелі дуже високий".

Нині координатор стратегічної комунікації Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі під час брифінгу заявив, що у тяжких боях за Бахмут найбільше зацікавлений особисто Пригожин - "через егоїстичну особисту вигоду з метою підвищити свій високий статус у кремлівській ієрархії".

Як зазначає Радіо Свобода, про другу хвилю набору до ПВК "Вагнер" раніше писали правозахисник і колишній політвʼязень Іван Асташин, видання "Верстка" та кілька телеграм-каналів.

Скільки загалом людей було завербовано на війну з російських колоній, достеменно не відомо. Федеральна служба виконання покарань повідомляла про скорочення торік кількості увʼязнених майже на 30 тисяч осіб. На початок лютого "Медіазона" змогла підтвердити загибель 823 завербованих увʼязнених, хоча реальні цифри можуть бути значно більшими.

Найманців угруповання підозрюють у скоєнні численних воєнних злочинів. З весни 2022 року у медіа почала зʼявлятися інформація, що ПВК вербує увʼязнених у російських колоніях для участі у війні з Україною в обмін на помилування. Як це оформляється юридично, досі невідомо. Кремль заявив, що ця інформація засекречена.

Більше

XS
SM
MD
LG