Спеціальні потреби

Провладні фракції відмовляються працювати в Раді - 2004-10-20


Київ – 19 жовтня. Сьогодні зранку провладні фракції блокували трибуну Верховної Ради, а потім залишили залу парламенту. Вони вважають, що перед виборами робота законодавчого органу непродуктивна і вимагають вибачень від Віктора Ющенка, який звинуватив владу у спробі отруєння. Ющенко каже, що вибачатиметься лише перед народом.

Провладні сили починають вдаватися до методів, якими раніше переважно діяла опозиція. Спочатку вони блокували трибуну і тримали гасла з вимогою вибачень від Віктора Ющенка. Потім шiсть фракцій, які нараховують 182 депутати, залишили парламентську залу. Вони кажуть, що повертатися до виборів не збираються і мають намір поїхати в регіони. СДПУо, Регіони, Єдина Україна, трудовики, Союз та Демініціативи вважають, що зараз парламент не має працювати, оскільки опозиція перетворює його на політичну трибуну. Говорить Володимир Заєць, СДПУ(о):

«Ми так десь пiдраховували, що вiдсоткiв 80-90 виступiв, якi стосуються будь-яких законодавчих актiв, так чи iнакше переходять у полiтичну площину i народнi депутати використовують цей час з головної парламентської трибуни для того, аби пропагувати або свого кандидата або критикувати, дискредитувати владу».

Натомість спікер Володимир Литвин звинуватив шість фракцій у намірі зірвати роботу парламенту. Він вважає, що наступним кроком може бути розпуск парламенту:

«Пiсля виборiв багатьом людям потрiбно буде знайти роботу i вони будуть намагатися знайти цю роботу у Верховнiй Радi. А для цього треба буде заблокувати роботу Верховної Ради, щоб були достроковi вибори. Це не гiпозета, це реальний полiтичний прогноз, хоча я розумiю, як будуть зараз оцiнювати мої слова. Але все це таки – правда».

Відповідаючи на вимогу до Ющенка з боку провладних сил щодо вибачень за звинувачення влади, коаліція Сила народу заявляє, що Ющенко вибачається лише перед власним народом. Заяву озвучив Микола Томенко:

«Ви хочете, щоб Ющенко вибачився за те, що вiн вижив пiсля замаху на своє життя? Ви будете вимагати, щоб родина Гонгадзе i його мама вибачилися перед владою, яка органiзувала його вбивство? Чи може треба Мар`янi Чорнiй, яка покiнчила життя самогубством, iз-за одного народного депутата, який фахiвець по медицинi i по отуєнню, вибачитися? Чи треба вибачитися Варварi Тимофiївнi Ющенко, яка сьогоднi в лiкарнi пiсля того бруду, який ллється про Вiктора Ющенка на телебаченнi? Я хочу офiцiйно заявити – Вiктор Ющенко i нашi два блоки можуть вибачитися перед українським народом лише за одну рiч: вибачитися перед тим, що в цiй державi досi при владi залишається злочинна влада».

Опозиціонери кажуть, що вони мають намір продовжувати роботу парламенту аж до виборів. Сьогодні відбулося декілька голосувань. 242 депутати продовжують ходити на роботу. Володимир Литвин вкотре заявляє, що не дозволить зірвати роботу Верховної Ради.

XS
SM
MD
LG