Спеціальні потреби

Актуально

Провладні фракції відмовляються працювати в Раді - 2004-10-20

Київ – 19 жовтня. Сьогодні зранку провладні фракції блокували трибуну Верховної Ради, а потім залишили залу парламенту. Вони вважають, що перед виборами робота законодавчого органу непродуктивна і вимагають вибачень від Віктора Ющенка, який звинуватив владу у спробі отруєння. Ющенко каже, що вибачатиметься лише перед народом.

Провладні сили починають вдаватися до методів, якими раніше переважно діяла опозиція. Спочатку вони блокували трибуну і тримали гасла з вимогою вибачень від Віктора Ющенка. Потім шiсть фракцій, які нараховують 182 депутати, залишили парламентську залу. Вони кажуть, що повертатися до виборів не збираються і мають намір поїхати в регіони. СДПУо, Регіони, Єдина Україна, трудовики, Союз та Демініціативи вважають, що зараз парламент не має працювати, оскільки опозиція перетворює його на політичну трибуну. Говорить Володимир Заєць, СДПУ(о):

«Ми так десь пiдраховували, що вiдсоткiв 80-90 виступiв, якi стосуються будь-яких законодавчих актiв, так чи iнакше переходять у полiтичну площину i народнi депутати використовують цей час з головної парламентської трибуни для того, аби пропагувати або свого кандидата або критикувати, дискредитувати владу».

Натомість спікер Володимир Литвин звинуватив шість фракцій у намірі зірвати роботу парламенту. Він вважає, що наступним кроком може бути розпуск парламенту:

«Пiсля виборiв багатьом людям потрiбно буде знайти роботу i вони будуть намагатися знайти цю роботу у Верховнiй Радi. А для цього треба буде заблокувати роботу Верховної Ради, щоб були достроковi вибори. Це не гiпозета, це реальний полiтичний прогноз, хоча я розумiю, як будуть зараз оцiнювати мої слова. Але все це таки – правда».

Відповідаючи на вимогу до Ющенка з боку провладних сил щодо вибачень за звинувачення влади, коаліція Сила народу заявляє, що Ющенко вибачається лише перед власним народом. Заяву озвучив Микола Томенко:

«Ви хочете, щоб Ющенко вибачився за те, що вiн вижив пiсля замаху на своє життя? Ви будете вимагати, щоб родина Гонгадзе i його мама вибачилися перед владою, яка органiзувала його вбивство? Чи може треба Мар`янi Чорнiй, яка покiнчила життя самогубством, iз-за одного народного депутата, який фахiвець по медицинi i по отуєнню, вибачитися? Чи треба вибачитися Варварi Тимофiївнi Ющенко, яка сьогоднi в лiкарнi пiсля того бруду, який ллється про Вiктора Ющенка на телебаченнi? Я хочу офiцiйно заявити – Вiктор Ющенко i нашi два блоки можуть вибачитися перед українським народом лише за одну рiч: вибачитися перед тим, що в цiй державi досi при владi залишається злочинна влада».

Опозиціонери кажуть, що вони мають намір продовжувати роботу парламенту аж до виборів. Сьогодні відбулося декілька голосувань. 242 депутати продовжують ходити на роботу. Володимир Литвин вкотре заявляє, що не дозволить зірвати роботу Верховної Ради.

Всі новини дня

Макрон: Європейська політична спільнота потрібна для обговорення спільної стратегії Європи. Відео

«Мета полягає в тому, щоб поділяти однакове розуміння становища, яке впливає на Європу і виробляти спільну стратегію.Це в наших інтересах - зустрітися тут і накреслювати разом наше майбутнє. Ось для цього і є Європейська політична спільнота», - заявив президент Франції Еммануель Макрон.

МВФ вчетверте погіршив прогноз для світової економіки

Крісталіна Георгієва під час виступу в Джорджтаунському університеті в четвер.

Міжнародний валютний фонд вчетверте погіршив прогноз світової економіки на наступний рік. Нові оцінки буде оприлюднено в Світовому економічному прогнозі, який Фонд опублікує наступного тижня, заявила директорка-розпорядниця МВФ Крісталіна Георгієва.

Раніше Фонд прогнозував зростання економіки світу на 2,9% в 2023 році. На 2022 рік прогноз зростання залишається незмінним - на рівні 3,2%.

В 2021-222 роках світова економіка рухалась від ні на що не схожої кризи - пандемії - до іншого безпрецедентного шоку - війни", - твітує Георгієва.

Світова економіка втратить 4 трильйони доларів випуску від теперішнього часу до 2026 року, що еквівалентне економіці Німеччини, поділилась оцінками МВФ Георгієва у виступі в Джорджтаунському університеті в четвер.

Промова прозвучала перед засіданням Світового банку та МВФ, запланованим на наступний тиждень.

NYT: У розвідці США кажуть про причетність України до загибелі Дугіної. Київ відкидає звинувачення

Російській ультраправий ідеолог Олександр Дугін під час поховання доньки Дар'ї, Москва, 23 серпня 2022. REUTERS/Maxim Shemetov

Спецслужби США вважають, що вибух автомобіля, в результаті якого загинула донька російського ультраправого ідеолога Олександра Дугіна, був санкціонований окремими представниками українського уряду, напередодні написала газета The New York Times із посиланням на неназваних посадовців.

За даними джерел журналістів, Сполучені Штати не брали участі в підготовці нападу, не знали про нього і виступили б проти, якби з ними проконсультувалися. У матеріалі йдеться, що досі незрозуміло, хто погодив вбивство, і чи вважає американська розвідка, що президент України Володимир Зеленський знав про цю операцію.

У відповідь виданню радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк заперечив причетність Києва до вибуху, пояснивши, що вбивство Дугіної не мало б для України "тактичної або стратегічної" мети.

Речник Державного департаменту Нед Прайс 22 серпня не назвав ймовірних замовників чи виконавців нападу і заявив, що США однозначно засуджують навмисні напади на мирних жителів будь-де. Посадовці Держдепу, Ради з нацбезпеки, Пентагону й ЦРУ відмовились коментувати повідомлення, пише NYT.

У своїй статті NYT також підкреслює, що в останні дні Вашингтон вкотре наголосив на підтримці України. "Голос Америки" повідомляв про телефонну розмову президентів Байдена і Зеленського.

Нині російські медіа повідомили, що Кремль "позитивно відреагував" на публікацію NYT. "Хочеться вірити, що визнанням причетності України до вбивства Дугіної США не намагаються відхреститись від майбутніх злочинів Києва", - сказав речник Дмитро Пєсков. ФСБ Росії 22 серпня звинуватила у вбивстві громадянку України, яка нібито виїхала до Естонії.

Олександр Дугін – один із ідеологів "руського міра", він виступав за введення російських військ в Україну та окупації практично всієї її території. Вважається, що ідеї Дугіна впливають на політику Кремля. Дар’я Дугіна поділяла ідеї батька і займалася громадською діяльністю. Припускають, що малось на меті вбивство не Дугіної, а її батька, пишуть медіа.

У статті використано матеріали "Радіо Свобода", The New York Times, "Українська правда"

Генпрокурор України: «В Маріуполі можуть бути десятки тисяч вбитих мирних жителів». Відео

«Зокрема в Маріуполі ми не знаємо точної кількості загиблих мирних жителів під час активної фази війни та під час окупації. Ми розуміємо, що це можуть бути десятки тисяч цивільних осіб. Росіяни спалюють тіла вбитих і закатованих людей», - заявив генпрокурор України Андрій Костін.

"Світ потребує амбітної відповіді" на виклики, спричинені війною РФ в Україні та пандемією - міністр фінансів США

Архівне фото: міністр фінансів США Дженет Єллен

"Шок від пандемії та російської війни струсонув світову економіку, але зараз не час відступати, світ потребує амбітної відповіді на всі наші проблеми", - заявила міністр фінансів США Дженнет Єллен.

Війна призвела до різких коливань цін на продукти харчування, енергресурси та добрива далеко поза межами регіону, зауважила Єллен у промові в американському Центрі глобального розвитку в четвер.

"Раніше цього року президент Путін розв'язав жорстоку війну проти України, - заявила посадовиця. - Людські жертви - надзвичайні. Шахрайська спроба Путіна анексувати суверенну територію України - останній приклад його повної зневаги до Статуту ООН і мирних країн усюди".

Єллен закликала країни об'єднати зусилля, щоб допомогти стримувати основні виклики, включаючи зростання цін на енергоресурси, ризики для продовольчої безпеки, боргової кризи та інше.

Серед заходів із стримування цін на енергоресурси Єллен назвала намір "Групи семи" та ЄС встановити "цінову стелю" на російську нафту, що обмежить можливості торгувати російською нафтою за ціною вище встановленої, і, за задумом союзників, не дозволить Путіну отримувати надприбутки від нафтоторгівлі.

"Мета цього заходу - дозволити нафті йти на глобальні ринки за більш низькою ціною, що створить переваги для країн з малим і середнім доходом, а також обмежить надходження, які використовує Путін в своїй незаконній війні", - додала Єллен.

Відмова від викопного палива здатна як вирішити проблему завищених цін на енергоресурси, так і сприяти подоланню зміни клімату.

Єллен також оголосила про надання позики обсягом 950 мільйонів доларів у Фонд чистих технологій, який має прискорити перехід країн з вугілля на більш екологічно чисті енергоресурси.

Промова прозвучала перед засіданням Світового банку та МВФ, запланованих на наступний тиждень.

В статті використано матеріали Reuters, AP.

Більше

XS
SM
MD
LG