Спеціальні потреби

Актуально

В цьому випуску -  - 2004-10-25

25.10.04 - Так називали лікувальні системи та прийоми в різних країнах, якими користувалися тисячі років до приходу сучасної медицини. Традиційна медицина якнайтісніше пов’язана з традиціями, культурою, світосприйняттям того чи іншого етносу: китайського, індійського, тощо. За даними ВООЗ, послугами традиційної медицини у світі користуються від шістдесяти п’яти до вісімдесяти п’яти відсотків населення! Вони уважають саме її джерелом зцілення від недуг. Доктор Фред Пескаторе, який практикує так звану інтегративну медицину у Нью Йорку, каже, що традиційна медицина є корисною і її слід об’єднати з сучасною:

«Я уважаю, що традиційна медицина вижила так довго через дві обставини. По-перше, тому, що іншої не було. По-друге, через її досягнення. Наприклад, аспірин, без якого неуявима сучасна медицина, тривалий час входив до арсеналу народних цілітелів американських аборигенів, деяких африканських та азійських народів. Тому необхідно пильніше подивитися, чи трави--головний атрибут традиційної медицини--мають вжиток протягом довшого часу, з якими результатами, і якщо вони історично добрі, то чому б їх не включити до вжитку так званої сучасної медицини? Вони б заощадили гроші і зберегли здоров’я, аніж кидатися відразу ковтати дорогі антибіотики, або інші коштовні хімічні препарати.»

Пескаторе звертається тут до історії. З неї відомі випадки, коли традиційна медицина врятовувала людські життя в різних частинах світу. Але, на думку доктора Брента Бауера зі штату Міннесота, як і всюди, тут існують за і проти:

«Ясно, що історичний аргумент заслуговує на увагу, особливо коли, наприклад, ми узяли книгу сімнадцятого віку голандського лікаря, у якій він описав використання всіх лікарських рослин на індонезійському острові Амбон, числом шістдесят дві. Ми всі їх знайшли і порівняли описані ним рецепти, щоб встановити їх достовірність. На шістдесят відсотків все співпало, і це через триста двадцять п’ять років! Неймовірно, але історичний факт. Але якщо виокремлювати вживання якоїсь рослини від контексту, то це може зашкодити. Наприклад, відомий всім звіробій--його сотні років вживали в Європі як корисний антидепресант, але лише в останні чотири-п’ять років ми встановили, що він шкідливим чином впливає на засвоєння організмом багатьох важливих ліків.»

Але як би там не було, Рубікон між традиційною та сучасною медициною вирішила перейти Уганда--у вересні її уряд розпочав програму об’єднання обох. З цього приводу ВООЗ радить усебічно перевірити традиційні ліки на їх нешкідливість та результативність до їх об’єднання, або ж виключення, з офіційної лікарської практики. Чи можна твердити, що за традиційною медициною майбутнє? Доктор Пескаторі каже, що так:

«Все більше лікарів щороку об’єднують вживання вітамінів, харчових добавок, дієт, бо люди прагнуть цього. Вони знають, що їм це корисно. Тому на мене справило враження рішення угандського уряду, важливо, щоб там не відкидали з порога західні медикаменти.»

Інший спосіб--це взяти найкраще від сучасної та традиційної медицини, та дати людям обирати, що їм до вподоби. А ми продовжуватимемо знайомити з цією темою у наших програмах.

Підготував Володимир Звіглянич

Всі новини дня

Трубопроводи Північний потік 1 і 2 не дають газу Європі, але витікають

Міністр економіки Німеччини Роберт Габек на газовій станції в Любміні в Німеччині, де газопровід Північний Потік виходить з Балтійського моря на сушу

Данія і Швеція повідомили про витікання газу з непрацюючих трубопроводів Північний потік 1 і 2, що пролягають по дну Балтійського моря з Росії до Німеччини.

Інциденти ставлять під ще більший сумнів можливість швидкого відновлення постачання російського газу до Європи в обсягах необхідних для зимового періоду.

Північний потік 1 був найбільшим маршрутом постачання російського природного газу у Європу, але на тлі активізації війни Росії з Україною контрольована російською державою компанія Газпром спочатку скоротила транспортування ним газу, а в серпні повністю припинила, пославшись на технічні проблеми ускладнені, як заявили у Москві, західними санкціями.

Північний потік 2 споруджений, але так і не запрацював після того, як уряд Німеччини закрив проект на тлі лютневого російського вторгнення в Україну.

Транзит російського газу до Європи триває через газотранспортну систему України, але у скорочених обсягах, і українці закрили один з маршрутів, вказавши на втручання російських окупаційних військ на українській території.

Впродовж весни і літа Росія відмовилася продавати газ Болгарії, Данії, Польщі, Фінляндії, а також нідерландській компанії Gasterra і частково компанії Shell після того, як вони відкинули вимоги Москви платити за газ у російських рублях.

Найбільша країна ЄС - Німеччина заявляє, що на понад 80% заповнила запаси газу у сховищах і Європа активізувала пошуки альтернативних джерел палива, але проблеми з постачанням спричинили різкі зростання цін на енергію.

Шведська мореплавна служба повідомила про два місця витоку газу з трубопроводу Північний потік 1 після того, як Данія оголосила обмеження руху суден довкола витоку виявленого на Північному потоку 2.

Данська служба, яку цитує служба новин Reuters, вказує, що у зоні витоку газу судна можуть втратити здатність триматися на воді, а крім того є загроза вогню.

Також витік газу в повітря збільшує в атмосфері парникові гази, що впливають на клімат.

Газопровід Північний Потік 1 сягає 1 224 кілометри від Виборга в Росії до Любміна в Німеччині.

Пропускна спроможні кожної нитки 27,5 мільярдів кубометрів газу на рік.

В Німеччині той газ подавали в трубопроводи до інших країн Європи.

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:17 0:00

Допомога українським біженцям в Кракові: фундація «Зустріч». Відео

Допомога українським біженцям в Кракові: фундація «Зустріч». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:46 0:00

«І українці і поляки масово зверталися з пропозицією допомоги». Фундація «Зустріч» у Кракові збільшила обсяг своєї діяльності вдесятеро, щоб задовольнити потреби українських біженців, які їхали у місто.

Інтерв’ю «Голосу Америки» з дружиною Сергія Волинського. Відео

Інтерв’ю «Голосу Америки» з дружиною Сергія Волинського. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:39 0:00

За умовами обміну полонених, п’ятеро звільнених командирів “Азовсталі” до кінця війни перебуватимуть в Туреччині. Один із них - Сергій Волинський. "Голос Америки" поспілкувався з його дружиною Русланою.

«Ми повинні надати Україні все, що можемо» - Марі Йованович. Інтерв’ю

«Ми повинні надати Україні все, що можемо» - Марі Йованович. Інтерв’ю
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:17 0:00

Екс-посолка США в Києві назвала російські обстріли цивільної інфраструктури України «ганебними» і заявила про невідворотність покарання Росії за військові злочини.

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:17 0:00

Британський уряд став першим на Заході, хто ввів нові санкції проти Росії через незаконні так звані «референдуми» на окупованих територіях України. Міністр закордонних справ Британії Джеймс Клеверлі заявив, що «уявні референдуми під дулом пістолета не можуть бути вільними чи справедливими».

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG