Спеціальні потреби

Заклик Євросоюзу до української влади - 2004-10-28


Київ – 27 жовтня. Голови дипломатичних місій Європейського Союзу в Україні звернулись сьогодні із заявою до української влади. У документі міститься заклик припинити порушення демократичних норм і дати народу України вільно зробити свій вибір.

Заяву до української влади щодо виборів Президента України було оприлюднено у присутності усіх глав дипломатичних місій ЄС в Україні. У ній зокрема висловлюється серйозне занепокоєння перебігом виборчої кампанії, що вiдображають останні звіти бюро ОБСЄ. “Підрив демонстрацій опозиції, створення проблем для незалежних ЗМІ, нападки на громадські організації, зловживання адміністративним ресурсом та інші серйозні порушення викликають сумніви з приводу курсу уряду України у відношенні його демократичних зобов’язань щодо Європейського Союзу”, - йдеться у заяві. Глави дипмісій ЄС відзначили, що "те, чи буде дозволено народу України здійснити його право на чесні й вільні вибори, і чи буде визнане вільне волевиявлення його політичної волі, буде мати значний вплив на стратегічний курс України у наступному десятилітті".

Вони також закликали українську владу негайно припинити постійні порушення демократичних норм і дати народу України вільно зробити свій вибір.

Представник посольства Нідерландів, що зараз головують у Європейському Союзі Марі Флоранс ван Ес, каже, що цією заявою ЄС показує свою небайдужість до тих процесів, що відбуваються в Україні:

«Європейський Союз висловлює свою стурбованість перебігом виборчої кампанії в Україні, саме тому і була видана ця заява, у якій сказано, що ми спонукаємо саме український уряд до того, щоб було припинено усі порушення». Марі Флоран ван Ес у розмові з журналістами також відкинула звинувачення на адресу ЄС у тому, що через його надто стриману політику Україна опинилась у такому складному становищі:

«Я не поділяю це бачення, Україна стала новим сусідом Європейського Союзу. В Європі дуже позитивне ставлення до України. Україна має все більше значення для Європейського Союзу. І тому в Європейському Союзі розроблена досить така активна політика у відношенні до України. Зокрема, я маю на увазі план дій, який було розроблено у рамках європейської політики сусідства, в якому визначені відповідні критерії для того, щоб покращувати ситуацію в Україні».

Оголошення заяви глав дипломатичних місій Європейського Союзу в Україні відбулось у досить офіційному режимі. Дипломати попередили, що не відповідатимуть на жодні питання. Проте присутність представників усіх дипмісій переконливо засвідчила, наскільки питання виборiв в Українi є важливим не лише для неї самої, але й для усієї Європи.

XS
SM
MD
LG