Спеціальні потреби

Протести українських журналiстiв - 2004-10-29


Київ – 28 жовтня. Українські журналісти протестують проти цензури і темників. Репортери провідних телеканалів виступили сьогодні з заявою проти того, як мас-медіа висвітлюють виборчу кампанію. Журналісти заявляють, що віднині у своїй роботі будуть дотримуватися прийнятих в усьому світі стандартів.

Близько півсотні журналістів провідних українських телекомпаній вийшли на Європейську площу столиці, щоб висловити протест проти цензури на власних каналах. Люди, яких глядачі звикли бачити в кадрі або з мікрофоном у руках самі звернулися по допомогу:

«Всупереч стандартам професійної журналістики, влада, а під її тиском і частина власників та менеджерів телеканалів прагнуть замовчувати важливі події або перекручують їх сутність» - йдеться в оприлюдненій заяві. Підписи під документом вже поставили понад 40 журналістів каналів ICTV, Інтер, Новий канал, Тоніс, НТН та студії «1+1». Але процес збору підписів продовжується.

Журналісти не приховують, що акція пов`язана із виборами. Те, як висвітлюється кампанія, у багатьох викликає подив. Перекручення інформації, подання однієї точки зору, замовчування важливих подій стали звичайними речами, які протирічать журналістській етиці. Говорить репортер телеканалу Інтер Ілларіон Павлюк.

«Особисто я міжнародник. І мене менше турбують проблема виборчих перегонів. Але я прийшов підтримати колег, і думаю, що треба схиляти керівництво каналів щось міняти».

Журналіст каналу ІСТV Віктор Сорока каже, що на його каналі не найгірша ситуація, але журналісти хочуть змін на краще. Висловленням позиції вони підтримати колег з інших каналів, яким набагато важче:

«Є очевидні речі в нашій країні. Ми беремо на себе зобов’язання письмове, що ми тепер будемо захищати свої стандарти. Це не радикальні кроки, не щось страшне. Це не революція. Можливо це еволюційний шлях, до якого ми довго йдемо і мали були прийти ще років десять тому».

Журналісти, які підписали заяву, зобов’язуються керуватися в роботі трьома принципами. По-перше, інформувати про всі суспільно значущі події, по-друге, представляти в новинах всі значущі точки зору на події, які висвітлюються. І нарешті подавати в ефір лише перевірену інформацію з посиланням на джерела.

Кирило Лукеренко, шеф-редактор програми «Репортер» на Новому каналі визнає, що ініціатива запізнилася. Вона стала відповіддю на тиск, який значно посилився у зв`язку із виборами. На думку Лукеренка, глядачі не мають можливості отримувати повну і збалансовану інформацію про події в країні.

Журналісти сподіваються на розуміння власного керівництва. І сподіваються, що проти тих, хто підписав документ не буде репресій.

XS
SM
MD
LG