Спеціальні потреби

Актуально

Проблеми з ретрансляцiєю в Українi програм “Голосу Америки” - 2004-11-02

Київ – 2 листопада. Під час нинішньої виборчої кампанії радіостанція “Голос Америки” зіткнулася з проблемою ретрансляції в Україні. Впродовж останнього тижня “Голос Америки” зникав з ефіру кілька разів – це сталося, у тому числі, на ранок після виборів.

О сьомій ранку 1 листопада слухачі Українського державного радіо не почули звичних позивних. Замість “Голосу Америки” по 3-ій програмі лунав хоровий спів.

У ці гарячі виборчі дні радіостанція не вперше зникає з ефіру. Невихід “Голосу Америки” вранці 1 листопада у технічній дирекції українського національного радіо пояснюють плановим об`єднанням кількох радіопрограм у виборчу ніч. Кілька ж попередніх відключень, як було сказано, сталися через туман, який перешкоджав дійти сигналові з супутника. Президент Національної радіокомпанії України Віктор Набруско каже, що йдеться про суто технічні проблеми, з виборами ніяк не пов`язані. Хоча й висловлює побажання до “Голосу Америки” більше розповідати про Америку, менше – про події в Україні:

«В нас взагалі були побажання – ми зустрічалися з керівництвом тут, і ми хотіли, щоб більше було програм не про Україну, а загалом про проблеми американські... Ну це природньо. Тому що то, що відбувається в Україні, воно виходить трохи таке... Через город біжимо звідти і знову розказуєм про Україну. Про Україну ми й самі знаємо, багато тут розповідається, що відбувається в Україні».

В посольстві Сполучених Штатів наразі не коментують проблем з ретрансляцією під час українських виборів програм урядової радіостанції США. Як повідомили нам у прес-службі посольства – вивчають питання.

А тим часом представники неурядових організацій, що опікуються свободою слова в Україні, висловлюють сумнів у випадковості трансляційних перебоїв у виборчий період. Говорить головний редактор журналу “Телекритика” Наталя Лігачова:

«Це взагалі дуже характерна особливість українських медіа, коли саме під час виборів з`являються технічні, господарські проблеми саме чомусь в тих медіа, які проводять або незалежну, або опозиційну редакційну політику... І те, що зараз “Голос Америки” з такими проблемами зіткнувся, це теж навіює думки про те, що дуже сумнівно, що справа тільки в технічних проблемах. Чому вони виникають саме тоді, коли слухачі або глядачі потребують незалежної інформації. Це дуже дивно».

Директор Інституту масової інформації Сергій Таран каже, що “Голос Америки” не єдиний ЗМІ, в якого виникли проблеми з транслюванням своїх передач напередодні виборів:

«Були також проблеми з іншими ЗМІ, і з наших джерел відомо, що незадовго до початку виборів відбулась нарада Національної ради з питань радіомовлення і телебачення, де, зокрема, обговорювались питання впливу за ЗМІ під час виборчої ночі. Зокрема, надходила навіть інформація про те, що збиралися глушити в ніч виборів окремі незалежні радіостанції, зокрема радіостанцію НАРД, обговорювалось, очевидно, також представництво закордонних радіостанцій, у тому числі “Голос Америки”. Дуже симптоматично, що це відбулося в день виборів, оскільки влада всерйоз розглядала силовий варіант вирішення виборів. Фактично цей силовий варіант зараз починає здійснюватись, враховуючи всі ці фальсифікації, і тому для влади вкрай важливим було саме приглушити незалежні джерела інформації саме в ніч виборів. Я, чесно кажучи, не дуже вірю, що такі речі випадкові, оскільки випадкова проблема могла статися в одній радіостанції. Але коли це стається в кількох радіостанціях чи в кількох інтернет-виданнях, а одночасно продовжується тиск на 5-й канал і це все відбувається одночасно, напередодні виборів, то це все примушує думати, що навряд чи такі речі відбуваються випадково».

Як каже Сергій Таран, незалежні засоби масової інформації відіграватимуть особливу важливу роль у ті 3 тижні, що залишились до другого туру. А відтак, прогнозує він, повторення можливі: влада робитиме зараз усе, щоб саме в ці 3 тижні відключити якомога більше незалежних джерел інформації.

Нагадаємо, що наступнi програми "Голосу Америки" транслюються на коротких хвилях:

Ранкова програма (вiд 700-800 за Києвом) на частотах: 3985, 6170 та 9875 кгц.

Вечiрня програма (вiд 2300-2330 за Києвом) на частотах: 7295, 9650 та 11875 кгц.

Всі новини дня

Важлива заява США на засіданні Ради Безпеки ООН з питань гуманітарної ситуації в Україні. Відео

Pосійська війна в Україні призвела до найбільшої міграційної кризи з часу Другої світової війни, а також призводить до загострення проблем голоду у світі. Про це під час спеціального засідання Ради Безпеки ООН з питань гуманітарної ситуації в Україні заявила представниця США.

Які кроки робить влада України, щоб унеможливити корупцію під час відновлення країни? Відео

Захід пообіцяв виділяти величезні гроші на відбудову України. Логічно лунають побоювання, що буде зростати корупція. Про те, які кроки робить влада, щоб унеможливити зловживання під час відновлення країни - дивіться у інтерв'ю із представницею Transparency International Ukraine Катериною Риженко

Головний тренер ФК «Шахтар» Ігор Йовічевіч – про футбол, війну та українських воїнів. Відео

Дякує Збройним Силам України за те, що дозволяють робити улюблену справу. Налаштовує своїх гравців битися на футбольному полі, як воїни на полі бою. Любить і співає український гімн, вільно володіє українською сам, і навчив дітей.

Українська музика в американській культурі: концерт до 100-річчя "Щедрика" у Нью-Йорку. Відео

Концерт до 100-річчя першого виконання щедрика на сцені Carnegie Hall.

Україна і Захід хочуть «справедливого миру, а не паузи» – речник Державного департаменту США

Україна та її західні партнери хочуть миру, а не перерви у війні, яку б президент Росії Володимир Путін може використати для того, щоб перегрупуватися і почати новий етап війни. Про це на брифінгу 6 грудня сказав речник Державного департаменту США Нед Прайс.

Відповідаючи на запитання журналіста про українську реакцію на пропозицію щодо миру від президента Франції Еммануеля Макрона, речник Держдепу послався на слова державного секретаря Ентоні Блінкена, який сазав, що Україні потрібен «справедливий мир».

«Міністр мав нагоду обговорити один з аспектів цього минулого вечора, і те, ви чули від нього, від інших іноземних лідерів також останніми днями, це по суті те, що ми хочемо миру в Україні, єдина трансатлантична спільнота хоче миру. Чого ми не хочемо, так це паузи, тому що якщо у нас буде пауза замість миру, ми знаємо, що президент Путін використає цю паузу, щоб переоснастити (військо, –ред), щоб перегрупуватись і, швидше за все, повернутися в Україну для того, щоб поновити помсту, і це не в інтересах справедливого миру», – сказав Прайс.

Він наголосив, що принципи довговічного та справделивого миру окреслив президент Володимир Зеленський у своєму зверненні до самміту G20 раніше цього року.

Президент Зеленський запропонував 10 пунктів, які мають лягти в основу домовленостей про мир з Росією. За словами Зеленського, Росія має підтвердити територіальну цілісність України, вивести війська з українських територій та виплатити компенсацію за завдані збитки. Серед решти пунктів – пропозиції щодо ядерної, продовольчої та енергетичної безпеки.

Виступаючи на саміті, Зеленський заявив, що не буде Мінська-3, тобто тимчасових домовленостей, яких Росія не дотримується, які «Росія порушить відразу після укладення». Зеленський сказав, що Україна «не дозволить Росії вичікувати і нарощувати свої сили».

В інтерв’ю телеканалу TF1 3 грудня президент Франції Еммануель Макрон сказав, що союзникам по НАТО необхідно подумати про те, які гарантії безпеки вони можуть дати Росії за те, що та погодиться повернутися за стіл переговорів з Україною.

При цьому Макрон наголосив, що завданням Франції та її союзників є продовження постачання зброї Києву та допомогати Україні протриматись узимку. Це включає і «захист українських електростанцій» та «підготовку до того дня, коли всі повернуться до переговорів». Разом з цим президент Франції зазначив, що українці самі мають ухвалювати рішення щодо кордонів своєї держави.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG