Спеціальні потреби

Актуально

Погляди українських громадян на результат виборiв у США - 2004-11-05

Київ - 4 листопада. Переобрання Джорджа Буша на другий термін жваво обговорюють в Україні не тільки політики та експерти, а й пересічні громадяни – звичайно ж, через призму українських інтересів.

В Україні не спадає напруга та непевність, пов`язана з власними виборами, і обговорюючи результати президентських перегонів у Сполучених Штатах, українці незмінно повертаються до своїх виборчих тривог. Багато хто бачить спільне у президентських виборах в Україні і США: гостроту пристрастей, паритет шансів двох основних суперників, небувало високу явку виборців на виборчі дільниці. Але чимало з моїх співрозмовників вказує й на те, що невигідно відрізняє українські вибори від американських: В Америці кандидат від влади і опозиції користувалися рівною увагою преси, і голоси порахували прозоро, за одну ніч; в Україні ж останні відсотки рахують ось уже 4 дні, породжуючи у людей підозри в махінаціях, що відбуваються тимчасом за стінами ЦВК. У випадкових перехожих на вулиці я запитала також, як оцінюють вони переобрання Буша з погляду інтересів України. Ось деякі з відповідей.

- «Це дуже добре. Він знає вже нас як облуплених, і тому буде до нас відноситься як до нормальної держави європейської і, я надіюсь, буде вимагать від продажної цієї влади виконання законів своєї держави, по-перше, а по-друге, дотримуваться тих обіцянок, котрі вони дали європейським всім організаціям, а тепер кажуть, що вони втручаються в їхні справи. То це я не вважаю, що вони втручаються. Пообіцяли – то, будь-ласка, виконуйте. І обрання Буша мені особисто дуже подобається».

- «На мій погляд, краще, якби був Керрі. На мій погляд, Буш досить своєрідно і недостатньо приділяв увагу Україні. І знову ж таки, подвійні стандарти. Там, де війська наші в Іраці це добре, а в той же час закриває очі на багато що в Україні, що твориться в нас. І то що Путін з ним заграє, то що він з Путіним заграє, знову ж таки, закриває очі на Чечню і все інше. Для мене це неприйнятно. В тому числі і через це мені було б приємніше, якби був Керрі. Мало того, навіть українські діаспора поміняла свою думку традиційну щодо підтримки республіканців, вони цього разу підтримували Керрі, здається.

- «Мені все одно. І Україні, мені здається, також».

- «Для України вообще, по-моєму, по барабану. Буши, муши...».

- «Якщо прийшов Буш – значить, заслуговує в першу чергу Америка, що вони вибрали Буша, це їхня карма. Що їм Буш принесе за цей другий строк, те вони зароблять. А за Україну – ми вже багато натерпілися, і все буде добре».

- «Я так рахую, що це однаковісінько. Тому що вони одну політику ведуть. То наші іншу політику ведуть, а вони однакову... щодо України. Вони від нас нічого не вимагають, нічого. Крім Москви. Москва від нас вимагає. Я от росіянка, я щитаю, що Москва дуже вмішується сюди, дуже, і через міру, і через край. А Америка – що вона зробила. Прислала своїх таких Кисельових? Кисельових вона не прислала, і ніхто тут не робив нічого такого, як Москва робила. Так що Москва це для нас ворог, а Америка це не ворог. Америка хоче, щоб... ми повинні краще жити всіх на земному шарі, бо в нас такий кусочок землі – два моря, залежі... Я щитаю, це наше щастя, якщо Ющенко прийде до влади, то буде життя на землі, щось зміниться. І якщо не прийде оцей раз, це погібла Україна на века. З цим народом, що превратілі в бидло, вже нічого не буде... Самі якщо ми не вирішимо, то ніхто не поможе. Америка. Казали, що жінка шпіонка. А троє дітей виродить – це шпіонка»?

- «Вообще, Буш это личное дело Америки, конечно, и для меня самое главное, чтобы мы жили мирно. А если он обещает решить и решит проблемы с терроризмом – хотя я плохо представляю себе, как это – то это пойдет на пользу всем, в том числе и Украине».

Всі новини дня

У Каліфорнії пройшов марш вишиванок. Відео

У Каліфорнії пройшов марш вишиванок. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00

Марш вишиванок минулими вихідними пройшов у Каліфорнії. Українська громада у передмісті Лос-Анджелеса організувала не лише демонстрацію традиційного одягу своєї Батьківщини, а й також танцювальний флешмоб. Як це виглядало – в сюжеті Христини Шевченко.

Як зросла популярність Зеленського у США. Відео

Як зросла популярність Зеленського у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:37 0:00

Феномен популярності Зеленського у США: американці друкують футболки із його зображенням, вивішують на вітринах магазинів постери та навіть ліплять глиняні бюсти президента України. Чому це відбувається – дивіть в сюжеті Юрія Мамона.

Що в Давосі говорили про Україну – подробиці. Відео

Що в Давосі говорили про Україну – подробиці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:43 0:00

За перші три місяці війни проти України, Росія вірогідно зазнала втрат як Радянський Союз за 9 років війни в Афганістан - міноборони Великої Британії. Що в Давосі говорили про Україну. Деталі – від Богдана Цюпина.

Яку військову допомогу обіцяли Україні під час "Рамштайн-2". Відео

Яку військову допомогу обіцяли Україні під час "Рамштайн-2". Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:15 0:00

47 країн, а також представники НАТО та ЄС, взяли участь у другій зустрічі контактної групи з координування зусиль з оборонної допомоги Україні. З подробицями - Юлія Ярмоленко.

Як і коли Україна зможе очистити свою землю від мін. Відео

Як і коли Україна зможе очистити свою землю від мін. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:28 0:00

8 років війни на Донбасі та майже три місяці повномасштабного вторгнення Росії зробили Україну однією з найбільш замінованих країн у світі. Скільки часу та грошей потрібно, щоб очистити території та чим оперативне розмінування відрізняється від гуманітарного – в сюжеті Лесі Бакалець.

Більше

Відео - найголовніше

У Каліфорнії пройшов марш вишиванок. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00
XS
SM
MD
LG