Актуально
Канадськi спостерiгачi дали оцiнку першому туру виборiв - 2004-11-14
Київ – 14 листопада. Канадські спостерігачі вважають, що перший тур українських виборів відбувся із значною кількістю порушень. Вони не виключають, якщо ця практика буде продовжена й під час другого туру голосування, канадський уряд може запровадити санкції проти українських чиновників, які перешкоджають проведенню чесних виборів.
Представництво спостерігачів з Канади на українських виборах 31 жовтня було одним із найбільших. Їх висновки виявилися вкрай критичними. В поширеному звіті говориться про шок, викликаний великою кількістю порушень.
Сенатор Дейвід Сміт каже, що найбільше був вражений втручанням в українські вибори Російської Федерації. Два візити в Україну за останні три тижні президента Путіна сенатор називає неприйнятною в демократичних країнах практикою:
«Я навіть не можу уявити, щоб американський президент приїхав до Канади під час виборів. А якби він якимось чином натякнув, кого він підтримує, я гарантую, що цей кандидат програв би. Ми також бачимо, що два члени російської Державної Думи агітують за одного із кандидатів. Такого не могло б трапитися в Канаді».
Сенатор Сміт вважає доказами російського втручання встановлення на вулицях Москви біг-бордів, які агітують за Януковича, концерти російських поп-співаків, які гастролювали в Україні. Сміт говорить про тисячі, якщо не мільйони листів, які українські громадяни отримували від росіян, які радили, за кого голосувати.
Враження про втручання Росії в український виборчий процес склалося й у іншого спостерігача від Канади – члена парламенту Дейвіда Кілґора.
«Є дані, що радники панi Путіна працюють на пана Януковича. Очевидно, що так само задіяні російські гроші. Чи це не є порушення закону про вибори, чи це не намагання вплинути на виборців у цій країні»?
Десять канадських спостерігачів у день голосування побували в Луганській області. Вони відвідали дільниці у 12 округах і кажуть, що порушеня закону мало масовий характер. Спостерігачі мають понад 500 складених актів про фальсифікації. Більшість із них – на користь Вiктора Януковича. Депутат канадського парламенту Борис Вжесневський говорить, що члени дільничних комісій часто не соромилися йти на порушення у присутності міжнародих спостерігачів. Він показує зняті на відео кадри підробки протоколів. Вжесневський каже, якщо й другий тур відбудеться із такими порушеннями, депутати ініціюватимуть відповідну реакцію свого уряду. В Конгресі Сполучених Штатів розроблений законопроект, який пропонує заборонити в`їзд до країни чиновникам, що сприяли фальсифікаціям українських виборів.
«Я вважаю, що санкції повинні бути такого типу, щоб вони не шкодили народові, а щоб були точно поцілені на тих людей, які спричинили таку ситуацію», - зазначив Вжесневський.
Депутати також вирішили на другому турі не відвідувати Луганську область. Оскільки вважають, що шансів, що вони пройдуть чесно, не має.
Всі новини дня
Снаряди для Patriot, ракети Zuni можуть увійти в новий пакет допомоги США Україні

Сполучені Штати нададуть Україні ще 300 мільйонів доларів нової військової допомоги в пакеті, який, як очікується, включатиме боєприпаси для української системи протиракетної оборони Patriot, повідомили Голосу Америки представники оборонного відомства.
Посадовці, які говорили з Голосом Америки на умовах анонімності напередодні очікуваної публікації пакету в середу, сказали, що остання допомога також включає ракети для високомобільної артилерійської ракетної системи (HIMARS) і більше танкових боєприпасів і бронебійних снарядів перед очікуваним контрнаступом України.
За словами офіційних осіб, для підтримки з повітря надаються некеровані авіаційні ракети Zuni та ракети класу «повітря-повітря» з радіолокаційним наведенням AIM-7, а також системи протиповітряної оборони Avenger і зенітно-ракетні системи Stinger.
Це 39-тий пакет допомоги, згідно до якого США передають Україні військову техніку зі сховищ Міністерства оборони в рамках повноважень президента США, після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року.
США виділяють понад 37 мільярдів доларів на безпекову допомогу Україні з моменту вторгнення Росії. Пентагон також визнав, що зробив помилку в бухгалтерському обліку, яка завищила суму вартості обладнання, що надходить до Києва. Розраховуючи кошториси пакету допомоги, Міністерство оборони враховувало витрати на заміну озброєння, наданого Україні, тоді як мало враховувати фактичну вартість надісланих систем, повідомили Голосу Америки чиновники.
За словами чиновників, ця помилка, як очікується, вивільнить приблизно 3 мільярди доларів, доступних для додаткової допомоги Україні. Раніше цього року Москва почала відновлений наступ на Україну, який зупинився, а Київ готується до масштабного контрнаступу, який, як очікується, розпочнеться найближчими днями чи тижнями.
Високопоставлений військовий чиновник, який на умовах анонімності розмовляв з Голосом Америки сказав, що український контрнаступ, ймовірно, не буде "таким драматичним", як очікують деякі люди, але все одно його буде проведено "продумано та ефективно", щоб обмежити можливості Росії захищати свої сили на території України.
Історія порятунку хлопця з Бахмута. Відео
“Коли поранило – воно не страшно. Боляче, але не страшно. Страшно – це коли біля тебе вбивають людину, а ти нічим допомогти не можеш”, – каже 16-річний юнак з Бахмута Микита Брозгаль.
"Країни НАТО підтвердять і посилять свою підтримку України", – Єнс Столтенберґ. Відео
"Усі слідкують, чи є ознаки втоми в наших демократіях у країнах НАТО та партнерах щодо надання підтримки, але поки що ми цього не бачимо. Ми бачимо постійну сильну підтримку з різного політичного спектра в Європі та США", – генсекретар НАТО Єнс Столтенберґ
- Голос Америки
"Не бачимо втоми від України" - генсек НАТО Столтенберг

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що на Заході не бачить ознак втоми від підтримки України.
"Усі стежать, чи є ознаки втоми в наших демократіях, у країнах НАТО та в партнерів щодо надання підтримки, але поки що ми цього не бачимо. Ми бачимо постійну сильну підтримку з різного політичного спектру в Європі та Сполучених Штатах", — сказав Столтенберг у своїй промові у вівторок, 30 травня, на пресконференції з прем'єр-міністром Норвегії.
За його словами, міністри закордонних справ НАТО під час зустрічі в Осло цими днями мають визначити порядок денний Вільнюського саміту альянсу, що запланований на липень цього року. Столтенберг додав, що на саміті в Литві країни НАТО посилять підтримку України.
“Я очікую, що коли ми зустрінемося у Вільнюсі... країни НАТО підтвердять і посилять свою підтримку України — політичну, економічну і, не в останню чергу, військову», — сказав він.
На своїй твіттер-сторінці генеральний секретар НАТО додав, що на саміті НАТО країни альянсу “продемонструють довгострокову відданість Україні та зміцнять свою оборону”.
Напередодні в інтерв'ю Голосу Америки голова офісу президента України Андрій Єрмак заявив, що НАТО потребує України для того, щоб мати нову структуру безпеки в Європі та світі, й без України не може бути реальною нова безпекова система в Європі.
В Білому домі кажуть, що не підтримують напади всередині Росії

В Білому домі заявили у вівторок, що Сполучені Штати все ще збирають інформацію про повідомлення про удари безпілотників по Москві, підтвердивши, що Вашингтон не підтримує напади всередині Росії та зосереджений на допомозі Україні повернути свою територію.
"Ми бачили новини і все ще збираємо інформацію про те, що сталося. Загалом ми не підтримуємо атаки всередині Росії", — йдеться в заяві речника Білого дому.
Представник Білого дому сказав, що Вашингтон "зосереджений на забезпеченні України обладнанням і навчанням, необхідним для повернення власної суверенної території", і вказав на російські атаки на Київ, який у травні 17 разів завдавали ударів з безпілотників або ракет.
Росія заявила, що українські безпілотники завдали ударів по багатих районах Москви у вівторок, націлившись на райони резиденцій президента Володимира Путіна та іншої російської еліти.
За словами мера Москви, в результаті інцидентів постраждали дві людини. Путін заявив, що напад у вівторок був спробою налякати і спровокувати Росію, і що протиповітряна оборона навколо столиці буде посилена.
Форум