Актуально
Перші теледебати мiж кандидатами у Президенти України - 2004-11-15
Київ – 15 листопада. Сьогоднi вiдбулися першi теледебати між кандидатами в Президенти. Протягом двох годин Віктор Янукович та Віктор Ющенко говорили про свої позиції у соціальній сфері, внутрішній і зовнішній політиці. Безпосередньо питань і відповідей один до одного не було.
Українці спостерігали за першими теледебатами з величезним інтересом. Їх дивилися вдома, на великих екранах в місті та навіть у спортивних клубах. Заради дебатів люди збиралися разом, аби ділитися враженнями від побаченого. Під час дебатів опозиційний кандидат Віктор Ющенко досягнув головної мети – він прорвав інформаційну блокаду, на яку нарiкає його команда, і розказав про свою програму. Янукович говорив про досягнення свого уряду та обіцяв навести лад.
Економічні досягнення свого візаві Віктор Ющенко оцінив досить критично, заявивши, що реального покращення життя українців не відбувається:
«Українському народу набридло жити бiдно, залежно i безправно. Що нам вiд того, що у нас найнижча пенсiя серед країн бувшого Радянського Союзу, що у нас найнижча заробiтна плата не тiльки серед країн Радянського Союзу бувшого, але i серед країн Європи. Я переконаний, що немає гордостi вiд нашої медицини, освiти, безробiття i таке iнше. Українцi не просто хочуть змiн; вони хочуть, щоб цi змiни були масштабнi, щоб цi змiни торкалися економiки, полiтики i змiни лiдерiв нацiї».
Головною проблемою внутрішньої політики Ющенко називає дуже високий рівень корупції, спроби влади роз`єднати Україну на схід та захід та відсутність демократії.
Янукович у свою чергу у цілому ряді економічних проблем звинуватив самого Ющенка. Він заявив, що за його керівництва Нацбанком країна пережила інфляцію і що його уряд ліквідував соціальні пільги. Команду Ющенка кандидат від влади назвав купкою збанкрутілих урядовців. І цю тезу він повторював кілька разів протягом дебатів:
«Я хотiв сказати про ту стару владу, яка працювала усi цi роки незалежностi; сказати про тих людей, якi нас зробили бiдними; сказати про тих людей, якi зараз знову рвуться до влади; сказати про збанкрутiлих урядовцiв, про збанкрутiлих полiтикiв, до яких ми з вами сьогоднi уже не маємо довiри».
У сфері зовнішньої політики Янукович зосередився на переконанні українців у необхідності руху у бік Росії шляхом створення Єдиного економiчного простору та заявив про безперспективність вступу України до НАТО:
«Це крок для того, щоб ми мали можливiсть уже найближчим часом пiдтримати той рiвень економiки, який у нас є, тобто не зменшувати, а тiльки збiльшувати рiвень економiки; це – розбудова наших вiдносин з Бiлоруссю, з Казахстаном – уже, що передбачає сьогоднi Єдиний економiчний простiр».
Ющенко у свою чергу сказав, що у сфері зовнішньої політики він керуватиметься виключно національними інтересами. Нинішню владу він звинуватив у непослідовності і заявив, що європейський ринок вигідний насамперед українському товаровиробнику:
«Нам невигiдно втрачати нi ринок Росiї, але буде велика помилка, якщо ми не сядемо на той потяг, який веде Україну до європейського ринку, де знаходиться один iз об`ємних ринкiв свiту, де знаходиться один iз самих платiжних [?] покупцiв свiту. Тому не дарма, 55% того, що виробляє Росiя, вона реалiзує в Європейському Союзi».
В останньому слові Ющенко звернувся до українців прийти на дільниці і проголосувати 21 листопада. Янукович зосередився більше на критиці свого опонента.
Після дебатів обоє кандидатів виглядали задоволеними. Поки що невідомо, хто ж є їх переможцем. Це мають сказати соціологи. Однак головний висновок – провівши такі теледебати, Україна зробила значний крок вперед до демократизації виборчого процесу і до публічності політиків, які претендують на найвищу в Українi посаду.
Всі новини дня
- Голос Америки
- Reuters
Допомога Британії постраждалим від повеней в Україні прийде через ООН та Червоний Хрест - Ріші Сунак

Прем’єр-міністр Британії Ріші Сунак під час візиту до Вашингтона назвав руйнування Каховської дамби "жахливим" і повідомив, що британська розвідка ще встановлює відповідальних за скоєне.
"Ми все ще встановлюємо точну причину нападу на греблю в Україні. Але я хочу, щоб люди знали, що ми робимо свій внесок, підтримуючи українців у тому, що вони роблять. Ми ще раніше надали кошти для Організації Об’єднаних Націй і Червоного Хреста, передбачаючи подібні інциденти. Зараз ці ресурси переміщуються в регіон, щоб допомогти постраждалим сім’ям. Це жахливий вчинок, від якого постраждали сотні тисяч людей. Ми й надалі будемо підтримувати Україну", - заявив глава британського уряду.
У четвер, 8 червня, Ріші Сунак зустрічається у Білому домі з президентом США Джо Байденом. Як очікується, сторони обговорять, серед іншого, питання російської агресії в Україні, економічну безпеку, а також регулювання у світі розвитку штучного інтелекту.
Напередодні прес-секретарка Білого дому Карін Жан-П’єр заявила, що питання російського вторгнення в Україну буде пріоритетом їхньої зустрічі.
США та Велика Британія - серед найбільших донорів військової допомоги Україні, зокрема, в питанні підготовки українських пілотів на винищувачах четвертого покоління, серед яких – літаки F-16.
«Ми й надалі будемо підтримувати Україну», – Ріші Сунак, премʼєр-міністр Великої Британії. Відео
"Ми ще встановлюємо точну причину нападу на греблю в Україні. Але я хочу, щоб люди знали, що ми робимо свій внесок, підтримуючи українців у тому, що вони роблять", – Ріші Сунак, премʼєр-міністр Великої Британії
- Голос Америки
Литва: контрнаступ України розпочнеться незалежно від катастрофи, спричиненої підривом ГЕС

Україна вже підтвердила строки контрнаступу і "він почнеться незалежно від катастрофи, спричиненої окупантами". Про це в твіті заявив міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас.
Посадовець додав, що через тиждень учасники засідання Контактної групи з оборонної підтримки України в форматі "Рамштайн" ще раз підтвердять військову підтримку, "щоб нічого не бракувало в боротьбі проти окупантів".
ЗМІ в четвер повідомили про активізацію контратакувальних дій Збройних Сил України. The Washington Post повідомляє, з посиланням на джерела в ЗСУ, про значний рух в бік окупованих Росією територій на південному сході країни.
Міноборони Великої Британії в щоденному звіті повідомило, що операційна картина є дуже складною, а важкі бої ведуться на декількох ділянках фронту. В більшості регіонів Україна утримує ініціативу, додали в британському відомстві.
У Нью-Йорку влаштували показ стародавнього українського вбрання. Відео
У Нью-Йорку організували показ автентичного українського вбрання. Волонтери показали вишиті строї з усіх регіонів України, щоб познайомити американців із глибокою, багатогранною і давньою українською культурою. Так вони вирішили розвінчувати міфи російської та радянської пропаганди.
- Голос Америки
Підрив Каховської ГЕС значно ускладнив розмінування, кажуть доброчинні організації

Підрив Каховської дамби значно ускладнив зусилля з розмінування в регіоні, а змиті повінню міни становитимуть загрозу для населення, служб допомоги та сільського господарства на роки наперед, заявляють в Міжнародному комітеті Червоного хреста та інших доброчинних організаціях.
Ерік Толлефсен, голова служби МКЧХ з подолання наслідків воєн заявив пресі: "Раніше, ми знали де небезпека. Зараз ми не знаємо. Нам лише відомо, що це є вниз за течією".
Він наголосив, що кількість мін наразі є невідомою, але додав, що "відомо, що кількість є значною", а небезпека зберігатиметься роками.
Британська доброчинна організація Halo, що розчищає територію від вибухових пристроїв, через повінь призупинила роботу, повідомляє голова організації Жасмін Данн виданню The National. Її організація виявила більше 5 000 мін в Миколаївській області лише за минулий місяць, 460 з них виявили поблизу річок.
"Наша команда розмінування регулярно переправляється через річку, щоб дістатись мінних полів, але три з них тепер під водою і ми мали призупинити роботу на інших полях поруч", - каже Данн про розмінування навколо річки Інгулець.
Раніше речниця пресцентру Сил оборони Півдня України Наталія Гуменюк заявила в ефірі українського ТБ про те, що багато протипіхотних мін було змито "вони становлять значну небезпеку", зокрема тому, що можуть вибухнути, якщо наштовхнуться на перешкоди.
Мінагрополітики України повідомило у середу, що руйнування Каховської дамби призведе до затоплення десятків тисяч гектарів сільськогосподарських угідь на півдні України та залишила без зрошення щонайменше 500 тисяч гектарів землі.
Форум