Спеціальні потреби

Актуально

Національний екзит-пол проводитимуть за участі міжнародних експертів - 2004-11-19

Київ - 19 листопада. Сьогодні у Києві консорціум Національний екзит пол оголосив про свої плани на другий тур виборів. Незалежний екзит-пол, профінансований посольствами західних країн та міжнародними фондами, проведуть дві структури – Київський міжнародний інститут соціології та Центр Разумкова за участі міжнародних експертів.

Під час другого туру виборів Президента в Україні буде проведено декілька екзит-полів. Найбільш авторитетні соціологічні фірми свого часу зібрав консорціум Національний екзит-пол-2004. Однак після першого туру консорціум розпався, і дві з чотирьох структур – Соціс та Соціальний моніторинг - залишили консорціум, заявивши, що вони зазнають тиску від донорів. Науковий керівник фонду Демократичні ініціативи Ірина Бекешкіна у свою чергу каже, що її колишні колеги змінили дані, які були отримані на користь Ющенка, на показники Януковича.

«Консорціум розпався не через якісь наукові чи методологічні причини. А причина була дуже проста – двоє наших колег в ніч виборів змінили свої дані на протилежні».

Тепер національний екзит пол будуть проводити КМІС та Центр Разумкова. Вони обіцяють подати спільні результати, хоча не виключають, у разі серйозних розбіжностей оголошення екзит-полу таким, що не відбувся.

Опитати збираються 30 тисяч українців на 460-ти дільницях. Опитування триватиме до 18.00 за Києвом, а результат оголосять відразу після закриття дільниць. Опитування буде таємним і максимально нагадуватиме процес голосування - люди заповнюватимуть бланки і кидатимуть їх до скриньки. Такий метод, за словами Ірини Бекешкеної, найбільш сприйнятний через політичний тиск в країні.

«Ми стикнулися з новою ситуацією, якої раніше не було в нашій країні. Раніше не було такої гострої політичної боротьби, не було залякувань, не було тиску, зараз це є. І тому наша методика має бути адекватною ситуації в Україні».

Соціологи просять людей не боятися відповідати на питання, а дільничнi комісії та міліцію не заважати робити дослідження. Аби довести свою об`єктивність та незаангажованість, консорціум запросив до співпраці у якості експертів відомих соціологів з Польщі та Росії.

Всі новини дня

Джамала: про війну та підтримку України з боку міжнародної мистецької спільноти. Інтерв’ю

З початком війни Джамала відвідала вже десятки країн, виступаючи на благодійних заходах в підтримку постраждалих від війни українців, а також допомагаючи збором коштів для ЗСУ.

Як українці можуть приїхати до США за програмою спонсорства Uniting for Ukraine. Відео

Як українці можуть приїхати до США за програмою спонсорства Uniting for Ukraine. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:30 0:00

Близько 6 тисяч українців отримали дозвіл від американського уряду приїхати до США за програмою для отримання гуманітарного паролю Uniting for Ukraine - «Єднаймося для України».

Макдональдс оголосив про повний вихід з Росії. Відео

Макдональдс оголосив про повний вихід з Росії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:54 0:00

Американська мережа швидкого харчування Макдональдс оголосила про повний вихід з Росії через її війну проти України

Спогади фінських ветеранів про радянсько-фінську війну. Відео

Спогади фінських ветеранів про радянсько-фінську війну. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:18 0:00

У листопаді 1939 року Радянський Союз напав на Фінляндію, почавши так звану «зимову війну». Хоча фінська армія була набагато меншою, радянські загарбники зазнали великих втрат.

Швеція, Фінляндія та НАТО: чого чекати далі. Відео

Швеція, Фінляндія та НАТО: чого чекати далі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:10 0:00

Північно-Атлантичний Альянс вже у наступні місяці може отримати двох нових членів - уряди Швеції та Фінляндії на тлі російської війни проти України офіційно оголосили про рішення подати заявку на членство в Альянсі.

Більше

XS
SM
MD
LG