Спеціальні потреби

Актуально

Держдеп США висловлює глибоку стурбованiсть другим туром - 2004-11-23

Вашингтон – 22 листопада. Державний департамент США висловив глибоку стурбованість з приводу повідомлень про порушення під час другого туру президентських виборів в Україні. У зв’язку з цим Вашингтон закликає Київ негайно розслідувати звинувачення у порушеннях, і вказує на можливість проголошення санкції, якщо цього не станеться.

У Державному департаменті наразі не називають українські вибори сфальсифікованими, і на даний момент обмежуються лише заявами про те, що США «глибоко стурбовані» повідомленнями про порушення у другому турі голосування. Говорить представник Держдепу Адам Ерелi:

«Є повідомлення про масові зловживання і порушення під час другого туру президентських виборів. Ми закликаємо українську владу зупинити подальші порушення, і виконати свої міжнародні зобов’язання щодо дотримання демократії і прав людини, та вдатися до дій, які забезпечили б результат, який віддзеркалює волю народу».

Посилаючись на повідомлення посланця президента Буша на виборах в Україні сенатора Рiчарда Луґара, звіт Органiзацiї з питань безпеки та спiвробiтництва в Європi та інших міжнародних організацій, представник Державного департаменту заявив, що вибори в Україні не відповідали міжнародним стандартам. На запитання, що означають ці заяви, Ерелi відповів:

«Це означає, що результати виборів ще не остаточні; що є достовірні і численні звинувачення, що відбулися фальсифікація та інші порушення, і що для того, щоб мати довіру до результатів виборів, ці порушення повинні бути уважно розглянуті перед тим, як міжнародне співтовариство може переконатися, що результати виборів в Україні віддзеркалюють волю народу».

Впродовж останніх місяців американські посадовці неодноразово критикували виборчу кампанію в Україні, вказуючи на одностороннє висвітлення перегонів державними засобами масової інформації і використання адмінресурсу на користь прем’єр-міністра Януковича. Після першого раунду президентських виборів чимало посадовців, а серед них і заступник Держсекретаря США Рiчард Армiтедж, попередили Київ про можливий перегляд американсько-українських відносин у разі масових порушень під час другого туру голосування, при чому не виключається і запровадження цільових санкцій. Адам Ерелi пояснює:

«Якщо в кінцевому результаті виявиться, що вибори відбулися із суттєвими порушеннями і фальсифікаціями, ми безумовно переглянемо наші відносини з Україною, і вдамося до кроків проти осіб, причетних до цих зловживань. Ми надіємося і очікуємо, що уряд України та українські представники діятимуть зараз, і що у нас не виникне у цьому потреби».

За словами представника Держдепартаменту, США не віддають перевагу жодному з українських кандидатів в президенти, однак приєднуються до європейців, які закликають українську владу обходитися стримано з учасниками мирних демонстрацій, а всі інші сторони - відстоювати свої погляди у «ненасильницький спосіб».

Серед можливих санкцій проти України американські дипломати називають: обмеження права на подорожування та фінансові покарання посадовців, причетних до порушень на виборах; скорочення допомоги на військову підготовку та інші ділянки співпраці. Наразі у Держдепартаменті відхиляють можливість перегляду рівня дипломатичних відносин з Україною.

Всі новини дня

Тіна Кароль: про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті. Інтерв'ю

Співачка Тіна Кароль від початку повномасштабної російської агресії активно займається культурною дипломатією. Про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті Тіна Кароль розповіла під час візиту до Нью-Йорка.

Стало відомо, на що саме просять Конгрес США виділити додаткове фінансування для України. Відео

В Пентагоні кажуть - не бачать жодних ознак того, що Росія готова припинити війну найближчим часом. Саме тому будуть і надалі продовжувати підтримку України в її боротьбі.

Як кіберкомандування Сполучених Штатів співпрацює з українським урядом? Інтерв'ю

США «проводять заходи у сфері кібербезпеки, які допомагають українському уряду зміцнювати стійкість і захист».

Псевдореферендуми і часткова мобілізація в Росії проявили слабкість Путіна - експерти. Відео

Західні експерти, з якими говорив Голос Америки погоджуються в думці, шо ані "псевдореферендуми", ані погрози, які їх супроводжують не змінять підтримку Заходом України, а також боротьбу за звільнення українських територій.

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимностi" - Єнс Столтенберг після розмови із Зеленським. Відео

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимності і є кричущим порушенням міжнародного права. Ці землі – Україна”. Про це заявив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг після розмови із Володимиром Зеленським.

Більше

XS
SM
MD
LG