Спеціальні потреби

Актуально

США не визнають остаточного результату, оголошеного ЦВК - 2004-11-24

Вашингтон - 24 листопада. Коментуючи проголошення Центральною виборчою комiсiєю Вiктора Януковича переможцем другого туру президентських виборiв в України, державний секретар Колiн Павелл заявив, що Сполученi Штати не визнають цього результату:

«Ми не можемо прийняти цей результат як легiтимний, оскiльки вiн не вiдповiдає мiжнародним стандартам i оскiльки не було проведено розслiдування численних i достовiрних повiдомлень про пошахрування i зловживання».

Павелл при цьому закликав українських лiдерiв визначитися, чи стоять вони по сторонi демократiї чи нi:

«Якщо український уряд не вдасться до негайних i вiдповiдальних дiй, то вiд цього понесуть наслiдки нашi вiдносини, надiї України на євроатлантичну iнтеграцiю, як також особи, вiдповiдальнi за шахрайство», - зазначив Павелл.

Все ж американський держсекретар додав, що на мирне врегулювання ситуацiї ще не запiзно:

«Все ще не запізно для українських властей знайти розв’язку, яка врахує волевиявлення українського народу. Країни світу стежать за діями українських лідерів. Ми закликаємо їх скористатись моментом».

Павелл поiнформував, що у середу говорив з президентом Кучмою, щоби переконати його скористатись цим шансом і щоби остерегти його проти застосування будь-якої сили проти демонстрантів.

Американський держсекартар крiм цього зазначив, що у середу також мав розмови з головою Єврокомісії Мануелем Берросо і чільним представником ЄС Хав`єром Соланою про ситуацію в Україні. За словами Павелла, всі учасники розмов поділяють спільне бачення ситуації і перспектив її розв’язання. Глава американського зовнiшньо-полiтичного вiдомства також повідомив, що перебуває в тісному зв’язку з урядом Польщі і підтримує пропозицію її президента Александра Квасневського бути посередником в цій ситуації.

Нагадаємо, що Сполученi Штати, разом iншими захiдними країнами, вважають, що Вiктор Янукович зiбрав на виборах бiльшу кiлькiсть голосiв лише завдяки тиску на опозицiю та пофальшуванню виборчих результатiв.

Тим часом Вiктор Ющенко назвав результати ЦВК спробою поставити опозицiю на колiна i закликав до загальнонацiонального страйку.

Всі новини дня

Російські окупанти ґвалтували жінок та розстрілювали місцевих: свідчення жителів звільненного села Високопілля. Відео

До села Високопілля, яке звільнили ще на початку вересня, одним з перших журналістів потрапив Сергій Лисенко. Місцеві мешканці розповіли йому, що російські окупанти ґвалтували жінок, били, розстрілювали місцевих та мародерили. Послухайте їхні свідчення про життя в окупації.

Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї ядерної позиції. Відео

Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї ядерної позиції. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:42 0:00

Президент США Джо Байден сказав, що загроза використання ядерної зброї – найвища з часів Кубинської кризи. В Білому Домі пояснили: президент говорив про безвідповідальну ядерну риторику Кремля, і що Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї позиції щодо ядерної загрози.

Нобелівська премія миру: перші коментарі лауреатів та експертів. Відео

Нобелівська премія миру: перші коментарі лауреатів та експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:48 0:00

«Це відзнака усьому українському народу» – прокоментувала правозахисниця Олександра Матвійчук призначення Нобелівської премії миру організації «Центр громадянських свобод». Лауреатами стали також білоруський правозахисник Алєсь Біляцький та російська організація «Меморіал».

Девід Креймер: Нобелівська премія миру відзначила тих, хто бореться за усі універсальні цінності. Відео

«Премія відзначила тих, хто бореться за права людини, свободу преси, свободу слова, зібрань, усі універсальні цінності. Нобелівський комітет визнає героїчну і сміливу роботу цих людей та цих організацій», - заявив директор з глобальної політики центру Джорджа Буша Девід Креймер.

США ввели нові санкції проти Північної Кореї, після ракетних запусків

Фото: люди переглядають відео запуску ракети КНДР, 6 жовтня 2022 року

Державний секретар США Ентоні Блінкен у п’ятницю оголосив нові економічні санкції проти Північної Кореї після того, як ця ізольована країна запустила серію балістичних ракет. Блінкен назвав запуски «безпрецедентними за своєю швидкістю, масштабом і розмахом».

За минулі 12 днів Північна Корея провела шість випробувань балістичних ракет, останнє – у четвер. Дві балістичні ракети малої дальності (SRBM) було запущено в той час, коли дипломати в Раді Безпеки ООН обговорювали, як відповісти на запуск іншої ракети над Японією, що був двома днями раніше.

У п'ятничній заяві Блінкен сказав, що лише цього року Північна Корея або Корейська Народно-Демократична Республіка (КНДР) запустила 41 балістичну ракету, включаючи шість міжконтинентальних балістичних ракет.

У відповідь він оголосив, що Сполучені Штати запроваджують санкції проти «двох фізичних осіб і трьох юридичних осіб за діяльність, пов’язану з експортом нафти до Корейської Народно-Демократичної Республіки, яка безпосередньо підтримує розробку озброєнь КНДР та її військових»

Блінкен сказав, що Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) зареєструвало New Eastern Shipping Co Ltd. разом із особами Квек Кі Сенг і Чен Ши Хуан за участь у передачі або доставці нафтопродуктів до КНДР.

У заяві Блінкен зазначив, що за допомогою санкцій «Сполучені Штати посилають чітке повідомлення про те, що ми продовжуватимемо вживати заходів проти тих, хто підтримує розвиток армії та арсеналу зброї КНДР».

Більше

XS
SM
MD
LG