Спеціальні потреби

Актуально

Загрози територiяльнiй цiлiсностi України - 2004-11-29

Київ – 28 листопада. В Україні посилюються сепаратистські настрої. Три східні області – Донецька, Луганська та Харківська декларують свій намір створити Південно-Східну автономію. А прем`єр-міністр Віктор Янукович погрожує проведенням референдуму щодо можливої зміни адміністративно-територіального устрою країни.

Вперше ідея проведення референдуму щодо зміни територіального устрою країни була озвучена цієї неділі у місті Северодонецьку, Луганської області, на з`їзді депутатів усіх рівнів. Крім прем'єр-міністра Віктора Януковича туди прибув і мер Москви Юрій Лужков, який засудив дії опозиції. Його присутність була розцінена опозицією як чергове втручання Росії у внутрішні справи України. Що стосується ідеї утворення Південно-Східної автономії, реалізацією якої мав займатись Харківський губернатор Євген Кушнарьов, то навіть представник штабу Януковича Степан Гавриш вважає усі заяви і дії Кушнарьова – незаконними:

«Це емоційна відповідь на рішення трьох Західних областей ввести автономію в унітарній українській державі і відмовитись від співпраці з центром, не платити у державний бюджет відповідні податки. Оскільки Харківська область є донором саме цих Західних областей, то можна зрозуміти емоції Кушнарьова, який, відриваючи власне від харків`ян кошти, від лікарень, від соціальних проектів передає їх саме цій області, тому зрозуміло, що це не є законним рішенням, але це той час, коли вулиця, на жаль, править в Україні демократією».

Варто відзначити, що три Західні області, про які говорив Степан Гавриш, не висловлювали бажання утворити Західну автономію, а лише заявили про підтримку Віктора Ющенка та недовіру Центральній виборчій комісії України. Між тим сам Віктор Ющенко і очолюваний ним Комітет національного порятунку вимагають порушити кримінальну справу проти губернаторів Донецької, Луганської і Харківської областей, які розпалюють сепаратистські настрої. Представник Штабу Ющенка Петро Порошенко стверджує, що за діями цих губернаторів стоїть їх опонент Віктор Янукович:

«Мене абсолютно не дивує, що наш опонент залюбки сьогодні приєднався, фактично, до цих заяв. Це свідчить про те, що насправді це не є приватна ініціатива Кушнарьова, це все організована кампанія. Це – логічний фінал піартехнологій, які застосував штаб кандидата Януковича по розколу України».

Тим часом Рада Національної безпеки та оборони також засудила сепаратистські заявигубернаторів Східних областей і постановила відмінити всі незаконні рішення органів місцевої влади і привести їх у відповідність до діючого законодавства. Крім того РНБО порекомендувала обом сторонам конфлікту прискорити прийняття рішення під час політичного діалогу та заявила про неприпустимість застосування сили проти учасників акцій протесту за умови дотримання ними законодавства України.

Всі новини дня

Делегація Палати представників Конгресу США - з візитом в Україні. Подробиці від конгресмена Фіцпатрика. Відео

Делегація Палати представників Конгресу США перебуває із візитом в Україні. Головною метою цього візиту є оборонна підтримка. Катерина Лісунова спілкувався із одним із членів делегації, конгресменом-республіканцем Браяном Фіцпатриком.

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:43 0:00

В воєнних умовах жорстке регулювання курсу дозволило уникнути масштабної кризи в Україні, говорять оглядачі, але і змусило українців згадати що таке чорний ринок валюти. Чого очікувати для гривні і що криється за зростанням курсу рубля - пояснюють аналітики.

Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси. Відео

Протистояння в Чорному морі на тлі загрози продовольчої кризи в світі набирає обертів. Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси і вивезти українське зерно.

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:15 0:00

Вплив неспровокованої та невиправданої війни Росії проти України на світову економіку, спричинення нею глобальної продовольчої кризи та шляхи припинення російської агресії були головними темами на цьогорічному економічному форумі в Давосі, який у четвер завершив свою роботу.

«Я їду додому». Чому українці повертаються додому – історія блогерки з Запоріжжя. Відео

Чому українці повертаються додому навіть попри продовження повітряних тривог й загрози обстрілів чи захоплення територій - блогерка Катерина Маркова, яка нещодавно повернулась із Тернопільщини до рідного Запоріжжя, розповіла Марії Прус.

Більше

XS
SM
MD
LG