Спеціальні потреби

З`їзд у Северодонецьку - 2004-11-29


Київ – 28 листопада. Одна з головних подій в Україні сьогодні вiдбулася у Северодонецьку, Луганської області. Туди з`їхалися більше трьох тисяч депутатів різних рад, як повідомляється, з 15 областей. З`їзд вiдбувся на підтримку Віктор Януковича.

Северодонецьк – це райцентр у Луганській області. Сьогодні це місто стало центром, куди з`їхалися найпалкіші прихильники Віктора Януковича. Туди із запізненням на годину приїхав сам Янукович, якого всі присутні називали законно обраним Президентом. У президії сидів і харківський губернатор Євген Кушнарьов, який ще позавчора заявляв, що в його рідному Харкові не буде ні донецької, ні львівської влади. Власне, дехто саме Кушнарьова вважає батьком ідеї “Південно-східної автономії”. Про відокремлення у разі приходу до влади Ющенка говорили практично всі присутні. До речі, саме ці люди, які представляють владу останні дні, активно відстоювали такі ідеї. Однак в резолюції з`їзду записали, що вони за єдину Україну:

[переклад з росiйської уривка iз зачитаної резолюцiї] «Будучи прихильниками єдиної неподільної України, учасники з`їзду рішуче засуджують антидержавні дії так званої опозиції, що ведуть Україну до розколу та катастрофи. При цьому у разі подальшого розгортання антидержавного перевороту, ми, учасники з `їзду, залишаємо за собою право відстоювання інтересів громадян наших регіонів та всієї України».

Відстоювати права своїх регіонів організатори з`їзду збираються шляхом проведення референдуму. Які питання на нього виноситимуть, невідомо. Дехто пропонує створити автономію, дехто окрему республіку, а ще дехто – приєднатися до Росії. До речі, ця країна активно сприяє прихильникам Януковича. Саме росіяни забезпечували трансляцію з`їзду, як про це повідомив головуючий. Російські телеканали відрядили у Северодонецьк своїх кореспондентів, які виходили в прямий ефір першою новиною. Між тим, учасники з`їзду активно натякали на те, що акції опозиції фінансують американці. На це у своїй полум`яній промові натякав і московський мер Юрій Лужков, відомий своїми анти українськими заявами.

[переклад з росiйської] «Ми бачимо з одного боку цей апельсиновий, підгодований шабаш, який претендує на те, що він представляє весь народ України, і з іншого боку бачимо спокійну силу, яка зібралася у цьому залі. І я, мер Москви, готовий зняти свого каптура, аби бути схожим на Януковича».

Сам Янукович, наголосив, що президент Кучма має схвалити більш радикальні дії щодо демонстрантів, оскільки ті блокують державні структури і сприяють економічній кризі. Янукович, як і всі інші, виступав російською.

[переклад з росiйської] «Сьогодні залишається один крок до прірви. Сьогодні ми не можемо дати гарантії, що ми втримаємо той рівень економіки, який ми підняли. Сьогодні все це на межі прірви».

Пізніше учасники з`їзду заявили, що після журналістської революції в Україні регіони опинилися в інформаційній блокаді і звернулися до Росії та європейців посприяти у тому, аби їх думка була відома. Всі рішення з`їзд ухвалив одноголосно.

XS
SM
MD
LG