Спеціальні потреби

Актуально

Верховний суд почав розглядати скарги опозицiї - 2004-11-29

Київ - 29 листопада. Верховний суд України розпочав сьогодні розгляд скарги на постанову Центральної виборчої комісії про оголошення обраним Президентом України Віктора Януковича. Колегія суддiв вiдразу відхилила клопотання представників ЦВК про заборону громадських акцій під час розгляду цієї скарги.

Від самого ранку Верховний суд розглядає лише клопотання сторін. Безпосередньо сам розгляд справи може відбутись за зачиненими дверима. Представник Віктора Ющенка Микола Катеринчук, посилаючись на високий ступінь фальсифікації результатів виборів у Східних та Південних областях України, вже закликав Верховний суд визнати протокол Центральної виборчої комісії щодо результатів виборів президента України – недійсним. Коментуючи початок судового засідання ще один представник Ющенка Роман Зварич, каже що наразі жодних претензій до суду у нього немає:

«Я поки що про якісь претензії не можу говорити, я можу сказати, що перед судом є ціла низка рішень, які вони повинні приймати щодо клопотань, які були оголошені сьогодні, по забезпеченню адекватної доказової бази для того, щоб суд міг винести єдине справедливе рішення».

У свою чергу представники протилежного табору стверджують, що сьогодні опозиція, подаючи велику кількість скарг і пропозицій - з однієї сторони намагається затягнути судовий процес, з іншої нав`язати Верховному суду розгляд скарг, які суд не зобов`язаний вивчати. Представник Віктора Януковича Степан Гавриш в інтерв`ю журналістам заявив, що сподівається на законне рішення суду, а не політичне. Оскільки незаконне рішення, прийняте під тиском вулиці, лише ще більше загострить протистояння в Україні:

«Я очікую на одне рішення – справедливе і законне. Якщо воно буде прийняте як політичне, це приведе до вибуху в Україні, яка і так має тенденцію до серйозного розколу між двома частинами української держави. Надзвичайно велика і висока відповідальність сьогодні суддів не піддатись емоціям, діяти виключно на підставі Конституції і закону. Яке б це не було рішення для будь-якої сторони, воно має бути побудоване таким чином, щоби у ньому не було політичного напруження, а була виключно юридична, прагматична оцінка ситуації, яка склалась».

Тим часом колишній суддя Печерського суду Києва Микола Замковенко, який також слідкує за перебігом цієї справи, вважає, що остаточне рішення у ній має прийняти не Верховний Суд, а Верховна Рада, оскільки саме вона є законодавчою гілкою влади в країні:

На мій погляд, потрібно було крапку поставити у цьому питання Верховній Раді. Тому що Верховна Рада - це є орган законодавчої влади. Єдиний повноважний. Де повноваження йому делегуються нашим населенням, нашим народом. І там оці всі – численна кількість представників партій і депутатів. І вони мають повноваження від народа і тут уже ніхто би не сказав, що це 10 мiльйонiв, 15 мiльйонiв, а це весь народ.

Замковенко, як і більшість експертів, каже, що з огляду на велику кількість клопотань, поданих до Верховного суду сьогодні важко сказати, коли саме суд зможе винести свій висновок у цій справі. Тим часом за перебігом подій у Верховному суді слідкує мало не вся країна. Саме приміщення суду почергово пікетують, як люди у помаранчевому, так і у біло-голубому.

Всі новини дня

 Підрив Каховської ГЕС значно ускладнив розмінування, кажуть доброчинні організації

Евакуація поблизу Херсона, 7 червня 2023 року

Підрив Каховської дамби значно ускладнив зусилля з розмінування в регіоні, а змиті повінню міни становитимуть загрозу для населення, служб допомоги та сільського господарства на роки наперед, заявляють в Міжнародному комітеті Червоного хреста та інших доброчинних організаціях.

Ерік Толлефсен, голова служби МКЧХ з подолання наслідків воєн заявив пресі: "Раніше, ми знали де небезпека. Зараз ми не знаємо. Нам лише відомо, що це є вниз за течією".

Він наголосив, що кількість мін наразі є невідомою, але додав, що "відомо, що кількість є значною", а небезпека зберігатиметься роками.

Британська доброчинна організація Halo, що розчищає територію від вибухових пристроїв, через повінь призупинила роботу, повідомляє голова організації Жасмін Данн виданню The National. Її організація виявила більше 5 000 мін в Миколаївській області лише за минулий місяць, 460 з них виявили поблизу річок.

"Наша команда розмінування регулярно переправляється через річку, щоб дістатись мінних полів, але три з них тепер під водою і ми мали призупинити роботу на інших полях поруч", - каже Данн про розмінування навколо річки Інгулець.

Раніше речниця пресцентру Сил оборони Півдня України Наталія Гуменюк заявила в ефірі українського ТБ про те, що багато протипіхотних мін було змито "вони становлять значну небезпеку", зокрема тому, що можуть вибухнути, якщо наштовхнуться на перешкоди.

Мінагрополітики України повідомило у середу, що руйнування Каховської дамби призведе до затоплення десятків тисяч гектарів сільськогосподарських угідь на півдні України та залишила без зрошення щонайменше 500 тисяч гектарів землі.

Зеленський закидає міжнародним організаціям «відсутність», але Червоний хрест каже, що працює

Добровольці Товариства Червоного Хреста України допомагають потерпілим від затоплення внаслідок руйнування Каховської греблі, але українська організація каже, що не має доступу до окупованих Росією українських районів. Херсон 6 червня 2023 р.

Президент Володимир Зеленський гостро скритикував недостатню участь міжнародних організацій у допомозі цивільному населенню на півдні України, де принаймні 600 квадратних кілометрів території залиті водою внаслідок руйнування Каховської гідроелектростанції.

Український Червоний Хрест не має доступу до територій непідконтрольних Україні.

Українські представники кажуть, що особливо важке становище склалося на окупованому російськими військами лівому березі Дніпра на Херсонщині, де українські рятувальники потрапляють під вогонь окупантів.

8 червня Володимир Зеленський був у Херсоні, а напередодні він заявив: «Навіть неможливо встановити достеменно, скільки людей на тимчасово окупованій території Херсонщини можуть загинути без порятунку, без питної води, без їжі, без медичної допомоги».

«…Потрібні масштабніші зусилля. Потрібно, щоб міжнародні організації, як-от Міжнародний комітет Червоного Хреста, негайно долучилися до рятувальної операції й допомогли людям саме на окупованій частині Херсонщини. Кожна загибла людина там – це вирок наявній міжнародній архітектурі, міжнародним організаціям, які розучилися рятувати життя. Якщо зараз міжнародної організації немає в зоні цієї катастрофи, значить, її взагалі немає, значить, вона недієздатна», - заявив Зеленський.

Товариство Червоного Хреста України наполягає, що його активісти беруть участь в допомозі потерпілим на залитих територіях, але підкреслює, що не може діяти в окупованих росіянами районах.

«Український Червоний Хрест не має доступу до територій непідконтрольних Україні, оскільки ми українська гуманітарна організація, яка може проводити свою діяльність згідно з українським законодавством і виключно на території підконтрольній Україні», - стверджує організація, осередок якої міститься у Києві.

Товариство Червоного Хреста України називає своїми партнерами міжнародні організації: Міжнародний Комітет Червоного Хреста, Міжнародну Федерацію Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та інші національні товариства.

Організації Червоного хреста діють на основі міжнародних Женевських конвенцій підписаних після Другої Світової війни і передбачають надання доступу представникам Червоного хреста для допомоги цивільним у зонах війни і зокрема доступ до військовополонених.

Американський ветеран заснував організацію для допомоги українським захисникам. Відео

Американський ветеран, який воював в Україні і втратив там товариша, заснував організацію для допомоги українським захисникам. Карл Ларсон досі зберігає одяг із кров’ю побратима з Іноземного легіону.

Військові експерти: українська армія якісно краща за російську і більш підготовлена до контрнаступу. Відео

Про переваги української армії у контрнаступі ми поговорили із двома американськими військовими експертами. Обидва впевнені - українська армія якісно краща за російську і більш підготовлена до контрнаступу.

В американських містах проходять протести у відповідь на підрив дамби Каховської ГЕС. Відео

У вівторок у Вашингтоні на акцію протесту зібралися біля Білого Дому. Учасники вийшли, щоб привернути увагу до того, що на їхню думку, саме росіяни зруйнували Каховську ГЕС. Протести у відповідь на підрив Каховської ГЕС також відбулись і в найбільшому місті штату Каліфорнія, Лос-Анджелесі.

Більше

XS
SM
MD
LG