Спеціальні потреби

Актуально

Буш i Держдепатамент про ситуацiю в Українi - 2004-12-03

Вашингтон – 2 грудня. Ситуація в Україні залишається і однією з провідних тем у Вашингтоні. Тему порушив президент Буш i вона стояла чи не в центрi уваги брифiнгу у Державному департаментi.

Після вчорашньої зустрічі у Білому домі з президентом Нігерії Джордж Буш відповідав на запитання журналістів. Одне з таких запитань прозвучало так: «Пане президенте, Ваша думка щодо доцільності нових виборів в Україні і чи не повинні вони бути вільними від російських впливів?» На що президент БУШ відповів:

«Що ж, на мою думку, будь-які вибори повинні бути вільними від будь-яких іноземних впливів. Ці вибори повинні бути відкритими і справедливими. Позитивним є досягнутий досі поступ. Я, зокрема, хочу знову подякувати моєму другові президенту Польщі, президенту Литви та Євросоюзу за їх участь в допомозі у розв’язанні кризи, пов’язаної з виборами в Україні. Позиція нашого уряду полягає в тому, що воля народу має вийти на верх і бути почутою. І тому ми і надалі стежитимемо за подіями і братимемо участь в процесах, які стимулюватимуть мирне розв’язання цього питання. Як ви знаєте, наразі існують різні можливості, і ми уважно стежимо за тим, що діється. Але будь-які вибори в будь-якій країні повинні віддзеркалювати волю народу, а не волю іноземного уряду», - зазначив президент Буш.

А на учорашньому регулярному брифінгу в Державному департаменті на запитання відповідав речник цього відомства Рiчард Баучер. Одне з питань стосувалось поїздки президента Кучми до Москви. Конкретно журналіст запитував, чи можна вважати на поточний момент такий візит нормальним. На це речник Держдепартаменту відповів:

«Він [президент Кучма] на поточний момент робить багато різних кроків, він зустрічається з багатьма людьми. Багато людей відвідують його і підтримують процес. Ми вважаємо, що президент України зобов’язаний слідкувати за загальним процесом, щоби домогтись розв’язки, яка би віддзеркалювала історичний рух в Україні в напрямку відкритішого суспільства - суспільства, більш інтернаціонального і більш інтегрованого в європейські стуктури, наприклад, і щоби результатом сфальсифікованих виборів і випливаючої з цього кризи стало наближення України до більшої демократії і більшої відкритості і більшого віддзеркалення волі народу України». Баучер продовжив, що той факт, що існують іноземці з власними поглядами на це, не є для Сполучених Штатів несподіваним. Фактично, ми є частиною цих зусиль, сказав він і додав, що зусилля усіх причетних сторін слід зосередити на тому, як допомогти народу України використати різні політично-правові процеси для досягнення результату, який би відповідав волі народу, а не бажанням будь-якої зовнішньої сторони.

Баучер також висловив задоволення переговорами за участю міжнародних посередників у Києві:

«Ми дуже задоволені, що проведені за круглим столом переговори були успішними і що сторони зобов’язались утримуватись від застосування сили і знову підтвердили підтримку ідеї територіальної цілісності України».

За словами Баучера, процес, започаткований переговорами в Києві, рухається вперед і ми прагнемо цього поступу. І ми утримуємо контакт з різними причетними сторонами, зазначив речник державного департемтну на вчорашньому брифінгу для преси.

Всі новини дня

Військові експерти: українська армія якісно краща за російську і більш підготовлена до контрнаступу. Відео

Про переваги української армії у контрнаступі ми поговорили із двома американськими військовими експертами. Обидва впевнені - українська армія якісно краща за російську і більш підготовлена до контрнаступу.

В американських містах проходять протести у відповідь на підрив дамби Каховської ГЕС. Відео

У вівторок у Вашингтоні на акцію протесту зібралися біля Білого Дому. Учасники вийшли, щоб привернути увагу до того, що на їхню думку, саме росіяни зруйнували Каховську ГЕС. Протести у відповідь на підрив Каховської ГЕС також відбулись і в найбільшому місті штату Каліфорнія, Лос-Анджелесі.

Чаша Каховського водосховища може спорожніти за кілька днів - промислова екологиня. Відео

Чаша Каховського водосховища може спорожніти за кілька днів. Про це у коментарі Голосу Америки розповіла промислова екологиня Анна Амбросова.

Як реагують на руйнування Каховської ГЕС американські конгресмени. Відео

Як реагують на руйнування Каховської ГЕС американські конгресмени. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:38 0:00

Як реагують на руйнування Каховської ГЕС американські конгресмени – деталі з Конгресу США від Катерини Лісунової.

Речниця Білого дому: Відповідальність за руйнування, спричинені цією війною — на Росії. Відео

Відповідальність за руйнування, спричинені цією війною — на Росії. Про це заявила речниця Білого дому Карін Жан-П'єр, коментуючи підрив Каховської ГЕС.

Більше

XS
SM
MD
LG