Спеціальні потреби

Актуально

Буш i Держдепатамент про ситуацiю в Українi - 2004-12-03

Вашингтон – 2 грудня. Ситуація в Україні залишається і однією з провідних тем у Вашингтоні. Тему порушив президент Буш i вона стояла чи не в центрi уваги брифiнгу у Державному департаментi.

Після вчорашньої зустрічі у Білому домі з президентом Нігерії Джордж Буш відповідав на запитання журналістів. Одне з таких запитань прозвучало так: «Пане президенте, Ваша думка щодо доцільності нових виборів в Україні і чи не повинні вони бути вільними від російських впливів?» На що президент БУШ відповів:

«Що ж, на мою думку, будь-які вибори повинні бути вільними від будь-яких іноземних впливів. Ці вибори повинні бути відкритими і справедливими. Позитивним є досягнутий досі поступ. Я, зокрема, хочу знову подякувати моєму другові президенту Польщі, президенту Литви та Євросоюзу за їх участь в допомозі у розв’язанні кризи, пов’язаної з виборами в Україні. Позиція нашого уряду полягає в тому, що воля народу має вийти на верх і бути почутою. І тому ми і надалі стежитимемо за подіями і братимемо участь в процесах, які стимулюватимуть мирне розв’язання цього питання. Як ви знаєте, наразі існують різні можливості, і ми уважно стежимо за тим, що діється. Але будь-які вибори в будь-якій країні повинні віддзеркалювати волю народу, а не волю іноземного уряду», - зазначив президент Буш.

А на учорашньому регулярному брифінгу в Державному департаменті на запитання відповідав речник цього відомства Рiчард Баучер. Одне з питань стосувалось поїздки президента Кучми до Москви. Конкретно журналіст запитував, чи можна вважати на поточний момент такий візит нормальним. На це речник Держдепартаменту відповів:

«Він [президент Кучма] на поточний момент робить багато різних кроків, він зустрічається з багатьма людьми. Багато людей відвідують його і підтримують процес. Ми вважаємо, що президент України зобов’язаний слідкувати за загальним процесом, щоби домогтись розв’язки, яка би віддзеркалювала історичний рух в Україні в напрямку відкритішого суспільства - суспільства, більш інтернаціонального і більш інтегрованого в європейські стуктури, наприклад, і щоби результатом сфальсифікованих виборів і випливаючої з цього кризи стало наближення України до більшої демократії і більшої відкритості і більшого віддзеркалення волі народу України». Баучер продовжив, що той факт, що існують іноземці з власними поглядами на це, не є для Сполучених Штатів несподіваним. Фактично, ми є частиною цих зусиль, сказав він і додав, що зусилля усіх причетних сторін слід зосередити на тому, як допомогти народу України використати різні політично-правові процеси для досягнення результату, який би відповідав волі народу, а не бажанням будь-якої зовнішньої сторони.

Баучер також висловив задоволення переговорами за участю міжнародних посередників у Києві:

«Ми дуже задоволені, що проведені за круглим столом переговори були успішними і що сторони зобов’язались утримуватись від застосування сили і знову підтвердили підтримку ідеї територіальної цілісності України».

За словами Баучера, процес, започаткований переговорами в Києві, рухається вперед і ми прагнемо цього поступу. І ми утримуємо контакт з різними причетними сторонами, зазначив речник державного департемтну на вчорашньому брифінгу для преси.

Всі новини дня

Росія намагається відновити великий наступ в Україні від початку січня - розвідка Міноборони Британії

Українські військовослужбовці ведуть вогонь з реактивної системи залпового вогню БМ-21 "Град" по російських позиціях на передовій поблизу міста Мар'їнка, Донецька область, Україна, 7 лютого 2023 року. REUTERS/Marko Djurica

Росія, ймовірно, намагається відновити великі наступальні операції в Україні з початку січня 2023 року, зазначено нині в оцінці стану бойових дій в Україні розвідки Міноборони Британії.

Британські експерти вважають, що оперативна мета Кремля "майже напевно полягає в захопленні решти контрольованих Україною частин Донецької області".

При цьому "російським військам вдалося отримати лише кілька сотень метрів території на тиждень. Це майже напевно тому, що Росії зараз не вистачає боєприпасів і маневрених одиниць, необхідних для успішного наступу. Старші командири, ймовірно, розробляють плани, які вимагають від недоукомплектованих, недосвідчених підрозділів досягати нереалістичних цілей через політичний і професійний тиск", - зазначено у повідомленні розвідки.

Тим часом нині представник опозиційної Лейбористської партії Джон Гілі закликав Лондон розробити нову стратегію для нарощування військового виробництва та перегляду закупівель, щоб краще підтримувати Київ і дати сигнал Москві, що ситуація може стати тільки гіршою.

"Те, що зараз вимагається від британського уряду... це не просто ситуативні оголошення про військову допомогу... а довгостроковий план, який веде нас до 2023 року і далі для військової, дипломатичної, економічної, гуманітарної допомоги, яку ми готові надати Україні", – сказав Гілі Reuters.

Якщо Китай допоможе Росії обходити санкції, це матиме наслідки - Держдеп США

Лідери Китаю і Росії у Пекіні, 8 червня 2018 року. Фото: AP Photo/Alexander Zemlianichenko

США уважно стежать за діями Китаю і вживатимуть заходів, якщо Пекін допомагатиме Росії обходити західні санкції або надаватиме зброю для війни проти України. Про це під час брифінгу у Вашингтоні 6 лютого заявив речник Державного департаменту Нед Прайс.

“Наше повідомлення до КНР було дуже простим: ми уважно стежимо за ситуацією, і якщо бачитимемо спроби допомогти Росії обійти санкції, які десятки країн у всьому світі запровадили проти Кремля й президента Путіна за агресію проти України, а також якщо надаватимуться смертоносні матеріали, які Росія могла б використати проти мирного населення та України, то це матиме свою ціну та наслідки”, - сказав речник Держдепу США.

За його словами, так звана “нейтральна позиція” Китаю щодо жорстокої війни РФ проти України насправді є наданням росіянам політичної підтримки.

Щодо стосунків США і Китаю Прайс зауважив: “Ми є великими прихильниками діалогу та дипломатії”, - та додав, що діалог між високопосадовцями обох країн триває, попри скасований напередодні політ держсекретаря Ентоні Блінкена до Китаю через повітряну кулю-шпигунку Китаю у повітряному просторі США.

Посадовець також згадав співпрацю Росії та Ірану й наголосив про санкції, що, як повідомляв Голос Америки, були нещодавно накладені на виробників іранських дронів.

Напередодні США також попередили Туреччину про неприпустимість обходу санкцій щодо Росії.

​​​​​​​Московський патріарх «працював на КДБ» ще в 1970-х, кажуть у Швейцарії

У швейцарській пресі опубліковані матеріали поліції Швейцарії, які вказують на співпрацю теперішнього патріарха Російської православної церкви Кірілла з КДБ (Комітет державної безпеки СРСР), коли він з 1971 до 1974 року був представником Московського патріархату в організації Світова рада церков у Женеві.

Увага до глави Російської православної церкви зараз особливо велика з огляду на те, що він фактично підтримує російське вторгнення в Україну, а російські священики благословляють армію на війну та обіцяють опрощення гріхів російським солдатам.

Тижневики Sonntagszeitung та Le Matin Dimanche повідомляють, що отримали доступ до матеріалів поліції в національному архіві Швейцарії.

В публікаціях йдеться, що патріарх (світське ім’я Володимир Гундяєв), під кличкою «Міхайлов» працював для КДБ, зокрема виконуючи пропагандистську роль, відкидаючи звинувачення про утиски релігійних свобод комуністичною владою у тодішньому СРСР.

Москва також використовувала участь в міжнародних організаціях і зокрема у Світовій раді церков для критики західних держав і зокрема США.

Le Matin Dimanche подає коментарі родича патріарха Кірілла Міхаїла Ґундяєва, який зараз працює представником Московського патріархату в Женеві.

Міхаїл Ґундяєв визнав, що його дядько перебував «під суворим контролем КДБ», але стверджував, що той не був агентом.

Велика Британія і Канада влітку 2022 внесли московського патріарха до санкційних списків за його ідеологічну роль в російської агресії проти України.

Європейський Союз також хотів накласти санкції на патріарха Кірілла, але приязний до Росії уряд Угорщини, посилаючись на захист релігійних свобод, домігся, щоб його ім’я було вилучене.

Патріарх Кірілл, повторюючи твердження президента Путіна, каже, що Росія, воюючи в Україні, буцімто захищається від зовнішніх намагань її знищити, або насадити росіянам інші цінності.

У січні Кірілл сказав у проповіді, що неназвані зовнішні сили хочуть «нав’язати їм (людям в Росії) якісь цінності, які навіть і цінностями назвати неможливо, щоб вони були як всі і підпорядковувалися тим, у кого є сила контролювати більшу частину світу».

Він також наголошував на тому, що Росія налаштована на перемогу над ворогами.

Папа Римський Франциск на початку теперішнього російського вторгнення в Україну застерігав патріарха Кірілла, щоб він не був «вівтарним хлопчиком (прислужником) Путіна».

Франциск розповів італійському часопису Corriere della Sera, що під час 40-хвилинної телефонної розмови з російським церковним лідером у березні 2022 року, московський патріарх більшу частину спілкування витратив на виправдовування війни проти України.

Дивіться також:

Київський кінно-реабілітаційний центр запросив бійців з передової на сеанс іпотерапії. Відео

Психологічна реабілітація - один з базових елементів відновлення бійців на ротації. Нещодавно Київський кінно-реабілітаційний центр запросив бійців з передової на сеанс іпотерапії.

У Радбезі ООН провели спецзасідання, присвячене гуманітарній ситуації в Україні. Відео

У Раді Безпеки ООН провели спеціальне засідання, присвячене гуманітарній ситуації в Україні.

Більше

XS
SM
MD
LG