Актуально
Пiдсумки теледебатiв Ющенка i Януковича - 2004-12-22
Київ – 21 грудня. В Українi сьогоднi продовжувалося обговорення теледебатiв мiж кандидатами у президенти Вiктором Ющенком та Вiктором Януковичем, що вiдбулися у понедiлок ввечерi. Деякi оглядачi говорять, що на цiй зустрiчi Ющенко поводився не як кандидат, а вже фактично як переможець виборів.
(розшифровка розмови Мирослави Ґонґадзе з нашою київською кореспонденткою Вiкторiєю Сюмар)
МҐ: Вікторіє, як оцінили хiд i результати теледебатів українські ЗМІ та експерти?
ВС: Власне, треба сказати, що оцінки різні, однак все ж таки, одні наче говорять про перемогу Віктора Ющенка, оскільки той виглядав і більш аргументованим, і в них постало значно ширше коло питань з різних сфер. А політологи вказують на те, що Янукович вже, фактично, почав працювати на парламентські вибори і хоче заробити статус лідера опозиції, і він також продемонстрував, що він готовий домовлятися з Віктором Ющенком. Також кажуть, що Ющенко поводиться вже не як кандидат, а вже фактично як переможець виборів.
МҐ: А як відреагували політологи на заяву Віктора Януковича про те, що якщо Ющенко навіть виграє вибори, то він не стане президентом всієї України?
ВС: Можна це в цьому контексті розглядати, що Янукович власне демонструє свою важливість в політичному процесі України і претендує на роль загально-національного політичного лідера, вага якого досить значна, особливо в тому контексті, що парламентські вибори вже не так далеко. Вже почали навіть говорити, що в Україні може бути дво-партійна парламентська система, коли на чолі однієї партії буде стояти Ющенко, а на чолі іншої Янукович і та партія орієнтуватиметься, очевидно, на Росію. Це була його головна відмінність. МҐ: Скажіть, будь-ласка, чи є якісь прогнози з приводу того, скільки отримають кандидати на виборах?
ВС: Якщо говорити про соціологію, то зараз і в українській пресі і в російській звучить цифра 15 відсотків на користь Ющенка, десь в районі 10-15 відсотків. Хоча рейтинги не оприлюднюються, оскільки це заборонено українським законодавством.
МҐ: А в цьому контексті важливо було б знати, яким був інтерес людей до цих теледебатів, який був рейтинг теледебатів?
ВС: Рейтинг теледебатів був дуже значним. Їх транслювали відразу вісім каналів, і як сьогодні засвідчила компанія GFK-USM, яка багато років займається рейтингами каналів, дебати дивилися понад 60 відсотків українців. І ще одна вражаюча цифра. На дебатах зупинили свою увагу майже 90 відсотків усіх тих, хто взагалі того вечора дивився телевізор.
Всі новини дня
- Голос Америки
Дмитро Кулеба: Ми закликаємо запровадити нові руйнівні санкції проти Росії". Відео
Дмитро Кулеба: Україна буде працювати з механізмом цивільного захисту ЄС та іншими міжнародними механізмами, щоб пом’якшити наслідки від знищення Каховської ГЕС та притягнути Росію до відповідальності.м
Європейські посадовці покладають на Росію відповідальність за руйнування Каховської греблі. Відео
Європейські посадовці покладають на Росію відповідальність за руйнування Каховської греблі на півдні України, що спричинило затоплення в низинах Дніпра. "Руйнування греблі, кричуща атака на цивільну інфраструктуру ставить під загрозу тисячі людей", - Урсула фон дер Ляєн.
- Голос Америки
Експерт: Підрив дамби на Каховській ГЕС –новий етап у війні. Відео
“Це демонструє, що у Путіна ще є варіанти, і він може повернути собі ініціативу в цій війні.” Підрив Каховської ГЕС перерозподіляє сили на полі бою і може вплинути на контрнаступ ЗСУ, вважають американські експерти. Зокрема у Фонді Джеймстаун зауважують, це – новий етап у війні.
Як на події в Новій Каховці відреагували в ООН? Відео
Рада Безпеки ООН сьогодні, 6 червня, проведе засідання, скликане на запит України. На засіданні, включеному в порядок денний Радбезу ООН під назвою "Підтримка миру та безпеки в Україні", йтиметься про підрив Каховської ГЕС, повідомив представник України в ООН Сергій Кислиця.
- Голос Америки
Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Ґроссі приїде на ЗАЕС через підрив Каховської дамби

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Ґроссі повідомив, що наступного тижня відвідає Запорізьку атомну електростанцію разом з групою міжнародних експертів, які є постійно присутні на станції, у зв’язку з руйнуванням Каховської дамби. Про це очільник агенції ООН з ядерної енергетики повідомив у Twitter у вівторок, 6 червня.
"Після руйнування дамби Каховської ГЕС я очолю наступну ротацію МАГАТЕ, місію підтримки та допомоги на Запорізькій АЕС (ІСАМЗ) наступного тижня з посиленою командою", – написав Ґроссі у Twitter.
"Це є вирішальний момент для ядерної безпеки", - додав він.
Раніше у вівторок президент України Володимир Зеленський повідомив у Twitter про свою телефонну розмову з очільником МАГАТЕ у зв'язку з підривом дамби, який він назвав «російським терактом», який має «масштабні наслідки».
«Ми обговорили шляхи мінімізації ризиків для безпеки ЗАЕС. Домовлено візит пана Ґроссі в Україну», – написав президент України.
Групи експертів Агентства продовжують бути присутніми не лише на Запорізькій АЕС, а й на всіх атомних електростанціях України, щодня відстежують та доповідаютть про розвиток подій у галузі ядерної безпеки.
Після вибуху на Каховській ГЕС, що стався вночі проти 6-го червня, Міжнародна агенція з атомної енергії (МАГАТЕ) заявила, що спостерігає за становищем на Запорізькій АЕС, де реактори охолоджуються водою з Дніпра, і зниження рівня води може становити загрозу.
"Відсутність води для охолодження в основних системах водяного охолодження впродовж тривалого часу призведе до розплавлення палива та непрацездатності аварійних дизель-генераторів. Однак наша поточна оцінка полягає в тому, що безпосереднього ризику для безпеки станції немає", - сказав керівник МАГАТЕ Рафаель Маріано Ґроссі зранку 6 червня.
Днем раніше, виступаючи у Відні на засіданні ради директорів Міжнародного агентства з атомної енергії, Ґроссі заявив, що військова активність у регіоні, де розташована Запорізька АЕС, зростає.
За словами очільника МАГАТЕ, всі три діючі атомні електростанції в Україні були змушені знизити свою потужність внаслідок військових дій та проблем, пов'язаних із порушенням ланцюжків постачання та нестачею запасних частин.
Ґроссі наголосив, що днями презентував у Раді Безпеки ООН «п'ять принципів, спираючись на які ми можемо забезпечити ядерну безпеку Запорізької АЕС». Середи цих принципів, зокрема, недопущення нападу, націленого на реактори ЗАЕС, недопущення пошкодження зовнішнього живлення ЗАЕС, а також недопущення актів саботажу.
За словами Ґроссі, ці принципи отримали підтримку і в Києві, і в Москві.
Дотримання цих принципів, як сказав Ґроссі, є «життєво необхідним», оскільки «ситуація на Запорізькій АЕС останніми місяцями суттєво погіршилася через посилення військових дій».
Дивіться також:
Форум