Спеціальні потреби

Конституійний суд схвалив рішення щодо закону прo вибори - 2004-12-25


Київ - 25 грудня. Конституційний суд України за день до переголосування президентських виборів поставив крапку у справі щодо конституційності нового закону про вибори. В результаті суд дозволив голосувати вдома інвалідам також другої та третьої групи.

Це рішення Конституційного суду претендує на певний рекорд. Зазвичай на розгляд справ там йде значно більше часу. Однак цього разу ставки були надто великими. Адже, у разі, якби рішення щодо конституційності закону про вибори не було схвалено до дня голсоування, то пізніше, це могло б поставити під сумнів результати голосування.

В результаті суд рішення ухвалив в останній перед виборами день. У законі судді знайшли одну невідповілність Конституції – щодо прав інвалідів на голосування; все інше Основному закону країни відповідає. Відтак у рішення суду записано – надати право проголсоувати вдома інвалідам не тільки першої, але й другої та третьої груп.

ЦВК відреагувало негайно. Керівник виборчокму Ярослав Давидович заявив, що розіслав всім територіальним комісіям роз`яснення щодо виконання судового рішення. У суботу до 8-ої вечора інваліди всіх трьох груп мали подати заяви до комісій з проханням забезпечити їм право голосувати вдома. Без такої заяви урни до інвалідів не повезуть.

Представники обидвох кандидатів рішенням суду були задоволені. Представник Януковича Валерій Коновалюк каже, що час для забезпеченння права голосування цих людей ще є і це буде зроблено. А штаб Ющенка радий з того, що нарешті поставлено крапку у справі можливого зриву виборів з огляду, якби закон був визнаний неконституційним. Тепер такий варіант розвитку подій неможливий.

Втім, як заявив представник штабу Ющенка Петро Порошенко, подавши таке подання до суду, сторона Януковича порушила пакетні домовленості, оскільки цей закон про вибори голосувався разом із змінами до Конституції. Тепер ющенківці можуть ініціювати зміни до конституційної реформи, заявив Порошенко.

XS
SM
MD
LG