Спеціальні потреби

ЦВК готова, але поки що не може оголосити виборчих результатiв - 2005-01-06


Київ - 5 сiчня. Центральна виборча комісія готова вже зараз оголосити офіційні результати виборів, однак не робитиме цього, поки суди не закінчать розгляд усіх скарг щодо виборчого процесу. Про це заявив голова Центрвиборчкому Ярослав Давидович.

За новим виборчим законом, офіційні підсумки виборів не можуть бути підбиті доти, доки не буде розглянута остання скарга з виборчого процесу. Через те Україна досі не почула офіційних результатів, хоч Центрвиборчком готовий оголосити їх хоч тепер, -- каже голова ЦВК Ярослав Давидович:

«Ми готові сьогодні їх оголосити державі, але, на жаль, у нас немає можливості, оскільки ми бачимо, знову скарга є, яка повинна бути розглянута. Хоча нас запевняли, що скарг не буде, що всі зацікавлені у тому, щоб ЦВК якнайскоріше встановила результати виборів. А як зацікавлені, ми бачимо...»

Наразі кандидат в президенти Віктор Янукович поскаржився Верховному Суду на Центральну виборчу комісію, яка відхилила його вимогу визнати вибори недійсними у всіх 225 виборчих округах. Представник Януковича в ЦВК Нестор Шуфрич твердить, що скарга подана з уточненими вимогами, яких, за його словами, не схотів розглядати Центрвиборчком. Ідеться буцімто про 96 томів письмових доказів, і як каже Шуфрич, в ЦВК зумисне довго реєстрували ці документи, щоб було пізно брати їх до розгляду. Представники Центрвиборчкому заперечують, що зволікання не було. В ЦВК також твердять, що в поданих командою Януковича уточненнях ніяких нових обставин немає – всі факти, зокрема про перешкоди для волевиявлення громадян з обмеженими фізичними можливостями, вже роглядались Центральною виборчою комісією. Під час засідання ЦВК з`ясувалося, крім того, що отих “96 томів доказів” тут уже нема – Нестор Шуфрич забрав усі зареєстровані томи і відніс їх до Верховного Суду.

Скаргу команди Януковича з “уточненими вимогами” Верховний Суд має розглянути 6 січня. Представник Януковича в ЦВК Нестор Шуфрич відкидає закиди на адресу його команди в свідомому затягуванні з оголошенням офіційних результатів виборів:

«Та ми самі чекаємо, щоб оприлюднення відбулося якомога швидше, щоб мати можливість подати нашу головну скаргу».

Головна скарга, каже представник кандидата, стосуватиметься постанови ЦВК про підбиття офіційних підсумків виборів. Постанову, щойно вона буде оприлюднена, команда Януковича також планує оскаржити у Верховному Суді. Як заявив Шуфрич, у післявиборчій юридичній битві вони мають намір іти до кінця.

А тим часом представник команди фаворита президентських виборів Віктора Ющенка Микола Катеринчук вважає, що юридична битва їхніх опонентів не матиме перспектив:

«Різниця між нашим процесом і процесом, який зараз намагається побудувати команда Януковича, є достатньо велика. Якщо ми мали справу з фальсифікованими виборами і нам не було великих зусиль, щоб довести це в суді, тому що факти були загальновідомими, а крім того, вся країна про це знала, не ми шукали факти, факти шукали нас, то в команді Януковича зараз працюють над створенням штучних доказів», - заявив представник Ющенка Микола Катеринчук.

XS
SM
MD
LG