Спеціальні потреби

Тiла загиблих в Iраку українських миротворцiв повернуто на Батькiвщину - 2005-01-13


Київ – 12 сiчня. В Україну повернуто тіла українських миротворців, загиблих в Іраку минулої неділі. Між тим виконуючий обов’язки міністра оборони Олександр Кузьмук заявив, що весь український контингент буде виведено з Іраку до кінця червня.

До України сьогоднi були доставлені тіла загиблих в Іраку миротворців. Американський літак перевіз їх з нiмецької бази Рамштайн. Церемонія прощання відбулась в аеропорту Бориспіль. Під звуки жалобного маршу з літака повільно винесли 9 металевих контейнерів із трунами, покритими українськими й казахстанським прапорами (серед загиблих був i один казах). Під час скорботної церемонії виконуючий обов`язки міністра оборони Олександр Кузьмук висловив свої співчуття рідним і близьким загиблих. У розмові з журналістами він також пообіцяв, що до кінця червня усі українські військові покинуть Ірак:

«В любому випадку, не зважаючи на терміни, ми припиняємо свою діяльність в районі Ес-Сувейра, де і відбувались найбільш чисельні жертви. Цей батальйон на сьогоднішній день завершує підготовку 407-го батальйону Національної гвардії Республіки Ірак. В березні місяці передає район відповідальності і в квітні відбуває на Батьківщину. Далі відбуває поетапно, до 30-го червня, решта нашої бригади».

Пiсля церемонiї тіла загиблих миротворців доставлено до Казахстану, Хмельницького, Львова, Житомира, Харкова та Одеси, де у четвер відбуватимуться поховання.

Тим часом прес-служба міністерства оборони України повідомила, що в Іраку розпочала роботу комісія багатонаціональної дивізії «Центр-Південь». Вона з`ясовуватиме причини вибуху, що стався в районі міста Ес-Сувейра під час проведення робіт з ліквідації вилучених боєприпасів і призвів до загибелі 8-ми українських миротворців. До складу комісії увійшли 5 офіцерів, які представляють різні національні контингенти дивізії «Центр-Південь» і є інженерами-саперами за фахом. Очолив комісію начальник інженерної служби дивізії полковник Війська Польського Анджей Солаж.

Нагадаю, українські військові вже повідомляли про дві можливі версії, що спричинили вибух : підрив радіо-фугасу або вибух самих боєприпасів.

А у Вашингтоні між тим очікують, що нова влада України буде консультуватися й обговорювати питання про виведення своїх військ з Іраку із США, багатонаціональними силами і іракським урядом. Про це у вівторок заявив речник держдепартаменту США Рiчард Баучер. Він підкреслив, що Україна була й залишається важливим партнером США в Іраку. Баучер зазначив, що поки не було конкретного рішення про виведення українських миротворців з Іраку, а були лише плани, а також рішення Верховної Ради, яке не зобов'язує президента й уряд.

XS
SM
MD
LG