Спеціальні потреби

Польський журнал «Впрост» обирає Ющенка «Людиною 2004 року» - 2005-01-13


Вашингтон – 12 сiчня. Віктор Ющенко -- людина 2004 року. Такий вибір популярного польського тижневика «Впрост», який традиційно, ось уже 14 років поспіль, присуджує такий титул найвидатнішим особистостям сучасності.

«Вікторія Віктора!»...Таким гаслом журнал «Впрост» вітає лідера української опозиції. Далі читаємо: «П’ятнадцять років після польського «круглого столу», після «оксамитової революції» в Празі і після падіння Берлінської стіни, навіть не дивуючись, чуємо втокмачування про те, що щораз більше громадян країн Центральної Європи тужить за «добрими комуністичними часами». Останні тижні 2004 року переламали цей маразм. Рік, який мав стати роком Володимира Путіна у його відбудовчих зусиллях імперської могутності Росії, упродовж кількох тижнів змінився на рік української «помаранчевої революції», яку символізує Віктор Ющенко».

Віктор Ющенко, пише «Впрост», очоливши громадський рух всупереч радянській пропаганді поміж виборців, упродовж кількох тижнів здійснив несамовиту річ. Він згуртував більшість українського народу довкола демократичних і прозахідних гасел; опритомнив Москву щодо того, на яких крихких підвалинах збудовані великодержавні амбіції Путіна; донiс до свідомостi громадян Заходу поняття про те, що таке Україна.

Рік 2004 був роком Віктора Ющенка також у Польщі. Його «помаранчева революція» повернула нам надію, -- пише польський журнал «Впрост», -- на успішний розвиток наших сусідів. Також вона збудила віру серед тисячів молодих поляків у сенс громадської активності.

Віктор Ющенко мав могутній вплив на корисні зміни політичного клімату у цілій Центральній Європі. Тому редакція журналу «Впрост» присудила йому титул «Людини 2004 року», - читаємо у польському тижневику.

«Коли віють вітри історії -- продовжує журнал «Впрост» -- людям виростають крила. Те, що здавалось би абсурдним сном божевільного, стало дійсністю завдяки таким людям як Лєх Валенса, Лєшек Бальцерович, чи Яцек Куронь. Важко передбачити майбутнє, не маючи впливу на сучасність, коли свобода є тільки мрією. Не потрібно, однак, боятись мрій і слабодухів, готових продати свою волю за примару безпеки. Послання із часів мирної революції «Солідарність» у Польщі відродились в країні, якій скорумповані радянці пропонували систематичний зріст безнадії при боці російської мачухи. Українці на подив «близького і дальнього зарубіжжя», за російським висловом, сказали «досить». На Майдані Незалежності панували ентузіазм, доброзичливість і почуття відзисканої волі. Ніякої агресії, ненависті щодо політичних противників, жодного агітування, жодної ксенофобії», - відзначає редактор тижневика «Впрост» Марек Круль, який також побував на Майдані у Києві.

«Саме в цьому сила «помаранчевої революції», сила, яка покорила тих, які погрожували розпадом держави і були переконані, що президента вибирає Москва, а не український народ. Вони сильно помилились, бо на чолі «помаранчової революції» стала людина, а не пострадянський апаратчик, якому трясуться коліна перед Кремлем. Проти слабодухих встала людина, навіть отруєна діоксином, яку називали фашистом і лакеєм американців, як це було за часів радянської пропаганди. Цією людиною є Віктор Ющенко, який здійснив найбільшу безкровну революцію 21-го віку, хоч Україні й загрожувала втрата свободи. Віктор Ющенко -- це символ змін не тільки в Україні і безумовно не тільки у 2004 році. Його успіх матиме величезний вплив на дії цілої Європи, а можливо, що «помаранчева лихоманка» перенесеться і оздоровить інші країни пострадянського імперіалістичного маразму і безвольності» - підкреслює польський журнал.

Вибір Віктора Ющенка «Людиною року» поповнив довгий список обранців польського тижневика «Впрост». Серед них такі видатні особистості, як колишній лiдер «Солiдарностi» i президент Польщі Лєх Валенса, член Єврокомісії Ґюнтер Фергойґен, та президент Народного банку Польщі та колишній міністр фінансів Польщі Лєшек Бальцерович, який підніс польську економіку до стандартів Євросоюзу.

XS
SM
MD
LG