Спеціальні потреби

Кiнах i Тарасюк подають своє бачення розвитку України - 2005-01-14


Київ – 13 сiчня. Анатолiй Кiнах пропонує програму “українського прориву” в економічній, Борис Тарасюк -- у зовнішньополітичній сфері. Члени команди Вiктора Ющенка, імена яких називають серед кандидатів на пост прем`єра та міністра закордонних справ, подали своє бачення ключових напрямків розвитку України.

Представлена Анатолієм Кінахом програма економічного українського прориву, яка, за його словами, є плодом спільного бачення команди Ющенка, виглядає на програму нового уряду. Президент Українського союзу промисловців і підприємців, чиє ім`я Ющенко назвав серед можливих кандидатур на посаду прем`єр-міністра, виступаючи на першій після виборів прес-конференції, різко скритикував діяльність попереднього уряду. Кінах заявив, що 2004 рік суттєво погіршив якісні характеристики розвитку української економіки, і схарактеризував ситуацію в економіці після президентської кампанії як “руїну”.

Поряд з інфляцією, яка за минулий рік удвічі перевищила очікуваний рівень, та стрибком цін, особливо тривожними тенденціями Кінах назвав зростання масштабів корупції та тіньової економіки, а також використання ручних методів управління економікою, до яких вдавався попередній уряд. Виправляти його помилки, каже Кінах, буде уряд народної довіри Ющенка, який, за його словами, повинен формуватися так, щоб сповна відповідати своїй назві:

«Мільйони українських громадян, що вийшли на вулиці, чекають від новообраного президента Ющенка, що він буде формувати владу нової якості – більш моральну, прозору, професійну і відповідальну перед громадянами України. І критерій професіоналізму, моральної планки, повинні бути головними при прийнятті кадрових рішень».

В плані “українського економічного прориву”, що його пропонує Кінах, -- зокрема, зміцнення прав власника та інвестора, посилення безпеки ведення бізнесу, ліквідація державного рекету по відношенню до малого і середнього бізнесу, створення умов для формування потужного середнього класу в Україні. Приступити до реалізації цих завдань, каже Кінах, заважає затягування з інавгурацією новобраного президента, що, на його думку, має негативні наслідки для економіки:

«Наслідки негативні, по-перше, ми бачимо, що цей період, який сьогодні штучно сформований, спрямовується на те, щоб максимально зачистити простір після діяльності старої влади, дограбувати дещо, на жаль, і в тому числі це спроба створити нестабільну соціально-економічну ситуацію для того, щоб потім сказати, що новообраний президент не виконує свої зобов`язання по параметрам соціально-економічного розвитку перед українським народом».

Стратегію зовнішньополітичного розвитку представив інший член команди Віктора Ющенка. Борис Тарасюк, ім`я якого називають серед можливих кандидатур на посаду міністра закордонних справ, вважає 2004 рік провальним для зовнішньої політики України. Саме цей рік був позначений відмовою від курсу на євроінтеграцію:

«Справжня європейська інтеграція була замінена фасадною інтеграційною риторикою, яка врешті-решт привела до дискредитації цього курсу», каже Тарасюк, який називає президента Кучму відповідальним за цей зовнішньополітичний провал. Як він повідомив, щойно Європарламент на своєму засіданні у Страсбурзi прийняв резолюцію по Україні. У ній, зокрема, йдеться про можливість надання Україні статусу країни з ринковою економікою, передбачення іншого статусу, крім статусу сусіда, з Євросоюзом, та про можливість надання перспектив вступу до ЄС. За словами Бориса Тарасюка, перейти від євроінтеграційної риторики до реальних дій Україна зможе у найкоротші строки: «Ми маємо всі підстави очікувати, що вже найближчі 3 місяці Україна може отримати статус країни з ринковою економікою, можливо розпочати переговори про пом`якшення візового режиму, переговори про зону вільної торгівлі з ЄС і надати суттєвого імпульсу до вступу до СОТ. Отже я прогнрозую, що впродовж півроку ми можемо бути свідками кардинальної зміни від декларативності і риторики до конкретних зрушень в напрямі євроінтеграції», зазначив Борис Тарасюк.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG