Спеціальні потреби

Наметове мiстечко на Хрещатику чекає iнавгурацiї - 2005-01-17


Київ – 16 сiчня. Наметове містечко залишається на Хрещатику, попри розпорядження Ющенка його згорнути. Мешканці наметів не вірять, що таке рішення було прийняте їхнім лідером, і кажуть – підуть тільки після інавгурації або якщо Віктор Ющенко попросить їх про це особисто.

“Ми підемо після присяги на вірність народу, після інавгурації” – одне з гасел, що прикрашають наметовий табір посеред Хрещатика. Попри розпорядження Ющенка зранку у суботу розпочати демонтаж, помаранчеве містечко і далі живе своїм життям, димить трубами польових кухонь. Мешканці наметів не вірять ксерокопіям заяв за підписом новообраного президента, які поширили у таборі, і називають їх фальсифікацією. Революціонери згодні розійтись, якщо їхній лідер сам прийде сюди і про це попросить. Інші кажуть – в будь-якому разі нікуди не підуть до остаточної перемоги:

«Ми залишаємось до інавгурації, я не бачу змісту розходитися раніше. Ми сюди прийшли з перших днів і все-таки дочекаємось перемоги. Ми сюди прийшли не з команди Юлі або Ющенка, ми сюди прийшли за власною ініціативою».

Так сказав студент 5 курсу Київського політехнічного інституту Сергій Бонь, який живе в містечку від самого початку революційних подій. З ним згоден колишній військовий, а нині бізнесмен Валерій з Харкова, котрий на весь час революції взяв “помаранчеву відпустку” у Київ:

[переклад з росiйської] «Я мушу побачити плоди своєї праці. Кожен батько хоче побачити свою дитину, а не почути про її народження. Кожен хоче цю дитину потримати. Ось і я хочу потримати демократію на руках, я хочу бути на інавгурації. Я з Харкова привіз 2 пляшки шампанського, одну ми з Ющенком – він на трибуні, я на Майдані – випили на Новий рік, а другу хочу випити біля Верховної Ради, коли буде проходити інавгурація. Ви як вважаєте, я повинен її везти назад у Харків?».

Як вважає харків`янин Валерій, після того як революція нарешті завершиться, а наметове містечко згорнуть, кілька наметів варто було б викупити і возити трейлерами по всьому світу:

[переклад з росiйської] «Будь-який німець за щастя вважатиме випити кухоль пива в помаранчевій республіці, саме з цими от парканами, з цими ковдрами. Будь-який Білл з Міннесоти. Вони їдуть до нас за 4 тисячі кілометрів, щоб подивитися. А якщо зробити помаранчевий лунапарк і возити по всьому світу – це буде супер успішний бізнесовий проект!».

Вдасться здійснити такий проект чи ні, але мешканці містечка кажуть, що меморіальна дошка на Хрещатику точно повинна з`явитись. І що кожного року під нею зустрічатимуться ветерани помаранчевої революції – про це вони вже між собою домовились.

А тим часом одна з лідерів помаранчевої революції Юлія Тимошенко висловилась проти того, щоб у наказовому порядку згортати наметове містечко в центрі Києва. «Ці люди самі прийшли допомогти Ющенку, і самі повинні вирішити, коли їм піти з Майдану», -- заявила Тимошенко в суботу на пресовій конференції в Києві.

«Ці барикади – це вже є остання барикада на захист останніх днів, щоб не схибив суд, щоб щось знову не вигадала команда Януковича і щоб присяга, інавгурація пройшли так, як ми всі очікуємо», - сказала лідерка БЮТ.

XS
SM
MD
LG